• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie mieszkania - czy watro założyć alarm ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
yaka

Niezarejestrowani

12.5.2016 12:46
ja planuję teraz bardzie skupić się na ubezpieczeniu mojego mienia, czyli wartościowych rzecvzy. gdzie będzie mi się to najabrdziej opłacało? nie chcę płacić za wysokiej składki.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

12.5.2016 14:11
Mela napisał
Zależy co ubezpieczamy i jak wyceniamy rzeczywistą wartość ubezpieczonego podmiotu. Jedna osoba ubezpieczy solidnie mieszkanie np. za 200 zł a ktoś inny za wielokrotność tej sumy. Można zaniżyć wartość, ale wydaje mi się,ze ubezpieczania na wyrost jest raczej niedopuszczalne i niedozwolone.

Nie ująłbym tego w ten sposób. Jeśli np. ubezpiecza Pani dom, relanie warty 500 tys. zł,a ubezpieczy go na sumę znacznie wyższą, to i tak nie otrzyma Pani nigdy wyższego odszkodowania niż realna jego wartość.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

12.5.2016 14:21
yaka napisał
ja planuję teraz bardzie skupić się na ubezpieczeniu mojego mienia, czyli wartościowych rzecvzy. gdzie będzie mi się to najabrdziej opłacało? nie chcę płacić za wysokiej składki.

Wybaczy Pan ale na tak postawione pytanie nie podejmuję się udzielić Panu rzetelnej porady. Co Pan rozumie pisząc "gdzie będzie mi się to najabrdziej opłacało?" Co wg. Pana oznacza w ubezpieczeniu "opłacać się"? Niska składka? To subiektywne. Z wcześniejszych wpisów, chociażby w tym wątku, wynika co może się za tym kryć. Zakup polisy ubezpieczeniowej trudno porównać z zakupem ... kartofli, a nawet przy zakupie ziemniaków przecież nie porównuje się tylko cen.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
klaudyna

Niezarejestrowani

15.5.2016 14:04
Jak dla mnie takie ubezpieczenia gdzie zaniza sie realna wartosc jednak mijaja sie z celem. Jak teraz ubezpieczalam mieszkanie to zalezalo mi na dokladnej wycenie
Cytuj
Alex

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2016 20:51
Trochę się dziwę podejściu co poniektórych tutaj osób do ubezpieczenia mieszkania czy domu. Przecież to większość zgromadzonego przez nas kapitału. Dla mnie to też moja przystań. Jak można zaniżać wartość mieszkania, żeby ubezpieczyć taniej? To po co ubezpieczać? Mija się to z celem.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

19.5.2016 9:58
Alex napisał
Trochę się dziwę podejściu co poniektórych tutaj osób do ubezpieczenia mieszkania czy domu. Przecież to większość zgromadzonego przez nas kapitału. Dla mnie to też moja przystań. Jak można zaniżać wartość mieszkania, żeby ubezpieczyć taniej? To po co ubezpieczać? Mija się to z celem.

Zgadzam się z Panem, można tą refleksję rozciągnąć także na inne ubezpieczenia, np. życie i zdrowie. Jak wielu z nas podejmując decyzje dot. ubezpieczeń, bardziej zabezpiecza swoje mienie, mniej dba o zdrowie i życie? Na codzień od czasu do czasu mam do czynienia z kategorią klientów, którą określiłbym jako grupę dla której oszczędzenie na czymkolwiek, także na ubezpieczeniach, kwoty rzędu kilkunastu - kilkudziesięciu złotych rocznie, to znaczący sukces osobisty. Trudno tą grupę namówić do refleksji nt. skutków takiej postawy, nie reagują także wtedy, gdy mówi się im czy nadal utrzymają swój tok myślenia po dużej szkodzie. Zaskakujące jest to, że o przynależności do tej kategorii ludzi nie decyduje status majątkowy.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Róża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2016 11:08
Bo to są tzw. ciułacze. Oni maja oszczędzanie w głowie. Im wydadzą mniej, tym są bardziej szczęśliwi. Oczywiście nie są to ludzie najbiedniejsi, wręcz przeciwnie. I w sumie myślą wszędzie wyłącznie o tym, żeby jak najmniej pieniędzy wydać. Gubi im się zdrowe podejście do życia. Jak dla mnie taki stan umysłu to już choroba. Ale tacy ludzie są i uważają, że robią słusznie. Owszem maja ubezpieczenia, ale dla nich najważniejsza jest w nim wysokość składki.
Cytuj
klaudyna

Niezarejestrowani

20.5.2016 14:09
Dokladnie, rozne wypadki chodza po ludziach, a koniec koncow mozna zostac z niczym. Kiedys myslalam ze to sa duzo wyzsze kwoty w skali roku. Biorac pod uwage jak duzo mozemy stracic w stosunku do takich drobnych skladek to chyba slaba to oszczednosc ;)
Cytuj
kalina00

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2016 19:31
Jestem za zakładaniem alarmu. U mnie jest tak,ze jak alarm się włączy to od razu przyjeżdżają panowie z firmy ochroniarskiej. Wszystko zależy od zasobności portfela. Przezorny zawsze ubezpieczony.
Cytuj
Zablokowany użytkownik

Niezarejestrowani

8.6.2016 15:55
Widzę, że dużo tu głosów rozsądku. I całe szczęście. Ja mam bardzo podobne podejście i z niechęcią patrzę na to całe oszczędzanie na ubezpieczeniach. O ile oszczędności na samochodowym OC są jak najbardziej zrozumiałe o tyle ubezpieczenie mieszkania powinno być w moim odczuciu jak najrzetelniejsze. Jeśli stać Cię na mieszkanie to nie możesz zapłacić raz w roku kilkuset złotych? Po 3 bezszkodowych latach na Liberty wyliczyło mi składkę delikatnie powyżej 300 zł, więc to nie są żadne pieniądze w porównaniu do tego jak wiele możemy ochronić.
Cytuj
Odpowiedź