• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

OC na auto czy osobę?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

9.3.2016 14:44
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
Arias napisał
Chciałbym dopytać .Jeżeli jest kilku współwłaścicieli danego samochodu w tym jednym z nich ja .I oprócz tego mam jeszcze jeden samochód na siebie ,to wszystkie szkody ,które są na ten pierwszy samochod przechodza na mnie i na moj drugi samochód?Chcę kupić sobie własnie samochod na wylącznośc i jak ja mam oplacic skladki ?Wcześniej o tym nie myslalem .



Mogę napisać tu o zasadzie, nie wykluczam odstępstw w praktyce. Jeżeli Pan kontynuuje umowę ubezpieczenia pojazdu X w tym samym ZU, to ubezpieczyciel będzie brał pod uwagę przebieg szkodowy tylko tego konkretnego pojazdu X. Jednak gdy Pan wprowadzi tam do ubezpieczenia kolejny pojazd Y, Z, np. świeżo zakupiony lub dot. ubezpieczany w innym ZU, to szkodowość będzie brana pod uwagę z wszystkich pojazdów dotychczas ubezpieczanych, w których występuje Pan w roli właściciela, współwłaściciela, użytkownika. Podobna zasada będzie obowiązywać, jeśli zdecyduje się Pan zmienić ubezpieczyciela (przebieg wszystkich pojazdów). Pisałem już tu że inne zasady obowiązują w przypadku ubezpieczeń flotowych, a także w leasingu, jeśli ubezpiecza leasingodawca, a także w programach dealerskich (ubezpieczenie przy zakupie pojazdu i jego kontynuacja u dealera marki).Na to wszystko oczywiście nakładają się wszelakie promocje, znizki marketingowe, etc.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 9.3.2016 14:45
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

9.3.2016 14:45
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
Arias napisał
Chciałbym dopytać .Jeżeli jest kilku współwłaścicieli danego samochodu w tym jednym z nich ja .I oprócz tego mam jeszcze jeden samochód na siebie ,to wszystkie szkody ,które są na ten pierwszy samochod przechodza na mnie i na moj drugi samochód?Chcę kupić sobie własnie samochod na wylącznośc i jak ja mam oplacic skladki ?Wcześniej o tym nie myslalem .



Mogę napisać tu o zasadzie, nie wykluczam odstępstw w praktyce. Jeżeli Pan kontynuuje umowę ubezpieczenia pojazdu X w tym samym ZU, to ubezpieczyciel będzie brał pod uwagę przebieg szkodowy tylko tego konkretnego pojazdu X. Jednak gdy Pan wprowadzi tam do ubezpieczenia kolejny pojazd Y, Z, np. świeżo zakupiony lub dot. ubezpieczany w innym ZU, to szkodowość będzie brana pod uwagę z wszystkich pojazdów dotychczas ubezpieczanych, w których występuje Pan w roli właściciela, współwłaściciela, użytkownika. Podobna zasada będzie obowiązywać, jeśli zdecyduje się Pan zmienić ubezpieczyciela (przebieg wszystkich pojazdów). Pisałem już tu że inne zasady obowiązują w przypadku ubezpieczeń flotowych, a także w leasingu, jeśli ubezpiecza leasingodawca, a także w programach dealerskich (ubezpieczenie przy zakupie pojazdu i jego kontynuacja u dealera marki).Na to wszystko oczywiście nakładają się wszelakie promocje, znizki marketingowe, etc.

To moje wyjaśnienie nie wyczerpuje tematu. W Pana przypadku jeśli zdecyduje się Pan na zakup nowego pojazdu w salonie, to prawdopodobnie oferta dealera będzie jedną z najatrakcyjniejszych, jeśli na którymś z pojazdów o których Pan wspomina w międzyczasie wystąpiły szkody, to po roku promocyjnego ubezpieczania może być mniej miło, zwłaszcza jak zdecyduje się Pan kontynuować umowę w innym ZU.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.3.2016 14:59
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał

Nie do końca. Do UFG różnie ZU raportują, czasem z poślizgiem, bez danych archiwalnych. Niektóre ZU biorą pod uwagę ostatnie 4 lata, inne 5 lat i więcej. Jeśli np. dojdzie do likwidacji szkody z tyt. wybicia szyby w samochodzie, a szkoda jest zgłaszana z ubezpieczenia AC/KR, to szkoda taka jest zarejestrowana. Nie zawsze tak jest jeśli taka szkoda jest likwidowana z ubezpieczenia dodatkowego, czyli poza AC/KR. Poza tym, niektórzy ubezpieczyciele biorą pod uwagę takie szkody "szybowe", inni podobno nie.


