• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Do kiedy deklaracja zus/ofe

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Angel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 22:13
Witajcie,
ostatnio wyczytałam gdzieś że teraz trzeba składać jakieś deklaracje w zusie i ofe żeby zadeklarować się gdzie chcemy aby były odkładane nasze składki na emeryturę. Ktoś z was mógłby mi bardziej objaśnić temat? Na czym to polega i do kiedy ja mam złożyć te deklaracje i gdzie mam to zrobić?
Cytuj
Kajkaku

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2014 23:15
No ja też o tym słyszałam. Niestety nie jestem jakoś specjalnie obeznana w temacie ale jeśli chodzi o termin to czas masz do końca lipca inaczej zostajesz chyba na 4 lata w Zusie i nie masz możliwości zmiany. Tylko gdzie te deklaracje składać to nie wiem.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 9:24
Od 1 kwietnia do 31 lipca br. musimy podjąć decyzję czy wolimy, aby część składki emerytalnej trafiała do OFE czy do ZUS. Jezeli zdecydujemy się na ZUS to 12,22 proc. wynagrodzenia będzie zapisywane na koncie w I filarze, 7,3 proc. na subkoncie w ZUS. Wybierając OFE, 12,22 proc. wynagrodzenia będzie trafiało do I filaru, natomiast 4,38 proc. na subkonto w ZUS, zaledwie 2,92 proc.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
owllovesyou

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 14:14
Decyzja do końca lipca. Deklarację można złożyć osobiście,listownie albo przez internet do ZUSu. a o co chodzi... można zgodzić się na to, żeby być albo wyłąvcznie w zusie, albo w zusie i ofe - część pieniążków idzie do ofe, oni to inwestują w akcje i obligacje, a 10 lat przed emeryturą pieniążki stopniowo wracają do zusu i albo jest ich więcej, albo mniej...
Cytuj
maruda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.6.2014 17:18
To dobrze że doczytałam cos takiego bo nie wiedziałem że teraz trzeba składać jakieś deklaracje. Mówili o tym może w telewizji? Bo jakoś mi to umkneło chyba i nie widziałem żadnych informacji. Listownie też nic nie dostałem.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

30.6.2014 11:02
maruda napisał
To dobrze że doczytałam cos takiego bo nie wiedziałem że teraz trzeba składać jakieś deklaracje. Mówili o tym może w telewizji? Bo jakoś mi to umkneło chyba i nie widziałem żadnych informacji. Listownie też nic nie dostałem.
Powinien Pan dostać taka informację listownie od firmy, w której dotychczas "ma pan 2 filar". Kampania faktycznie jest minimalna i najłatwiej dowiedzieć sie czegokolwiek droga pantoflową.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 11:50
Ja dostałam taką informację listownie, ale nic nie zmieniam. Moje pieniądze zostają w ZUS. Zdecydować się musisz do końca lipca Ja dostałam od razu gotowe pismo, które miałam odesłać decydując się właśnie na OFE. Pewnie jest gdzieś dostępny wzór takiego pisma w internecie.
Cytuj
rafus9973

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 12:37
był jakiś bum na ten temat chyba w marcu czy kwietniu... ale w sumie tylko przez chwilę. Osobiście spotkałem się raz ze wzmianką w wiadomościach i z jednym artykułem bodajże w metrze, a jako że normalnie nie interesuję się zbytnio takimi rzeczami i jednym uchem wchodzi, a drugim uchodzi to własnie dopiero poczta pantoflowa spowodowała wygooglowanie tematu. Mało czasu zostało, a chyba zdecyduję się na zmianę.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 14:23
rafus9973 napisał
był jakiś bum na ten temat chyba w marcu czy kwietniu... ale w sumie tylko przez chwilę. Osobiście spotkałem się raz ze wzmianką w wiadomościach i z jednym artykułem bodajże w metrze, a jako że normalnie nie interesuję się zbytnio takimi rzeczami i jednym uchem wchodzi, a drugim uchodzi to własnie dopiero poczta pantoflowa spowodowała wygooglowanie tematu. Mało czasu zostało, a chyba zdecyduję się na zmianę.
Przypominam, że mamy czas do końca lipca na złożenie deklaracji.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Morfee

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 22:16
Czas na złożenie deklaracji masz do końca lipca więc nie wiele czau Ci się zostało. Jeśli tego nie zrobić przerzucą Cie bodajże do ZUSu na okres chyba 3 lat ale nie jestem pewien, bo ktoś mi mówił, że może być dłużej.
Cytuj
Odpowiedź