• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Pakiet ubezpieczeniowy „Bezpieczny DOM w InterRisk”

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
yarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.3.2016 13:26
Witam .Kończy mi się w kwietniu polisa na mieszkanie i zacząłem się rozglądać za bardziej rozbudowanym ubezpieczeniem .Moja uwagę zwróciła ta polisa.Oprócz takiego ubezpieczenia jakie miałem ,dochodzi ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,pomoc prawna ,pobyt w szpitalu.Podoba mi sie też to ,że mozna ubezpieczyć szyby i innych przedmiotów od stłuczenia w mieszkaniu.Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Lepiej wykupić taki pakiet ?
Cytuj
rusto

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2016 9:02
I mnie głównie interesuje ubezpieczenie tych szyb. Mam przed oknami spory plac ,na którym chłopcy grają w piłke i niestety zaliczyłem juz wybita szybę .Nawet nie miałem kogo szukać ,żeby mi zapłacił ,tak szybko dzieciaki pouciekały.A może ktos z Was wie ,czy mozna ubezpieczyć witraż ? Mam takie właśnie przesuwane drzwi w pokoju.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

7.3.2016 18:59
Wszystkie oferty są świetne, zwłaszcza w opinii reklamujących i sprzedających. Niżej podpisany to stwierdza jako ... pośrednik. Zawsze tu na forum namawiałem Państwa by nie sugerować się głównie ceną, bardziej "zawartością" umowy i jej "dopasowaniem" do potrzeb ubezpieczającego. Tu przewrotnie dopowiem, że fakt iż można rozszerzyć zakres ochrony o dodatkowe opcje nie musi oznaczać że cała oferta jest super zakresowo i cenowo. Ubezpieczenie szyb od stłuczenia, od skutków rozbicia akwarium, od przepięć (jakich?), koszty poszukiwania awarii, etc. może występować jako rozszerzenie podstawowego zakresu ochrony, w formie opcji, klauzul, itp. i wtedy trzeba zapłacić dodatkową składkę. Mogą jednak te ryzyka być objęte ochroną w zakresie podstawowym, bez dodatkowych opłat. Inna kwestia to podlimity odpowiedzialności, franszyzy, udziały własne. Inaczej wyglada odpowiedzialność ZU gdy te limity są wysokie lub ich nie ma, bo ochrona mieści się w granicach sum ubezpieczenia, a inaczej gdy te podlimity są małe i trzeba jeszcze za nie coś dopłacić.
Skutki "odszkodowawcze" inaczej mogą wyglądać gdy ubezpieczyciel odpowiada za szkody z polisy w formule "all risks", a inaczej w standardowej formule, inaczej gdy wartość mienia określona jest wg. wartości odtworzeniowej, nowej, inaczej jeśli posługujemy się tzw. wartością rzeczywistą. Różnice można mnożyć. Pisano o tym tu wcześniej. Zachecam do zajrzenia na mój blog, zakładka ubezpieczenia mieszkań, domów: www.wartoubezpieczenia.pl Można tam znaleźć minimum informacji nt. ubezpieczania mieszkań. Co do NNW w polisach mieszkaniowych. Wszystko zależy od tego czy my i nasi bliscy są w tym zakresie chronieni innymi umowami, czy nie, jakie mamy potrzeby w tym zakresie, etc. Należy zwrócić uwagę na to, czy suma ubezpieczenia określona w polisie jest taka sama dla wszystkich domowników i ile ta opcja kosztuje. Może się okazać, że "można inaczej" i ... lepiej.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Róża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2016 10:40
Szczególnie interesuje mnie ten fragment o ubezpieczeniu akwarium .Mój syn jest właścicielem takiego pięknego akwarium ,zagospodarowanie którego zlecił fachowcom .Oprócz tego ,ze samo akwarium jest bardzo drogie to jeszcze dodatkowo sama w sobie jego zawartośc jest cenna .Akwarium jest fragmentem żywej rafy koralowej .Proszę mi powiedzieć na jakich zasadach ubezpieczyć można akwarium ? Od czego? Czy te żywe elementy jego wyposażenia tez można ubezpieczyć ?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

10.3.2016 12:39
Róża napisał
Szczególnie interesuje mnie ten fragment o ubezpieczeniu akwarium .Mój syn jest właścicielem takiego pięknego akwarium ,zagospodarowanie którego zlecił fachowcom .Oprócz tego ,ze samo akwarium jest bardzo drogie to jeszcze dodatkowo sama w sobie jego zawartośc jest cenna .Akwarium jest fragmentem żywej rafy koralowej .Proszę mi powiedzieć na jakich zasadach ubezpieczyć można akwarium ? Od czego? Czy te żywe elementy jego wyposażenia tez można ubezpieczyć ?

