• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

suma gwarancyjna przy ubezpieczeniu OC - co sądzicie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
filippp

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 20:06
Witam .Tyle lat płacę OC i w sumie nie zastanawiałem się nad ta sumą gwarancyjną .Sprawdziłem w polisie - bardzo wysoka i na dodatek w euro.Niedawno w wypadku zginął mój kolega i zaczęła się walka o odszkodowanie dla rodziny z OC sprawcy. Zastanawiam się czy tak wysoka suma gwarancyjna jest na wypadek jakiegoś karambolu z dużą liczbą ofiar? Bo realnie odszkodowanie za zabicie człowieka jest banalnie niskie i wyłącznie zależy od zarobków poszkodowanego.Co to jest własciwie ta suma gwarancyjna?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

18.3.2016 9:55
filippp napisał
Witam .Tyle lat płacę OC i w sumie nie zastanawiałem się nad ta sumą gwarancyjną .Sprawdziłem w polisie - bardzo wysoka i na dodatek w euro.Niedawno w wypadku zginął mój kolega i zaczęła się walka o odszkodowanie dla rodziny z OC sprawcy. Zastanawiam się czy tak wysoka suma gwarancyjna jest na wypadek jakiegoś karambolu z dużą liczbą ofiar? Bo realnie odszkodowanie za zabicie człowieka jest banalnie niskie i wyłącznie zależy od zarobków poszkodowanego.Co to jest własciwie ta suma gwarancyjna?


Poruszył Pan bardzo trudny i złożony problem, mianowicie; ile jest warte ludzkie życie? Jak je wycenić? Spróbowano jakiś czas temu wielokrotnie wyceniać wartość ludzkiego życia. Odsyłam Pana i wszystkich czytelników na stronę: http://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/wymierna-cena-bezcennego-zycia/
Odnośnie wartości życia w kontekście sumy gwarancyjnej w OC proponuję bardziej wytrwałym przeczytać artykuł p. Małgorzaty Serwach pt.: „Problematyka sumy gwarancyjnej oraz praktycznych konsekwencji nieprawidłowego ustalania jej wysokości” w „Prawo Asekuracyjne 2 2008 (55). Łatwo na ten tekst natrafić, wystarczy w wyszukiwarce wpisać pierwsze trzy wyrazy tytułu. Warto również zajrzeć na stronę Rzecznika Finansowego – zakładka pytania.
Ograniczę się tu tylko do stwierdzenia następującego. Tak, to o czym Pan pisze to są górne granice odpowiedzialności Ubezpieczyciela. To sąd określa kierując się różnymi przesłankami wartość odszkodowania i zadośćuczynienia.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Radomysł

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.3.2016 10:52
A ja dodam coś innego .Okazuje sie ,że każde towarzystwo ubezpieczeniowe podchodzi inaczej do wyroku sądu.Zginął w wypadku na pasach mój kolega.Po prawomocnym wyroku Sądu skazującym sprawcę Zaczęły się starania o odszkodowanie.PZU wypłaciło 100% sumy odszkodowania ,ale już Uniqa policzyła 20% przyczynienia /kolegamiał 0,3 promila./ i tego się trzymała w wypłacie świadczenia.Do dziś się zastanawiam - jak to jest z tym wyrokiem i jego braniem pod uwagę przy rozpatrywaniu danej sprawy?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

18.3.2016 11:24
Radomysł napisał
A ja dodam coś innego .Okazuje sie ,że każde towarzystwo ubezpieczeniowe podchodzi inaczej do wyroku sądu.Zginął w wypadku na pasach mój kolega.Po prawomocnym wyroku Sądu skazującym sprawcę Zaczęły się starania o odszkodowanie.PZU wypłaciło 100% sumy odszkodowania ,ale już Uniqa policzyła 20% przyczynienia /kolegamiał 0,3 promila./ i tego się trzymała w wypłacie świadczenia.Do dziś się zastanawiam - jak to jest z tym wyrokiem i jego braniem pod uwagę przy rozpatrywaniu danej sprawy?

No cóż, nie komentuje się wyroków sądów, zwłaszcza jak są prawomocne. Można jedynie w trybie ustalonym przez prawo się od nich odwołać do wyższej instancji, podając okoliczności, które naszym zdaniem, zostały źle ocenione lub nie wzięte pod uwagę.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
dynamical

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.3.2016 12:18
filippp napisał
Witam .Tyle lat płacę OC i w sumie nie zastanawiałem się nad ta sumą gwarancyjną .Sprawdziłem w polisie - bardzo wysoka i na dodatek w euro.Niedawno w wypadku zginął mój kolega i zaczęła się walka o odszkodowanie dla rodziny z OC sprawcy. Zastanawiam się czy tak wysoka suma gwarancyjna jest na wypadek jakiegoś karambolu z dużą liczbą ofiar? Bo realnie odszkodowanie za zabicie człowieka jest banalnie niskie i wyłącznie zależy od zarobków poszkodowanego.Co to jest własciwie ta suma gwarancyjna?


No generalnie jest to 5 mln euro za szkody na osobie, ale kto wie, czy nie spowodujesz wypadku z udziałem autobusu gdzie wiele osób będzie poszkodowanych? Lepiej, żeby ta kwota była wyższa. Jeśli chodzi o odszkodowanie za śmierć... cóż, tutaj zawsze będzie za mało, bo jak to wycenić? Zarobki są jedynym sensownym punktem odniesienia. Przynajmniej takie jest moje zdanie.
_______________________________
Polecam ubezpieczenie OC Ruda Śląska: http://silesiaubezpieczenia.pl/pakiet-ocac/
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

1.4.2016 17:43
dynamical napisał
filippp napisał
Witam .Tyle lat płacę OC i w sumie nie zastanawiałem się nad ta sumą gwarancyjną .Sprawdziłem w polisie - bardzo wysoka i na dodatek w euro.Niedawno w wypadku zginął mój kolega i zaczęła się walka o odszkodowanie dla rodziny z OC sprawcy. Zastanawiam się czy tak wysoka suma gwarancyjna jest na wypadek jakiegoś karambolu z dużą liczbą ofiar? Bo realnie odszkodowanie za zabicie człowieka jest banalnie niskie i wyłącznie zależy od zarobków poszkodowanego.Co to jest własciwie ta suma gwarancyjna?


No generalnie jest to 5 mln euro za szkody na osobie, ale kto wie, czy nie spowodujesz wypadku z udziałem autobusu gdzie wiele osób będzie poszkodowanych? Lepiej, żeby ta kwota była wyższa. Jeśli chodzi o odszkodowanie za śmierć... cóż, tutaj zawsze będzie za mało, bo jak to wycenić? Zarobki są jedynym sensownym punktem odniesienia. Przynajmniej takie jest moje zdanie.
_______________________________
Polecam ubezpieczenie OC Ruda Śląska: http://silesiaubezpieczenia.pl/pakiet-ocac/


Dlaczego Pan poleca? Co Pan sugeruje w kontekście tego wątku i swojego wpisu?
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź