• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie mieszkania na krótki czas.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Bursztyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.5.2016 11:10
Witam.
Czy jest możliwość ubezpieczenia mieszkania od kradzieży jedynie na okres miesięcznego wyjazdu w trakcie roku? Ostatnio słyszałem, jak moi znajomi rozmawiali o tym,ze ubezpieczają mieszkanie od kradzieży tylko w miesiące wakacyjne, kiedy maja sporo wyjazdów.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

23.5.2016 12:25
Bursztyn napisał
Witam.
Czy jest możliwość ubezpieczenia mieszkania od kradzieży jedynie na okres miesięcznego wyjazdu w trakcie roku? Ostatnio słyszałem, jak moi znajomi rozmawiali o tym,ze ubezpieczają mieszkanie od kradzieży tylko w miesiące wakacyjne, kiedy maja sporo wyjazdów.

Niektóre ZU rzeczywiście ubezpieczają krótkoterminowo. Tylko czy to ma sens? Ile można zaoszczędzić na składce? Proszę pamiętać, że średnio składka za ryzyka kradzieżowe, to ok. 40 - 55% składki rocznej - w zależności od ustawienia kwot i ryzyk. Jeśli składka roczna za całość to np. 200,00 zł,a w tym ryzyka kradzieżowe to ok. 95,00 zł, to jeśli ubezpieczymy np. na 2 miesiące, teoretycznie zaoszczedzimy ok. 79,00 zł ale tylko teoretycznie, bo trzeba pamiętać o tzw. składce minimalnej za polisę lub za ryzyko. W praktyce więc albo nic nie oszczędzimy albo b. niewiele. Czy uważa Pan że tylko w wakacje złodzieje grasują? Jeszcze jeden problem; nie wiem czy ZU w którym np. Pan ma ubezpieczone mieszkanie dopuszcza taki aneks, proszę sprawdzić. Z kolei zaś jeśli pójdzie Pan do innego ZU, to może sie okazać, że owszem ubezpieczą od KR ale tylko jesli ubezpieczy Pan od ognia i innych zdarzeń losowych. Innymi słowy ubezpieczy Pan częściowo podwójnie ( to nie oznacza że podwójnie otrzyma Pan odszkodowanie), wiec gdzie ta oszczędność. Niektórzy klienci kombinują jeszcze inaczej; np. ubezpieczają mieszkanie jesienią, a od np. lipca doubezpieczają do końca trwania polisy, ale znowu zasada minimalnej składki z polisy lub z każdego ryzyka.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Bursztyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.5.2016 20:13
Niech Pan uwierzy, że dla niektórych te 79 zł. to jak wygrana w Totka i całkowicie serio mówię. Mam teścia sknerę, który nie ubezpiecza mieszkania, bo według niego jest to zbyteczne. Wyjeżdża do sanatorium i wolałbym z żona mieć spokojne sumienie. Chcemy ubezpieczyć to mieszkanie od kradzieży. Nie damy rady tam przebywać często. I co najważniejsze, teść jest przychylny tej propozycji.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

24.5.2016 11:02
A jak mu mieszkanie okradną (jak będzie na zakupach, w kościele itd...) to wtedy mocno pożałuje, że nie wydał tych 6-7 zł miesięcznie!
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Bursztyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2016 19:36
To może jak tak się stanie to pożałuje a może jednak nie? :) Ludzie są bardzo różni i niestety byłoby za cudownie, gdyby wszyscy uczyli się na swoich błędach. Chcę mieć z żona spokój w związku z jego wyjazdem i dlatego chcemy ubezpieczyć to mieszkanie przynajmniej na ten czas. Oczywiście płacimy my.
Cytuj
Kamil

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2016 9:42
Czy na pewno można ubezpieczyć mieszkanie albo dom tylko od kradzieży? Przypomina mi się, że mojej siostrze w ubiegłym roku agent ubezpieczeniowy powiedział - nie można. Czy to prawda czy agent był niedoinformowany?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

25.5.2016 13:05
Ubezpieczasz mieszkanie (mury) na 1000 zł, zapłacisz za to np. 1 zł i do tego wykupujesz ubezpieczenie od kradzieży na kwotę jaką chcesz.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

25.5.2016 15:30
Robert Sierant napisał
Ubezpieczasz mieszkanie (mury) na 1000 zł, zapłacisz za to np. 1 zł i do tego wykupujesz ubezpieczenie od kradzieży na kwotę jaką chcesz.

Tak, z znanych mi ZU żaden nie ubezpiecza mieszkań/domów tylko od kradzeży z włamaniem bezwarunkowo.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
NMarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2016 19:41
To tak można? Agent wypisze mi polisę na ubezpieczenie murów na 1 zł? Zechce? I drugie moje pytanie- jeżeli mam ubezpieczony blok w spółdzielni to ubezpieczać jeszcze samej te mury?
Cytuj
Trylion

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2016 21:10
A czy któreś z towarzystw ubezpieczeniowych ubezpiecza mieszkania na okres krótszy niż rok? Sądziłem, że polisę wykupuje się na rok i co najwyżej opłaca w ratach.
Cytuj
Odpowiedź