• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Za późne zgłoszenie szkody a brak odszkodowania.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.5.2016 19:58
Witam.
Mój brat pracuje za granicą. W pracy miał uszkodzony palec. Myślał, że to nic groźnego i wrócił do Polski. Termin powrotu był dawno ustalony. Po powrocie palec spuchł jeszcze bardziej i nasiliły się dolegliwości bólowe. Brat pojechal do szpitala, gdzie miał zabieg i usztywnienie palca na ok. trzy tygodnie.Zakład pracy odmówił wypłaty odszkodowania, twierdzi, że wypadek powinien być zgłoszony od razu. Brat ma świadków z pracy. Miał opłacane ubezpieczenie i pracował legalnie. Czy zakład ma prawo tak postąpić? Czy brat może dochodzić odszkodowania na drodze prawnej?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

10.5.2016 12:03
Dochodzić oczywiście może (zawsze) tylko z jakim skutkiem? W OWU jest dokładnie opisany termin w jakim szkoda powinna zostać zgłoszona. Jak się coś stało to od razu powinien zgłosić zdarzenie, pójść do lekarza (tak na wszelki wypadek).
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

10.5.2016 13:46
Robert Sierant napisał
Dochodzić oczywiście może (zawsze) tylko z jakim skutkiem? W OWU jest dokładnie opisany termin w jakim szkoda powinna zostać zgłoszona. Jak się coś stało to od razu powinien zgłosić zdarzenie, pójść do lekarza (tak na wszelki wypadek).

O odszkodowaniu z tyt. ubezpieczenia nie decyduje zakład pracy tylko ubezpieczyciel. Proszę skontaktować się z ZU.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Dick

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.5.2016 16:24
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
Robert Sierant napisał
Dochodzić oczywiście może (zawsze) tylko z jakim skutkiem? W OWU jest dokładnie opisany termin w jakim szkoda powinna zostać zgłoszona. Jak się coś stało to od razu powinien zgłosić zdarzenie, pójść do lekarza (tak na wszelki wypadek).

O odszkodowaniu z tyt. ubezpieczenia nie decyduje zakład pracy tylko ubezpieczyciel. Proszę skontaktować się z ZU.
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
Robert Sierant napisał
Dochodzić oczywiście może (zawsze) tylko z jakim skutkiem? W OWU jest dokładnie opisany termin w jakim szkoda powinna zostać zgłoszona. Jak się coś stało to od razu powinien zgłosić zdarzenie, pójść do lekarza (tak na wszelki wypadek).

O odszkodowaniu z tyt. ubezpieczenia nie decyduje zakład pracy tylko ubezpieczyciel. Proszę skontaktować się z ZU.


Kilka osób z mojej rodziny pracuje za granica i jest zatrudnionych nie poprzez firmy polskie tylko np. norweskie. Sam niekiedy wyjeżdżam do pracy sezonowej z granicę. Nie sądziłem, że w razie jakiegoś wypadku mam się sam zwracać o odszkodowanie do ubezpieczyciela? Dlaczego ja mam to robić osobiście, jeżeli mam ubezpieczenie grupowe z zakładu pracy?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

10.5.2016 17:29
Dick napisał
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
Robert Sierant napisał
Dochodzić oczywiście może (zawsze) tylko z jakim skutkiem? W OWU jest dokładnie opisany termin w jakim szkoda powinna zostać zgłoszona. Jak się coś stało to od razu powinien zgłosić zdarzenie, pójść do lekarza (tak na wszelki wypadek).

O odszkodowaniu z tyt. ubezpieczenia nie decyduje zakład pracy tylko ubezpieczyciel. Proszę skontaktować się z ZU.
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
Robert Sierant napisał
Dochodzić oczywiście może (zawsze) tylko z jakim skutkiem? W OWU jest dokładnie opisany termin w jakim szkoda powinna zostać zgłoszona. Jak się coś stało to od razu powinien zgłosić zdarzenie, pójść do lekarza (tak na wszelki wypadek).

O odszkodowaniu z tyt. ubezpieczenia nie decyduje zakład pracy tylko ubezpieczyciel. Proszę skontaktować się z ZU.


Kilka osób z mojej rodziny pracuje za granica i jest zatrudnionych nie poprzez firmy polskie tylko np. norweskie. Sam niekiedy wyjeżdżam do pracy sezonowej z granicę. Nie sądziłem, że w razie jakiegoś wypadku mam się sam zwracać o odszkodowanie do ubezpieczyciela? Dlaczego ja mam to robić osobiście, jeżeli mam ubezpieczenie grupowe z zakładu pracy?