No to mamy nie łatwy problem do wyjaśnienia. Proszę zwracać uwagę na sformułowania, budowę zdań w opisie zakresów ochrony ubezpieczeniowej i w definicjach. W standardowych ofertach trudno wprost się doszukać gwarancji ochrony ubezpieczeniowej akwarium w takim znaczeniu w jakim Pani używa. Posłużę się przykładem: definicja "zalania": ... zalanie wodą pochodzącą z: "... uszkodzonego akwarium lub urządzeń stanowiących jego wyposażenie na skutek awarii..." Czy inne przypadki szkód związanych z rozbiciem, nieszczelnością akwarium i akwarium jako takie, nie podlegają ochronie ubezpieczeniowej? Czy gdy np. wybuch gazu, pożar, huragan, włamywacz zniszczy mienie w lokalu/domu, w tym to akwarium „z zawartością”, to ZU zapłaci za szkodę polegającą na uszkodzeniu/unicestwieniu akwarium, czy tylko za skutki jakie pociąga ten fakt za sobą? Nie koniecznie tak i nie koniecznie nie. Jednym z kluczy do rozwiązania tego problemu są definicje rodzajów mienia podlegającego ochronie i jej zakresów. Dla Pani akwarium to prawdopodobnie "ruchomość domowa" lub "stały element wyposażenia". Przejrzałem kilka dostępnych mi ofert i na ogół w definicjach wymienia się różne elementy mienia, bywa że są to listy zamknięte i akwarium jako takiego nie znalazłem. Znalazłem natomiast w definicji „ruchomości” sformułowanie „… i inne przedmioty wspólnego i osobistego użytku…”. Jakkolwiek to brzmi, da się pod to sformułowanie podciągnąć także akwarium ale należy o to pytać w czasie negocjacji. Są różne akwaria. Widziałem w domach akwaria wbudowane w ścianę działową. W takim przypadku raczej to nie jest ruchomość domowa, bardziej "stały element wyposażenia", instalacja" lub "urządzenie techniczne". Czy to oznacza że w tych ofertach zakres ochrony na pewno ogranicza się tylko do tego co napisałem wcześniej? Jeśli dany ZU zdecyduje się zakwalifikować akwarium z zawartością do jakiegoś rodzaju mienia chronionego polisą, to jest ono chronione w takim zakresie, jak inne mienie w tej umowie.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

10.3.2016 12:40
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
Róża napisał
Szczególnie interesuje mnie ten fragment o ubezpieczeniu akwarium .Mój syn jest właścicielem takiego pięknego akwarium ,zagospodarowanie którego zlecił fachowcom .Oprócz tego ,ze samo akwarium jest bardzo drogie to jeszcze dodatkowo sama w sobie jego zawartośc jest cenna .Akwarium jest fragmentem żywej rafy koralowej .Proszę mi powiedzieć na jakich zasadach ubezpieczyć można akwarium ? Od czego? Czy te żywe elementy jego wyposażenia tez można ubezpieczyć ?

