• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie zamrażarek - czy znacie taki produkt?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ulek-h

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 13:16
Witam wszystkich .Przeglądając watek o ubezpieczeniu rowerów trafiłem własnie na takiego kwiatka.Pojęcia nie miałam ,ze istnieje cos takiego na rynku .Sama jestem po nieprzyjemnej przygodzie z zepsutą zamrażarką w chłodziarko- zamrażarce.Człowiek w ogóle o tym nie myśli ,kiedy gdzieś wyjeżdża na dłużej Przecież zamrażarki sa o różnej pojemności i w razie awarii jesteśmy narażeni na duże straty finansowe.Czy ktoś ubezpieczał kiedykolwiek zawartość zamrażarki? Jak to przekłada się na składkę ? W wypadku rozmrożenia wzywa się ubezpieczyciela?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 16:11
ulek-h napisał
Witam wszystkich .Przeglądając watek o ubezpieczeniu rowerów trafiłem własnie na takiego kwiatka.Pojęcia nie miałam ,ze istnieje cos takiego na rynku .Sama jestem po nieprzyjemnej przygodzie z zepsutą zamrażarką w chłodziarko- zamrażarce.Człowiek w ogóle o tym nie myśli ,kiedy gdzieś wyjeżdża na dłużej Przecież zamrażarki sa o różnej pojemności i w razie awarii jesteśmy narażeni na duże straty finansowe.Czy ktoś ubezpieczał kiedykolwiek zawartość zamrażarki? Jak to przekłada się na składkę ? W wypadku rozmrożenia wzywa się ubezpieczyciela?

Rozumiem że chodzi o ubezpieczenie domu/mieszkania. Czy chodzi o sam fakt naprawy zamrażarki, czy także o jej zawartość w zwiazku z rozmrożeniem? W jakim ZU jest ubezpieczone mieszkanie/dom?
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 17:21
No cóż, ponieważ nie wiem w jakim ZU Ulek-h ubezpiecza swoje mienie, postaram się odpowiedzieć ogólnie.
W ubezpieczeniach mieszkań/domów raczej Państwo nie znajdziecie zapisu, że ZU odpowiada za skutki awarii - w tym przypadku zamrażarki, na takich zasadach jak np. pożar, kradzież z włamaniem, etc. Chyba że doszło do np. wyładowania atmosferycznego, przepięcia w sieci, wskutek czego ta zamrażarka przestała funkcjonować i da się wykazać tu związek przyczynowo-skutkowy. Warunek: mienie jest ubezpieczone w takim zakresie, że te przyczyny są objęte ochroną. No i tu należałoby wejść w szczegóły. Przykładowo, czy ubezpieczyciel odpowiada za wszelkie rodzaje przepięć i uderzeń pioruna, czy są w tym zakresie jakieś wyłączenia, ograniczenia, limity, etc., czy ZU wymaga jakiś ponad standardowych zabezpieczeń (np. listwy zabezp. przed przepięciami, piorunochron, etc.) oraz czy ZU zastrzega sobie wypłatę odszkodowania tylko za straty bezpośrednie, a nie pośrednie, będace skutkiem tej awarii. Tu po raz kolejny wspomnę o polisach w formule "all risks" - najszerszy zakres ochrony. Jeśli np. szczury przegryzły kable i doszło do spięcia, nie było pożaru, to tzw. standardowa polisa tu raczej nie zadziała. Większość ubezpieczycieli oferuje w swych polisach tzw. assistance. W niektórych ofertach zakres assistance obejmuje także naprawę sprzętu AGD,PC, RTV ale znowu, "diabeł tkwi w szczegółach". Należy przed zawarciem umowy sprawdzić o jaki sprzęt chodzi i o jakie awarie chodzi. Ubezpieczyciele ograniczają jakoś zakres usług, lista sprzętu albo ma charakter zamknięty albo nie, wiek sprzętu ( zazwyczaj nie starszy niż 5-7 letni), itp. Co z zawartością? Jeśli nie ma przeszkód by np. żywność zaliczyć do "ruchomości domowych" (vide: definicje), jeśli da się wykazać związek przyczynowo-skutkowy między np. wyładowaniem atmosferycznym a rozmrożeniem tejże, to można powalczyć. Pisałem tu w innym wątku że Warta po 22.03. planuje rozszerzyć zakres ochrony w produkcie WDK Plus o klauzulę rozmrożenia produktów spożywczych, z limitem odpowiedzialnościo do 2 tys. zł. Szczegółów nie znam, a są istotne, np. jak powinno się dokumentować straty,etc. Jeśli Państwa interesują te detale, to proszę tu formułować pytania. Za jakiś czas, np. pod koniec miesiąca, postaram się je zebrać i przekazać ubezpieczycielowi.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
ulek-h