W tym przypadku szkoda była pod koniec 2015 r., w UFG ją widać, ale nie każde TU zabiera zniżkę z tego tytułu...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

9.3.2016 17:19
Robert Sierant napisał
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał

Nie do końca. Do UFG różnie ZU raportują, czasem z poślizgiem, bez danych archiwalnych. Niektóre ZU biorą pod uwagę ostatnie 4 lata, inne 5 lat i więcej. Jeśli np. dojdzie do likwidacji szkody z tyt. wybicia szyby w samochodzie, a szkoda jest zgłaszana z ubezpieczenia AC/KR, to szkoda taka jest zarejestrowana. Nie zawsze tak jest jeśli taka szkoda jest likwidowana z ubezpieczenia dodatkowego, czyli poza AC/KR. Poza tym, niektórzy ubezpieczyciele biorą pod uwagę takie szkody "szybowe", inni podobno nie.


W tym przypadku szkoda była pod koniec 2015 r., w UFG ją widać, ale nie każde TU zabiera zniżkę z tego tytułu...



Nie przesądzam sprawy. To nie musi być tak oczywiste. ZU pytają się o wiele innych rzeczy, np. stan cywilny, czy ma się dzieci do 16 rż, grupa zawodowa, czy będzie się użytkować pojazd za granicą, ile miesięcy w roku, itd. Skąd może Pan wiedzieć jak ten zestaw informacji "zadziała"? Sprawdza się szkodowość także pod kątem częstotliwości ich występowania i tu sprawdza się różne okresy; do 4 lat, do 6 lat, itp. Pisałem też wcześniej o rodzaju szkód, tzn. np. szkody "szybowe" czy były likwidowane z AC/KR czy z dodatkowego ubezpieczenia. Od dawna ZU używają tzw. tabele bonus-malus a propos szkodowości, wg. których określają wartość zniżki/zwyżki w zależności od stażu ubezpieczeniowego, ilości szkód, częstotliwości ich wystapienia. Każdy ZU ustala te tabele wg. własnego uznania. Pośrednik od pewnego czasu tych tabel "nie widzi", bo są one zaszyte w algorytmach używanych w aplikacjach sprzedażowych. Nikt Panu nie powie co i w jaki sposób w konkretnym przypadku "zadziałało". Od pewnego czasu doszedł jeszcze dodatkowy element badania ryzyka ubezpieczeniowego. Coraz częściej ubezpieczyciele pytają się czy klient wyraża zgodę na sprawdzenie w BIK. Jeśli klient wyrazi zgodę, składka może trochę zmaleć. Ostatnio u mojego klienta ta "zgoda" zaskutkowała w OC kom. zniżką ok. 30,00 złotych. Akurat ten klient miał "czyste" konto, kredyty spłacał regularnie i bez opóźnień. Nie wiem czy przypadkiem skutek byłby odwrotny, gdyby okazało się że klient w BIG "wisi".
Jeszcze jeden nuans. ZU dostaje odpowiedź na pytanie o szkodowość od UFG w zależności od tego jak pyta. Jedni pytaja o szkody właściciela, współwłaściciela, użytkownika i kierującego, a inni tylko o konto właścicieli/współwłaścicieli. Jakie pytanie, taka odpowiedź.To ma związek z przyjętą strategią sprzedażową.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 9.3.2016 18:06
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2016 19:01
Najlepiej to mieć wyłącznie swoj samochód i odpowiadać tylko za swoje przewinienia.Ludzie szukają oszczędności jak sie tylko da.Stąd takie czasami dopisywanie do wspólwłasności szczególnie młodych kierowców.
Cytuj
Odpowiedź