• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Polisa na życie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
AlicjaZyZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 13:27
w moim zyciu nadszedł czas podejmowania poważniejszych decyzji. Bardzo poważnie zastanawiam sie nad wykupieniem polisy na życie. Stąd moje pytanie. Gdzie najbardziej opłaca sie wykupić polise na życie. W ogóle warto wykupować taką polisę? jaką mam pewność że w przypadku gdy cos mi sie stanie moja rodzina otrzyma pieniądze. ?
Cytuj
gruby_franek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 14:07
Musisz lepiej określić swoje potrzeby. Jeśli chcesz, żeby uposażeni (niekoniecznie rodzina) dostali pieniądze po Twojej śmierci, to wszędzie możesz się ubezpieczyć i będzie ok.

Diabeł tkwi w szczegółach - a w przypadku polis życiowych, w ich dodatkach, które często warto wziąć.

Ważne jest też:
1. Jakie badania są niezbędne przed zakupem polisy (na koszt TU)
2. Czytaj OWU! Wyłączenia i definicje - bardzo ważne rozdziały do przeczytania
3. Jaka suma ubezpieczenia jest możliwa do wzięcia
4. Ile to kosztuje :)
5. Na jaki okres zawierana jest umowa


Co do sumy ubezpieczenia warto ją liczyć np. tak: kwota miesięcznie jaką moi bliscy/uposażeni mogą wydawać miesięcznie w ciągu roku od mojej śmierci + koszty pogrzebu. Np. 10000 zł - koszt pogrzebu + 4000zł co miesiąc przez 12 miesięcy na wydatki - razem to jest 10tys + 48tys rocznie. Jeśli mają się utrzymać np. przez 10 lat, to będzie 10tys + 48tys * 10 = 490 tys zł
Cytuj
Franek - your friendly neighborhood grammar nazi
koralka22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 17:24
wiesz, to czy warto wykupić taką polisę na życie chyba zależy od naszych codziennych potrzeb, ale wydaje mi się że jak ktoś ma już rodzinę i myśli całkiem poważnie o życiu to warto o tym pomyśleć. Później pozostaje tylko odpowiednio dobrać dodatki do tej polisy.
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.5.2014 21:36
Również zastanawiam się nad wykupieniem polisy. Niestety nie wiem gdzie i jak to zrobić... Mam małe dzieci i chciałabym je zabezpieczyć w jakiś sposób na przyszłość. Myślałam już o koncie oszczędnościowym ale chcę też skorzystać z innych możliwości. Moja babcia ma wykupioną polisę i z tego co wiem po jej śmierci mój tata ma dostać 20 tysięcy. Nie wiem czy to duża kwota. Można wykupić większą polisę? Jakie są tego koszty?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 9:51
mamamrowek napisał
Również zastanawiam się nad wykupieniem polisy. Niestety nie wiem gdzie i jak to zrobić... Mam małe dzieci i chciałabym je zabezpieczyć w jakiś sposób na przyszłość. Myślałam już o koncie oszczędnościowym ale chcę też skorzystać z innych możliwości. Moja babcia ma wykupioną polisę i z tego co wiem po jej śmierci mój tata ma dostać 20 tysięcy. Nie wiem czy to duża kwota. Można wykupić większą polisę? Jakie są tego koszty?
Składka polisy uzależniona jest od wieku i płci osoby ubezpieczonej. Towarzystwa biorą pod uwagę stan zdrowia. Możliwe jest tez zawarcie ubezpieczenia terminowego, zawieranego na określoną z góry liczbę lat. Im krótszy okres ubezpieczenia, tym składka jest niższa.

Jesli chodzi o koszty, aby zobrazować Pani dane podam te opublikowane przez firmę Compensa (proszę jednak poszukać najatrakcyjniejszych dla siebie ofert w rożnych miejscach), przy ubezpieczeniu dla osoby 35 letniej, płacąc 103 zł miesięcznie, suma ubezpieczenia wyniesie 250 000 zł.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
ania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 12:50
To wychodzi na to że im wcześniej wykupi sie taką polisę tym większa kwota za końcowe ubezpieczenie? Dobrze to rozumiem? Bo jeśli tak to aby na tym jak najwięcej skorzystać trzeba wykupić taką polisę najlepiej zaraz po 20 roku życia. A osoby w tym wieku nie zawsze o tym myślą.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 12:58
ania napisał
To wychodzi na to że im wcześniej wykupi sie taką polisę tym większa kwota za końcowe ubezpieczenie? Dobrze to rozumiem? Bo jeśli tak to aby na tym jak najwięcej skorzystać trzeba wykupić taką polisę najlepiej zaraz po 20 roku życia. A osoby w tym wieku nie zawsze o tym myślą.
Owszem, im dłuższy okres płacenia składek tym wyższą kwotę może Pani otrzymać. Młode osoby moga liczyc również na niższe składki.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
teresa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 21:56
No tak to jeżeli decydujemy się na polisę w dojrzałym wieku to nie mamy na co liczyć i robić nadziej że dzieci otrzymają dużą kwotę .Najlepiej takie ubezpieczenie wykupić za młodu ,ale kto w takim wieku zastanawia się nad tym .A czy ubezpieczając się musimy przedstawić aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia?
Cytuj
GabiGabi2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2014 16:46
To wszystko zależy gdzie wykupisz polisę .Niby wszędzie słyszymy ubezpiecz się nie zostawiaj swoich dzieci z problemem , ale czy tak naprawdę jest.Coraz więcej firm ubezpieczeniowych żąda zaświadczeń o stanie zdrowia ,nie wiem czy jest to opłacalne , niestety im człowiek starszy tym mniejsze pieniądze nasza rodzina otrzyma po śmierci .
Cytuj
FabianPol

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 14:58
Zanim zdecydujesz się na taką polisę to radze dobrze się rozejrzeć .Wiele firm ubezpieczeniowych dużo obiecuje ,a jak coś się wydarzy to rodzina dostaje marne grosze. Jak chcesz wykupić to dowiedz się czy żądają zaświadczeń o stanie zdrowia i jakimi kryteriami kierują się przy wypłacie świadczeń w razie śmierci .
Cytuj
Odpowiedź