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 18:03
Witam ponownie.Mieszkanie mam ubezpieczone w InterRisku.Ale w tym watku o rowerach był takipana zapis , że w pakiecie Warta Dom Komfort Plus jest min. klauzula rozmrożenia produktów spożywczych.I tego dotyczyć ma założony przeze mnie wątek .Mógłby Pan coś bliżej o tym powiedzieć? A przy okazji chciałabym o cos zapytac .Mam w tej mojej polisie ubezpieczenie OC wżyciu prywatnym .I przyznaje szczerze - pojęcia nie mam o co chodzi .Suma ubezp. 50000.Co to takiego ?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

18.3.2016 9:26
ulek-h napisał
Witam ponownie.Mieszkanie mam ubezpieczone w InterRisku.Ale w tym watku o rowerach był takipana zapis , że w pakiecie Warta Dom Komfort Plus jest min. klauzula rozmrożenia produktów spożywczych.I tego dotyczyć ma założony przeze mnie wątek .Mógłby Pan coś bliżej o tym powiedzieć? A przy okazji chciałabym o cos zapytac .Mam w tej mojej polisie ubezpieczenie OC wżyciu prywatnym .I przyznaje szczerze - pojęcia nie mam o co chodzi .Suma ubezp. 50000.Co to takiego ?

Co do rozmrożenia. Opcja ta ma się pojawić po 22.03.bm. Czekam więc na szczegóły. Zapewne będą jakieś ograniczenia. Zachęcałem już Państwa do formułowania pytań na ten temat. Chcę je zadać ubezpieczycielowi. Spodziewam się że będzie wiele do wyjaśnienia w kwestii likwidacji szkód (czy wszystkie produkty żywnościowe, czy klient musi mieć np. paragon ze sklepu, itd.). Zobaczymy. Na pewno po uzyskaniu wyjaśnień o tym tu napiszę.
O OC w życiu prywatnym sporo na tym forum już napisano. Suma ubezpieczenia 50 tys. zł to suma gwarancyjna, czyli ubezpieczyciel odpowiada w granicach tej sumy – tak to Pani uzgodniła. Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna ubezpieczonego i osób pozostających z nim we wspólnym gospodarstwie domowym, „jeżeli w związku z czynnościami w życiu prywatnym lub posiadaniem mienia są oni zobowiązani, w myśl przepisów prawa, do naprawienia szkody wyrządzonej osobie trzeciej w następstwie czynu niedozwolonego.” Tak ma to ryzyko sformułowane Warta. W innych ZU jest podobnie, aczkolwiek są zauważalne pewne różnice, zarówno w definicji, jak i w zakresie ochrony i wyłączeniach.
W InterRisk w ubezpieczeniu „Bezpieczny Dom w InterRisk”, par. 34 przeczytać można, że przedmiotem ochrony w ramach OC w życiu prywatnym jest „… ustawowa odpowiedzialność cywilna Ubezpieczonego za szkodę osobową lub rzeczową wyrządzoną przez niego Poszkodowanemu czynem niedozwolonym (odpowiedzialność deliktowa) w związku z wykonywaniem czynności życia prywatnego, będącą następstwem wypadku ubezpieczeniowego zaistniałego w okresie ubezpieczenia.” Dalej są zapisy konkretyzujące. Proszę nie wymagać ode mnie bym za Panią czytał o.w.u. Chętnie wyjaśnię to co jest nie zrozumiałe, ale w tym par. jest dość precyzyjnie zapisane konkretnie co się pod tym kryje; np. zalanie sąsiadów, szkody wyrządzone przez zwierzęta domowe, etc. Aby zapoznać się bliżej z pojęciem „odpowiedzialność deliktowa, proszę zajrzeć na stronę Rzecznika Praw Obywatelskich, podaję link: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/na-czym-polega-odpowiedzialność-deliktowa
Co wymaga tu jeszcze wyjaśnienia?
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Fann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.3.2016 15:22
Jestem zainteresowana tym ubezpieczeniem zamrażarek .Będę zaglądała na stronę Warty ,moze sama się czegoś dowiem .Sama mam za soba taką sytuację ,kiedy pod moja tygodniowa nieobecność w lecie zamrażarka się zepsuła i wszystko było do wyrzucenia.Tylko mnie ciekawi ten zapis o paragonach ze sklepu.Niestey ,ale ja kupuję mięso bez paragonu ,tylko bezpośrednio od chłopa ze wsi.Wiem ,że badane jest mięso przez weterynarza ,ale dowodu zakupu żadnego nigdy nie miałam .Ciekawe co w takim wypadku.Mam też kolegę myśliwego ,który dziczyznę ma na bieżaco i też bez paragonu.A to w sumie droższe mięso jest niż to w sklepie.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

18.3.2016 15:38
Fann napisał
Jestem zainteresowana tym ubezpieczeniem zamrażarek .Będę zaglądała na stronę Warty ,moze sama się czegoś dowiem .Sama mam za soba taką sytuację ,kiedy pod moja tygodniowa nieobecność w lecie zamrażarka się zepsuła i wszystko było do wyrzucenia.Tylko mnie ciekawi ten zapis o paragonach ze sklepu.Niestey ,ale ja kupuję mięso bez paragonu ,tylko bezpośrednio od chłopa ze wsi.Wiem ,że badane jest mięso przez weterynarza ,ale dowodu zakupu żadnego nigdy nie miałam .Ciekawe co w takim wypadku.Mam też kolegę myśliwego ,który dziczyznę ma na bieżaco i też bez paragonu.A to w sumie droższe mięso jest niż to w sklepie.

Cierpliwości, wszystko niebawem się wyjaśni. Nic jeszcze nie jest przesądzone.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

18.3.2016 15:38
Fann napisał
Jestem zainteresowana tym ubezpieczeniem zamrażarek .Będę zaglądała na stronę Warty ,moze sama się czegoś dowiem .Sama mam za soba taką sytuację ,kiedy pod moja tygodniowa nieobecność w lecie zamrażarka się zepsuła i wszystko było do wyrzucenia.Tylko mnie ciekawi ten zapis o paragonach ze sklepu.Niestey ,ale ja kupuję mięso bez paragonu ,tylko bezpośrednio od chłopa ze wsi.Wiem ,że badane jest mięso przez weterynarza ,ale dowodu zakupu żadnego nigdy nie miałam .Ciekawe co w takim wypadku.Mam też kolegę myśliwego ,który dziczyznę ma na bieżaco i też bez paragonu.A to w sumie droższe mięso jest niż to w sklepie.

Cierpliwości, wszystko niebawem się wyjaśni. Nic jeszcze nie jest przesądzone.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
grażynka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.4.2016 11:09
Otwieram właśnie sklep spożywczy po raz pierwszy w życiu.Wcześniej pracowałam w sklepie osiedlowym,ale nie wnikałam w temat ubezpieczenia zamrażarek i chłodziarek.Sklep oczywiscie będę miała ubezpieczony.Czy w polisie uwzględnionione będzie ubezpieczenie towaru na okolicznośc rozmrożenia w przypadku długiej awarii prądu albo zepsucia sprzętu?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

11.4.2016 16:49
[quote author=grażynka]Otwieram właśnie sklep spożywczy po raz pierwszy w życiu.Wcześniej pracowałam w sklepie osiedlowym,ale nie wnikałam w temat ubezpieczenia zamrażarek i chłodziarek.Sklep oczywiscie będę miała ubezpieczony.Czy w polisie uwzględnionione będzie ubezpieczenie towaru na okolicznośc rozmrożenia w przypadku długiej awarii prądu albo zepsucia sprzętu?[/quote
Proszę sprawdzić u swojego ubezpieczyciela. Generalnie da się takie ryzyko wprowadzić w ramach ubezpieczenia małego i średniego biznesu, bez większych problemów.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź