• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie najemcy mieszkania.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
katarzyna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.5.2016 10:34
Witam. Jestem w trakcie poszukiwania mieszkania do wynajęcia. Znalazłam takie, na jakim mi zależało - budynek prywatny, kawalerka na piętrze. Pod moim mieszkaniem jest apteka. Nie wiem, czy mam się w jakiś sposób ubezpieczyć jako wynajmujący, czy wystarczy mi ubezpieczenie wynajmującego? Czy mam prawo prosić o okazanie polisy? Interesuje mnie kwota ubezpieczenia. Jakby nie było pod moim mieszkaniem jest apteka a nie mieszkanie prywatne. I co zrobić, gdyby według mnie okazała się stanowczo za niska? W razie np. zalania to nie ja byłabym obciązona kosztami?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

2.5.2016 15:38
katarzyna napisał
Witam. Jestem w trakcie poszukiwania mieszkania do wynajęcia. Znalazłam takie, na jakim mi zależało - budynek prywatny, kawalerka na piętrze. Pod moim mieszkaniem jest apteka. Nie wiem, czy mam się w jakiś sposób ubezpieczyć jako wynajmujący, czy wystarczy mi ubezpieczenie wynajmującego? Czy mam prawo prosić o okazanie polisy? Interesuje mnie kwota ubezpieczenia. Jakby nie było pod moim mieszkaniem jest apteka a nie mieszkanie prywatne. I co zrobić, gdyby według mnie okazała się stanowczo za niska? W razie np. zalania to nie ja byłabym obciązona kosztami?


Problem ten był wielokrotnie omawiany tu na forum, m.in. w wątkach: " OC prywatne a najemca", OC dla najemcy" i wcześniej.Proszę tam zajrzeć.
Nie sądzę aby Pani mogła zmusić właściciela lokalu mieszkalnego do okazania polisy. To po prostu jego sprawa czy się ubezpieczył, czy nie. Jeśli nawet ma polisę OC w życiu prywatnym, to akurat Panią jako najmującą ta polisa dostatecznie nie chroni. Nalepiej Pani zrobi, jeśli wykupi sobie polisę OC w życiu prywatnym z rozszerzeniem o OC najemcy. Ponieważ pod mieszkaniem jest apteka, to nie powinna to być mała suma ubezpieczenia. Trudno tu nam wyrokować jaka. To nie jest drogie ubezpieczenie i sądzę, że nawet suma ok. 100 tys. nie będzie za duża. Ubezpieczenie OC jest dość... specyficzne. Trzeba udowodnić Pani związek z szkodą. Wykupując polisę OC najemcy ma Pani po swojej stronie wsparcie prawne ZU.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 2.5.2016 15:40
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
katarzyna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2016 13:47
Dziękuję za cenne wskazówki. W sumie mój problem sam się rozwiązał. Wczoraj byłam na spotkaniu z panią wynajmująca mi owo mieszkanie. Wynajmująca sama mi podpowiedziała, że powinnam sobie wykupić Oc najemcy, żeby spać spokojnie i w razie czego mieć zabezpieczenie. Czy jest polisa, dzięki której mogę ubezpieczyć swój sprzęt RTV, laptop i co cenniejsze przedmioty w wynajmowanym mieszkaniu?
Cytuj
Profesor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.5.2016 17:05
Jest taka możliwość. Sam kiedyś mieszkałem w wynajmowanym mieszkaniu i taka opcja była przy ubezpieczeniu najemcy. Ale coś tez pamiętam, ze mój własciciel mieszkania jeszcze wcześniejszy mówił mi, ze ma OC w życiu prywatnym z rozszerzeniem o klauzulę OC najemcy. Wszystko się zmienia, zakres ubezpieczeń też. Najlepiej wypytaj ubezpieczyciela.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

5.5.2016 17:26
katarzyna napisał
Dziękuję za cenne wskazówki. W sumie mój problem sam się rozwiązał. Wczoraj byłam na spotkaniu z panią wynajmująca mi owo mieszkanie. Wynajmująca sama mi podpowiedziała, że powinnam sobie wykupić Oc najemcy, żeby spać spokojnie i w razie czego mieć zabezpieczenie. Czy jest polisa, dzięki której mogę ubezpieczyć swój sprzęt RTV, laptop i co cenniejsze przedmioty w wynajmowanym mieszkaniu?


Może Pani wykupić standardowe ubezpieczenie mieszkania - tylko ruchomości domowe. Proszę jednak skonsultować z pośrednikiem kwetię własności tychże. Chodzi o to, że Pani chce ubezpieczyć tylko swoje, jak mniemam, ruchomości, a nie ruchomości należące do właścicieli (m.in. kwestia tytułu do roszczeń odszkodowawczych). Ubezpieczyciele(nie wszyscy) umożliwiają wykupienie OC w życiu prywatnym, z rozszerzeniem o OC najemcy na jednej polisie z ubezpieczeniem mienia.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź