• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

jakie zmiany w Zusie w 2014 ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
VintageSkirt

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.7.2014 20:16
Benet napisał
Już emerytura starcza głównie na leki, a gdzie reszta? Co z rachunkami, jedzeniem?
Jak to co telewizja huczy, żeby emeryci brali chwilówki. W sumie nie wiem jak można starszym ludziom dawać takie rozwiązania, przecież wiadomo, że skończy się to ogromnym długiem... Trzeba odkładać na jakieś konto oszczędnościowe a do tego konto emerytalne.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

17.7.2014 15:26
VintageSkirt napisał
Benet napisał
Już emerytura starcza głównie na leki, a gdzie reszta? Co z rachunkami, jedzeniem?
Jak to co telewizja huczy, żeby emeryci brali chwilówki. W sumie nie wiem jak można starszym ludziom dawać takie rozwiązania, przecież wiadomo, że skończy się to ogromnym długiem... Trzeba odkładać na jakieś konto oszczędnościowe a do tego konto emerytalne.
To racja, takich reklam trzeba zabronić. Chwilówki, odwrócone hipoteki. biedni ludzie w desperacji korzystają z takich rozwiązań, a potem ich sytuacja tylko się pogarsza.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 12:33
Do końca lipca należy wybrać czy zostaje się z ZUSIE czy przechodzi się do OFE i to zapewne jest ta zmiana, o której piszesz. Ja zostaję w ZUSIE tak jak i zresztą większość moich znajomych i rodzina. Jeżeli chcesz przejść do OFE musisz wypełnić specjalną deklarację.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 13:59
marylkakor napisał
Do końca lipca należy wybrać czy zostaje się z ZUSIE czy przechodzi się do OFE i to zapewne jest ta zmiana, o której piszesz. Ja zostaję w ZUSIE tak jak i zresztą większość moich znajomych i rodzina. Jeżeli chcesz przejść do OFE musisz wypełnić specjalną deklarację.
Do końca bieżącego miesiąca osoby, które chcą żeby cześć ich składek przekazywana była do OFE muszą przesłać deklarację do ZUS. Wiele OFE wysyłało do swoich obecnych klientów deklaracje z zaadresowanymi kopertami i opłaconą przesyłką. To już ostatni dzwonek na podjecie tej decyzji.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.8.2014 13:13
O nie słyszałam, że mają być jakieś zmiany. Mam nadzieję, że nie podniosą znów zusu i tak już jest tragicznie wielki, więc mogliby go jedynie obniżyć. Wtedy to byłyby dobre zmiany, na które warto czekać.
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.8.2014 12:59
Marzena Kazbieruk napisał
marylkakor napisał
Do końca lipca należy wybrać czy zostaje się z ZUSIE czy przechodzi się do OFE i to zapewne jest ta zmiana, o której piszesz. Ja zostaję w ZUSIE tak jak i zresztą większość moich znajomych i rodzina. Jeżeli chcesz przejść do OFE musisz wypełnić specjalną deklarację.
Do końca bieżącego miesiąca osoby, które chcą żeby cześć ich składek przekazywana była do OFE muszą przesłać deklarację do ZUS. Wiele OFE wysyłało do swoich obecnych klientów deklaracje z zaadresowanymi kopertami i opłaconą przesyłką. To już ostatni dzwonek na podjecie tej decyzji.


Oni zamiast tym powinni zająć się lepiej obniżeniem ZUS dla firm a nie takimi duperalami. Prawda jest taka,że nie wiadomo co będzie zanim my dotrwamy do tej emerytury. Już dawno może nie być ani OFE ani ZUS...
Cytuj
bookworm

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.10.2014 11:07
Zmiany to są ciągle i normalny człowiek który się tym zbytnio nie interesuje nie jest w stanie a nimi nadążyć. W tym roku jedyną zmianą którą ja kojarzę jest wybór OFE. Tak to nie wiem czy jeszcze cokolwiek się zmieniło? A no i składki zus poszły w górę.
Cytuj
Odpowiedź