• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie dla 70letniej osoby.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
trezor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.5.2016 11:12
Dzień dobry.
Moja babcia/73 lata/ ostatnio zamęcza mnie ciągłymi pytaniami na temat ubezpieczenia na życie w jej wieku. Twierdzi, że chce się ubezpieczyć i gdzieś słyszała, że można. Słabo idzie mi znalezienie takiej oferty w internecie. Czy takie ubezpieczenie w ogóle jest możliwe i w jakim towarzystwie?
Cytuj
agula

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.5.2016 20:21
Nie tylko Ciebie babcia zamęcza. Mnie zamęcza i babcia i dziadzio. Jak na razie zauważyłam, że takie ubezpieczenia są głównie dla osób do 65 roku życia. A tak szczerze mówiąc myślę ,ze to moim dziadkom nie jest potrzebne. Oboje maja ponad 80 lat. Nie miałam tez czasu za bardzo się wgłębić w temat. Sama chętnie skorzystam z podpowiedzi kompetentnej osoby.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

9.5.2016 12:39
agula napisał
Nie tylko Ciebie babcia zamęcza. Mnie zamęcza i babcia i dziadzio. Jak na razie zauważyłam, że takie ubezpieczenia są głównie dla osób do 65 roku życia. A tak szczerze mówiąc myślę ,ze to moim dziadkom nie jest potrzebne. Oboje maja ponad 80 lat. Nie miałam tez czasu za bardzo się wgłębić w temat. Sama chętnie skorzystam z podpowiedzi kompetentnej osoby.

Tak da się to zrobić, m.in. w PZU ale proszę się raczej cudów nie spodziewać.Radzę dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia.
Rozumiem że dziadkowie nie mają kontynuacji indywidualnej grupowego ubezpieczenia?
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 9.5.2016 12:41
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
agula

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.5.2016 15:42
Jak dobrze, że Pan przypomniał mi o tym indywidualnym ubezpieczeniu. Całkowicie zapomniałam. Oczywiście, że płacą, przecież osobiście czasami ich wożę do PZU, bo opłacają osobiście składki. Teraz będę miała przynajmniej argument, żeby sobie odpuścili z tym ubezpieczeniem. Myślę, że coś na temat ubezpieczenia ludzi w ich wieku przeczytali w jakiejś prasie.
Cytuj
max

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.5.2016 9:46
Cześć. Te starsze osoby są bardzo podatne na wszelakie sugestie. Dobrze,że nie wszystkie. Trafia do nich przekaz z reklam o tych cudownych kwotach z ubezpieczenia i dlatego chcą pewnie się ubezpieczyć. Myślę, że to z troski o rodzinę. A pamietacie ile kiedyś leciało w tv reklam o tym ubezpieczeniu za 1 zł.? Nawet program Jaworowicz o tym oglądałem.
Cytuj
dora

Niezarejestrowani

10.5.2016 16:13
moja babcia na dniach ubezpieczyla sie na wypdek zachorowania na raka, wiadomo ze skladka w przypadku osob starszych jest wyzsza, ale w rodzinie nie bylo przypadkow zchorowan, mimo wszystko zdecydowala sie, znalazla niezla oferte
Cytuj
gfilip

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.5.2016 15:50
Ubezpieczenia powinny być, jestem ich zwolennikiem. Ale jak wszędzie trzeba podchodzić zdroworozsądkowo. Ciekawi mnie jedno. Załóżmy ,ze dana osoba wykupi sobie polisy w kilku towarzystwach. Czy w razie szkody wszystkie wypłaca jej odszkodowanie? Nie wygląda to na próbę wyłudzenia?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

11.5.2016 16:43
gfilip napisał
Ubezpieczenia powinny być, jestem ich zwolennikiem. Ale jak wszędzie trzeba podchodzić zdroworozsądkowo. Ciekawi mnie jedno. Załóżmy ,ze dana osoba wykupi sobie polisy w kilku towarzystwach. Czy w razie szkody wszystkie wypłaca jej odszkodowanie? Nie wygląda to na próbę wyłudzenia?


W ubezpieczeniach obowiązuje zasada unikania podwójnego ubezpieczania. Jeśli do takiej sytuacji dojdzie ( a dochodzi, chociażby wtedy gdy np. bank wymaga oddzielnego ubezpieczenia mienia z cesją), wtedy jest tzw. odpowiedzialność solidarna ubezpieczycieli. Nie dotyczy to ubezpieczeń na życie, gdyż wychodzi się z założenia, że życie i zdrowie jest wartością bezcenną.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
dora

Niezarejestrowani

15.5.2016 13:48
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
gfilip napisał
Ubezpieczenia powinny być, jestem ich zwolennikiem. Ale jak wszędzie trzeba podchodzić zdroworozsądkowo. Ciekawi mnie jedno. Załóżmy ,ze dana osoba wykupi sobie polisy w kilku towarzystwach. Czy w razie szkody wszystkie wypłaca jej odszkodowanie? Nie wygląda to na próbę wyłudzenia?


W ubezpieczeniach obowiązuje zasada unikania podwójnego ubezpieczania. Jeśli do takiej sytuacji dojdzie ( a dochodzi, chociażby wtedy gdy np. bank wymaga oddzielnego ubezpieczenia mienia z cesją), wtedy jest tzw. odpowiedzialność solidarna ubezpieczycieli. Nie dotyczy to ubezpieczeń na życie, gdyż wychodzi się z założenia, że życie i zdrowie jest wartością bezcenną.

czyli babcia moglaby ubezpieczyc sie na wypadek nowotworu gdzies jeszcze?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

16.5.2016 11:00
dora napisał
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
gfilip napisał
Ubezpieczenia powinny być, jestem ich zwolennikiem. Ale jak wszędzie trzeba podchodzić zdroworozsądkowo. Ciekawi mnie jedno. Załóżmy ,ze dana osoba wykupi sobie polisy w kilku towarzystwach. Czy w razie szkody wszystkie wypłaca jej odszkodowanie? Nie wygląda to na próbę wyłudzenia?


W ubezpieczeniach obowiązuje zasada unikania podwójnego ubezpieczania. Jeśli do takiej sytuacji dojdzie ( a dochodzi, chociażby wtedy gdy np. bank wymaga oddzielnego ubezpieczenia mienia z cesją), wtedy jest tzw. odpowiedzialność solidarna ubezpieczycieli. Nie dotyczy to ubezpieczeń na życie, gdyż wychodzi się z założenia, że życie i zdrowie jest wartością bezcenną.

czyli babcia moglaby ubezpieczyc sie na wypadek nowotworu gdzies jeszcze?

Tak, ale należy się zastanowić nad sensem... i kosztami.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź