• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

OC na auto czy osobę?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

7.3.2016 13:52
Siostra miała szkodę z OC na samochodzie X a teraz chciałaby ubezpieczyć auto Y. Czy wypłacone na aucie X odszkodowanie będzie miało wpływ na polisę (zniżki) na auto Y?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

7.3.2016 18:06
Robert Sierant napisał
Siostra miała szkodę z OC na samochodzie X a teraz chciałaby ubezpieczyć auto Y. Czy wypłacone na aucie X odszkodowanie będzie miało wpływ na polisę (zniżki) na auto Y?


Tak,co do zasady. Większość ubezpieczycieli sprawdza klientów w bazie danych UFG. To jednak różnie wygląda w poszczególnych przypadkach i u różnych ubezpieczycieli.Odrębną sprawą są tzw. ubezpieczenia flotowe, pakiety promocyjne przy zakupie pojazdu u dealera marki, leasing, etc.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

8.3.2016 10:16
Czy są TU, które nie sprawdzają klienta z bazie UFG? To tak z czystej ciekawości pytam...

Sprawdziłem kilka TU i te relatywnie tańsze policzyły to zdarzenie jako szkodę, ale są takie, które nie zabierają zniżki za to zdarzenie.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

8.3.2016 12:26
Robert Sierant napisał
Czy są TU, które nie sprawdzają klienta z bazie UFG? To tak z czystej ciekawości pytam...

Sprawdziłem kilka TU i te relatywnie tańsze policzyły to zdarzenie jako szkodę, ale są takie, które nie zabierają zniżki za to zdarzenie.

Wg. mojej wiedzy jeszcze są takie ZU, które bazują głównie na tzw. "oswiadczeniach" (palcem jednak nie będę pokazywał które) ale zabezpieczają się na wypadek składania fałszywych oświadczeń. To czy ZU "zaliczy szkodę", czy nie i ew. jak potraktuje klienta ze szkodą (dużo zależy jak szkoda i ile), to kwestia marketingowa i związana ze strategią sprzedażową.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

8.3.2016 12:58
Takie to ja też znam. Wystarczy oświadczenie, a jak jest szkoda to weryfikują w UFG i ew. korygują kwotę wypłaty.

Zauważyłem, że te TU, które miały niższe stawki (na OC) wprost zaliczyły szkodę na konto klientki. A te gdzie OC kosztuje więcej tego nie zrobiły. To taka subiektywna ocena. Zgadza się Pan?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

8.3.2016 13:59
Robert Sierant napisał
Takie to ja też znam. Wystarczy oświadczenie, a jak jest szkoda to weryfikują w UFG i ew. korygują kwotę wypłaty.

Zauważyłem, że te TU, które miały niższe stawki (na OC) wprost zaliczyły szkodę na konto klientki. A te gdzie OC kosztuje więcej tego nie zrobiły. To taka subiektywna ocena. Zgadza się Pan?


Nie do końca. Do UFG różnie ZU raportują, czasem z poślizgiem, bez danych archiwalnych. Niektóre ZU biorą pod uwagę ostatnie 4 lata, inne 5 lat i więcej. Jeśli np. dojdzie do likwidacji szkody z tyt. wybicia szyby w samochodzie, a szkoda jest zgłaszana z ubezpieczenia AC/KR, to szkoda taka jest zarejestrowana. Nie zawsze tak jest jeśli taka szkoda jest likwidowana z ubezpieczenia dodatkowego, czyli poza AC/KR. Poza tym, niektórzy ubezpieczyciele biorą pod uwagę takie szkody "szybowe", inni podobno nie.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
NMarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.3.2016 15:31
Moja pani ubezpieczyciel wyjaśniła mim ta sprawę tak - bez względu jakim samochodem jedziesz to Twoja szkoda to Twoja strata w skladkach a nie samochodu.Ja patrze na to tak - samochod to tylko przedmiot i ja jestem odpowiedzialny za to jak nim sie posługuję ,.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

8.3.2016 17:45
NMarta napisał
Moja pani ubezpieczyciel wyjaśniła mim ta sprawę tak - bez względu jakim samochodem jedziesz to Twoja szkoda to Twoja strata w skladkach a nie samochodu.Ja patrze na to tak - samochod to tylko przedmiot i ja jestem odpowiedzialny za to jak nim sie posługuję ,.

Gdyby to było tak proste, gdyby do wszystkich to dotarło.... Nie jest tak niestety. Można szkodę spowodować jako kierujący, nie będąc właścicielem, można jeździć bezszkodowo ale być współwłaścicielem lub właścicielem auta którym spowodowano szkodę i... będziemy w bazie danych UFG w zwiazku ze szkodą.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.3.2016 13:39
Chciałbym dopytać .Jeżeli jest kilku współwłaścicieli danego samochodu w tym jednym z nich ja .I oprócz tego mam jeszcze jeden samochód na siebie ,to wszystkie szkody ,które są na ten pierwszy samochod przechodza na mnie i na moj drugi samochód?Chcę kupić sobie własnie samochod na wylącznośc i jak ja mam oplacic skladki ?Wcześniej o tym nie myslalem .
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

9.3.2016 14:37
Arias napisał
Chciałbym dopytać .Jeżeli jest kilku współwłaścicieli danego samochodu w tym jednym z nich ja .I oprócz tego mam jeszcze jeden samochód na siebie ,to wszystkie szkody ,które są na ten pierwszy samochod przechodza na mnie i na moj drugi samochód?Chcę kupić sobie własnie samochod na wylącznośc i jak ja mam oplacic skladki ?Wcześniej o tym nie myslalem .


Mogę napisać tu o zasadzie, nie wykluczam odstępstw w praktyce. Jeżeli Pan kontynuuje umowę ubezpieczenia pojazdu X w tym samym ZU, to ubezpieczyciel będzie brał pod uwagę przebieg szkodowy tylko tego konkretnego pojazdu X. Jednak gdy Pan wprowadzi tam do ubezpieczenia kolejny pojazd Y, Z, np. świeżo zakupiony lub dot. ubezpieczany w innym ZU, to szkodowość będzie brana pod uwagę z wszystkich pojazdów dotychczas ubezpieczanych, w których występuje Pan w roli właściciela, współwłaściciela, użytkownika. Podobna zasada będzie obowiązywać, jeśli zdecyduje się Pan zmienić ubezpieczyciela (przebieg wszystkich pojazdów). Pisałem już tu że inne zasady obowiązują w przypadku ubezpieczeń flotowych, a także w leasingu, jeśli ubezpiecza leasingodawca, a także w programach dealerskich (ubezpieczenie przy zakupie pojazdu i jego kontynuacja u dealera marki).Na to wszystko oczywiście nakładają się wszelakie promocje, znizki marketingowe, etc.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź