• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Poliso- lokata jako prezent.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Karakal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2016 20:57
Witam. Jestem ojcem chrzestnym i moja chrześnica będzie miała niedługo Komunię. Zastanawiam się w dalszym ciągu nad prezentem pierwszokomunijnym. Dziewczynka jest półsierotą i zastanawiam się, czy nie założyć jej poliso - lokaty. Według mnie to takie dwa w jednym. I ubezpieczenie i oszczędności na start w dorosłość. Nie liczę na wielkie odsetki, ale pewne pieniądze i zabezpieczenie jej na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Co sądzicie?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

5.5.2016 9:12
Karakal napisał
Witam. Jestem ojcem chrzestnym i moja chrześnica będzie miała niedługo Komunię. Zastanawiam się w dalszym ciągu nad prezentem pierwszokomunijnym. Dziewczynka jest półsierotą i zastanawiam się, czy nie założyć jej poliso - lokaty. Według mnie to takie dwa w jednym. I ubezpieczenie i oszczędności na start w dorosłość. Nie liczę na wielkie odsetki, ale pewne pieniądze i zabezpieczenie jej na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Co sądzicie?

O polisolokatach już wiele napisano. Nie mogę siebie zaliczyć do ich zwolenników. W tym przypadku może warto zastanowić się nad polisą posagową, zwłaszcza że jest możliwość zapłaty składki nawet jednorazowo( taniej). Tam też ma Pan gwarantowaną sumę ubezpieczenia (dożycie), a gromadzenie środków finansowych (suma na dożycie) oparte jest na jednym lub dwóch mechanizmach; pierwszy to dzielenie się zyskiem (większa część, w różnych firmach bywa różnie, np. w Warcie 90%) z inwestowania każdej składki netto, czyli to co z niej zostanie po opłaceniu wszelkich kosztów, w tym opłaty za ryzyko ubezpieczeniowe, drugi to mechanizm indeksacji składki, czyli jej corocznego urealniania o sugerowany wskaźnik. Udział w zysku wyliczany jest co roku, i o taką kwotę powiększana jest suma ubezpieczenia na dożycie, co wywiera pośrednio skutek także na wysokość świadczeń z ryzyk dodatkowych. Co rok ZU potwierdza gwarancję na zmodyfikowaną, nową sumę ubezpieczenia na dożycie.
Istotne jest także to, że wypłata z takiej polisy jest świadczeniem (vide przepisy podatkowe i dot. spadku) i beneficjentem jej jest konkretne dziecko. ZU gwarantuje wypłatę świadczenia po upływie okresu ubezpieczenia, a o czasie trwania umowy decyduje ubezpieczający. Ojciec chrzestny może występować w takiej roli.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź