• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co na starość?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Angel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 22:16
Witam,
ostatnio wzieło mnie jakoś na refleksie na temat mojej przyszłości. Zastanawiam się co zrobić żeby mieć za co żyć. Myślicie że jeśli oddałabym dom pod własność banku a on płaciłby mi do końca życia pieniadze to byłoby dobrym rozwiązaniem? Bo na emeryturę z ZUS-u to raczej nie ma co liczyć
Cytuj
OlkaW

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 23:51
Nie no co Ty, nawet się w to nie pakuj. Ja widziałam reklame takich usług jakiś czas temu w telewizji i wydaje mi sie że to tylko wyłudzenie od starszych samotnych ludzi ich mieszkań i domów a na koniec i tak się pewnie zostanie z niczym.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 9:18
Wątek odnoścnie odwróconej hipoteki znaleźć można http://www.comperia.pl/forum/kredyty/424-odwrocona-hipoteka.html, my ze swojej strony proponujemy zaczekac, az oferty banków pojawią się i będą zgodne z ustawą.
Wypowiedź została zmieniona przez: Renata Grochowska 25.6.2014 9:18
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Italiano

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 15:36
No tak ale te wszystkie firmy które juz kiedyś sie reklamowały i oferowały starszym osobą taka odwrócona hipoteke? Oni wtedy nie działali zgodnie z prawem? Ja wiem ze to jest niezły przekręt sam w sobie ale myślałem ze jakoś prawo to obejmuje.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 14:05
Italiano napisał
No tak ale te wszystkie firmy które juz kiedyś sie reklamowały i oferowały starszym osobą taka odwrócona hipoteke? Oni wtedy nie działali zgodnie z prawem? Ja wiem ze to jest niezły przekręt sam w sobie ale myślałem ze jakoś prawo to obejmuje.
Faktycznie dotychczas na rynku działa wiele firm, które oferują renty dożywotnie i odwrócone hipoteki. Działają one w większości legalnie- zależy od zasad działalności danej firmy. Jednak jak na razie nie wprowadzono w życie stosownych regulacji, brakuje także kontroli. Dlatego też wprowadzone będą szczegółowe zasady na jakich takich kredytów można udzielać. Wówczas będzie to w pełni bezpieczne.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
AudiMachina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 20:22
Odkładaj na konto oszczędnościowe. Mi się wydaje, że to nie będzie aż tak źle, niby z ZUSu pieniążków za wiele się nie dostanie, no ale będzie w ogóle na co wydawać? Na remonty już nie będzie siły bo wiek emerytalny wykańcza, na zabawę nie będzie ochoty... Jedyne co to opłaty i jedzenie. Z tego pewnie jeszcze zostanie to nawet będzie można wnukom coś odpalić.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

27.6.2014 10:33
oszczednosiowe przez pare lat, inflacja zje to co oszczedzisz, nie oplaca sie wcale. Lepszy 3 filar.
Cytuj
MeduZa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.6.2014 16:57
bez sensu żebyś pakowała sie w coś takiego? Jak jeszcze nikt nie ma kontroli nad takimi firmami to jaką masz pewność że nie zostaniesz oszukana? Oni tak stworzą umowe że Ty za grosze oddasz im swoje mieszkanie czy dom i zostaniesz z niczym.
Cytuj
teresa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.6.2014 20:02
O ja pamietam te reklamy. I już wtedy przed oczami miałam tych wszystkich ludzi którzy dali sie naciągnąć na taka ofertę. Wiadomo ze nikt nie chce być sam na starość a jak nie ma rodzinę to chce mieć chociaż pieniądze ale ja bym sie na cos takiego nie pokusiła.
Cytuj
Raffallo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.6.2014 20:37
W życiu nie wpakował bym sie w coś takiego. Nawet jak nie miałbym pieniędzy. Jeszcze teraz jak nie do końca jest to w jakiś sposób chronione prawem. Przecież tak w łatwy sposób można bardzo szybko wyłudzić od ludzi dom i zostawić ich bez niczego.
Cytuj
Odpowiedź