Nie pisałem o zgłoszeniu szkody, tylko o decydowaniu o wypłacie odszkodowania. Z-d pracy zatrudniający pracownika w umowie ubezpieczenia występuje w roli ubezpieczającego w imieniu ubezpieczonych, a nie w roli ubezpieczyciela. W ramach umowy zakład pracy przyjmuje na siebie też rolę pośrednika w zgłaszaniu szkód. Są określone zasady i procedury. W wiekszych zakładach pracy zazwyczaj jest podpisywana specjalna umowa z konkretnym przedstawicielem tego zakładu i to ta osoba ma załatwiać wszelkie formalności, tzn. m.in. pomagać w zgłaszaniu szkód, rozliczać składki ubezpieczeniowe, zgłaszać rotacje ubezpieczonych, etc. Ma też obowiązek przekazywania rzetelnych informacji zainteresowanym pracownikom. Ze swej strony mogę dodać, że roszczenia w ubezpieczeniach tak szybko się nie przedawniają.
Potwierdzam to co napisał p. Robert,najczęściej ten zapis jest sformułowany następująco: niezwłocznie po ustaniu przeszkód uniemożliwiajacych zgłoszenie.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 10.5.2016 17:32
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.5.2016 20:44
To dobrze zrozumiałem, że w tej sytuacji mój brat jest bez szans na odszkodowanie? W sumie dla mnie to też dziwnie wyglądało, że zgłosił dopiero po kilku dniach. Przecież mogło mu się to przytrafić w drodze do Polski. Ale z drugiej strony ma swoich świadków. Moze bez sensu jest branie i jeszcze opłacanie prawnika?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

11.5.2016 9:39
Treść wiadomości
hubertus napisał
To dobrze zrozumiałem, że w tej sytuacji mój brat jest bez szans na odszkodowanie? W sumie dla mnie to też dziwnie wyglądało, że zgłosił dopiero po kilku dniach. Przecież mogło mu się to przytrafić w drodze do Polski. Ale z drugiej strony ma swoich świadków. Moze bez sensu jest branie i jeszcze opłacanie prawnika?

Podtrzymuję to co napisałem wcześniej. Zacytuję dosłowny zapis z o.w.u NNW jednego z ZU: "... niezwłocznie zgłosić szkodę do Centrum Obsługi Klienta ... nie później niż w ciągu 7 dni od dnia powrotu z podróży lub po ustaniu przyczyn uniemożliwiających wcześniejsze zgłoszenie szkody." Nie wiem jakie ubezpieczenie miał Pański brat, ale takie sformułowanie jest typowe.Jeżeli jest to kwestia kilku dni to nie sądzę aby z przyjęciem zgłoszenia był problem. Gdybyjednak... to ma Pan jeszcze organy odwoławcze, np. Rzecznik Finansowy.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.5.2016 10:32
Dal mnie ta cała sprawa z wypadkiem Twojego brata brzmi jak próba wyłudzenia pieniędzy z ubezpieczenia. Dorosły mężczyzna i nie wie, że od razu się wszystko zgłasza? Na co czekał? Dziwnie to wygląda. Przecież tego palca mógł sobie uszkodzić w drodze do domu. A świadkowie? Mogą być po prostu niewiarygodni. U mnie w zakładzie pracy w razie jakiegoś wypadku to od razu przychodzi behapowiec i spisuje protokół. Nawet wtedy jak ktoś się przewróci i go np. ręka boli, to od razu zgłasza szkodę.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

11.5.2016 10:55
nastor napisał
Dal mnie ta cała sprawa z wypadkiem Twojego brata brzmi jak próba wyłudzenia pieniędzy z ubezpieczenia. Dorosły mężczyzna i nie wie, że od razu się wszystko zgłasza? Na co czekał? Dziwnie to wygląda. Przecież tego palca mógł sobie uszkodzić w drodze do domu. A świadkowie? Mogą być po prostu niewiarygodni. U mnie w zakładzie pracy w razie jakiegoś wypadku to od razu przychodzi behapowiec i spisuje protokół. Nawet wtedy jak ktoś się przewróci i go np. ręka boli, to od razu zgłasza szkodę.

Daleki jestem od posądzania z założenia kogoś o złą wolę. Dla mnie w tej sprawie m.in. kluczowe jest wykazanie związku przyczynowo-skutkowego między zdarzeniem w wyniku którego doszło do uszkodzenia palca, a późniejszymi komplikacjami w leczeniu. W tej kwesti kompetentni są orzecznicy.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź