• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zawsze trzeba ubezpieczyć kredyt?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
truskawka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 22:19
Hejka,
mam do was pytanie odnoście ubezpieczenia kredytu. Mam w najbliższym czasie w planach wzięcie kredytu na remont mieszkania. Raczej nie bedzie to mała sumka ale zastanawiam sie czy za każdym razem jak bierze się kredyt trzeba go ubezpieczyć? Czy jest to tylko i wyłącznie nasza decyzja.
Cytuj
Kajkaku

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 23:16
To jest tak że niektóre banki mają u siebie już obowiązkowe takie ubezpieczenie. A w niektórych jest tak ze jak chcesz to sobie taki kredyty ubezpieczasz a jak nie to nie. Tylko czasem wydaje mi sie ze warto wydać te pare groszy na takie ubezpieczenie.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 9:22
Często ubezpieczenie jest dobrowolne, ale w wersji z ubezpieczeniem oferty maja atrakcyjniejsze warunki, niższa marża czy prowizja.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
polokoktaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 19:39
Może i takie kredyty dają atrakcyjniejsze warunki ale też trzeba się liczyć z poniesieniem wyższych kosztów na końcu. jak dla mnie jest to zło konieczne oferowane przez bani jedynie w celu zwiększenia swojego zarobku. Jeśli jesteśmy pewni naszej możliwości kredytowej to nie narażajmy się na dodatkowe koszty. Inna sprawa że właśnie u części kredytodawców ubezpieczenie jest obowiązkowe, ale można znaleźć i akie placówki gdzie nie jest ono wymogiem.
Cytuj
maruda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.6.2014 17:20
te prowizje pewnie przy ubezpieczonym kredycie sa niższe bo i tak zarabiają banki na ubezpieczeniu wiec to tylko takie złudzenie dla klienta.A że sporo osób sie na coś takiego nabiera to banki zarabiają.
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.8.2014 12:15
Renata Grochowska napisał
Często ubezpieczenie jest dobrowolne, ale w wersji z ubezpieczeniem oferty maja atrakcyjniejsze warunki, niższa marża czy prowizja.


Ale czy to w efekcie nie wyjdzie podobnie z ubezpieczeniem jak i bez? Wiem, że z niektórych ubezpieczeń można zrezygnować na piśmie i bank wtedy zwraca pieniądze na konto za to ubezpieczenie. My tak właśnie mieliśmy.
Cytuj
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.9.2014 15:00
truskawka napisał
Hejka,
mam do was pytanie odnoście ubezpieczenia kredytu. Mam w najbliższym czasie w planach wzięcie kredytu na remont mieszkania. Raczej nie bedzie to mała sumka ale zastanawiam sie czy za każdym razem jak bierze się kredyt trzeba go ubezpieczyć? Czy jest to tylko i wyłącznie nasza decyzja.


Jeżeli tak jak piszesz kredyt będzie spory bank od razu narzuci ci ubezpieczenie no bo wiadomo, ze skoro duży to będzie też brany na dłuższy czas. Wtedy chyba nawet nie ma możliwości rezygnacji z takiego ubezpieczenia.
Cytuj
kazik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.9.2014 15:34
Nie zawsze, ale zwykle to proponują, wtedy jest atrakcyjniejsza oferta. Chociaż chyba hipotecznego bez ubezpieczenia nie znajdziemy.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

30.9.2014 15:36
Prawda jest taka, ze żeby dostać jakąś dobra ofertę to trzeba wziąć ubezpieczenie. Wtedy i niższa marża i nie ma prowizji. A jeśli nie chcesz ubezpieczenia to płacisz wszystko.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

1.10.2014 11:15
Ubezpieczenia maja tak na prawde sprawic, ze niby klient pomysli ze ma dodatkowy produkt, a w rzeczywistosci bank na tym zarabia i ma pewnosc splaty. Jelsi ktos widzi jeszcze jakies zalety takiego rozwiazania to poprosze o podanie. pozdrawiam jelonek
Cytuj
Odpowiedź