No to mamy nie łatwy problem do wyjaśnienia. Proszę zwracać uwagę na sformułowania, budowę zdań w opisie zakresów ochrony ubezpieczeniowej i w definicjach. W standardowych ofertach trudno wprost się doszukać gwarancji ochrony ubezpieczeniowej akwarium w takim znaczeniu w jakim Pani używa. Posłużę się przykładem: definicja "zalania": ... zalanie wodą pochodzącą z: "... uszkodzonego akwarium lub urządzeń stanowiących jego wyposażenie na skutek awarii..." Czy inne przypadki szkód związanych z rozbiciem, nieszczelnością akwarium i akwarium jako takie, nie podlegają ochronie ubezpieczeniowej? Czy gdy np. wybuch gazu, pożar, huragan, włamywacz zniszczy mienie w lokalu/domu, w tym to akwarium „z zawartością”, to ZU zapłaci za szkodę polegającą na uszkodzeniu/unicestwieniu akwarium, czy tylko za skutki jakie pociąga ten fakt za sobą? Nie koniecznie tak i nie koniecznie nie. Jednym z kluczy do rozwiązania tego problemu są definicje rodzajów mienia podlegającego ochronie i jej zakresów. Dla Pani akwarium to prawdopodobnie "ruchomość domowa" lub "stały element wyposażenia". Przejrzałem kilka dostępnych mi ofert i na ogół w definicjach wymienia się różne elementy mienia, bywa że są to listy zamknięte i akwarium jako takiego nie znalazłem. Znalazłem natomiast w definicji „ruchomości” sformułowanie „… i inne przedmioty wspólnego i osobistego użytku…”. Jakkolwiek to brzmi, da się pod to sformułowanie podciągnąć także akwarium ale należy o to pytać w czasie negocjacji. Są różne akwaria. Widziałem w domach akwaria wbudowane w ścianę działową. W takim przypadku raczej to nie jest ruchomość domowa, bardziej "stały element wyposażenia", instalacja" lub "urządzenie techniczne". Czy to oznacza że w tych ofertach zakres ochrony na pewno ogranicza się tylko do tego co napisałem wcześniej? Jeśli dany ZU zdecyduje się zakwalifikować akwarium z zawartością do jakiegoś rodzaju mienia chronionego polisą, to jest ono chronione w takim zakresie, jak inne mienie w tej umowie.


„Zawartość” akwarium: Rybki są traktowane jako ruchomości domowe, na ogół w takim samym znaczeniu jak pies, kot czy kanarek. Proszę jednak zwrócić uwagę na takie oto sformułowanie: „… zwierzęta domowe, z wyjątkiem zwierząt utrzymywanych w celach hodowlanych i handlowych,…”. Oznacza to ( co do zasady) że jeśli hodujemy rybki dla siebie, dla własnej przyjemności, hobby, etc. rybki będą posiadały „jakąś” ochronę ubezpieczeniową, w innych przypadkach raczej nie. Kwestia odszkodowań. Wspomniała Pani że akwarium syna zajmuje się specjalistyczna firma. Proszę zapytać się ZU w trakcie negocjacji, czy będzie honorował od takiej firmy rachunki, faktury za naprawy/odtworzenie zniszczeń i na jakich zasadach. Jeszcze jedno; czy w kosztorysie szkód ZU uwzględni nie tylko rybki (wg jakich cen) ale ową rafę koralową, i inne elementy akwarium. Proszę też zapytać o kwestie dokumentacyjne, a więc zdjęcia, rachunki za nabycie rybek, etc.
Jeśli nosimy się z zamiarem ubezpieczenia mienia o szczególnie wysokiej wartości jednostkowej, nietypowe, o wartości zabytkowej, artystycznej, etc., to szczególnej uwadze polecam polisy w formule „all risks”, mimo że nie są tanie ale tu uwaga na detale. Konkretne rozwiązania w ramach tej formuły bardzo się niekiedy różnią między sobą w różnych ofertach. Wcześniej o tym pisałem tu na forum i na swoim blogu.
Reasumując, da się znaleźć ofertę spełniającą Pani oczekiwania ale to wymaga negocjacji z ubezpieczycielami. Piszę tak dużo o tym po to, by miała Pani materiał do przemyśleń i wsparcie w formułowaniu pytań, które w tym przypadku są konieczne. Alternatywnym rozwiązaniem jest zwrócenie się do „branżowego” związku hodowców ryb akwariowych z zapytaniem czy mają już wynegocjowane jakieś standardowe oferty dla swoich członków. Jeśli zdecyduje się
Pani na tą drugą opcję, to i tak zachęcam do przemyśleń i zadawania pytań jw., po to by właściwie ocenić ofertę i cenę za nią. Pisałem wcześniej nt. żądania pisemnego potwierdzenia wszystkiego co w świetle o.w.u. może być uznane za odstępstwo. W tym przypadku też to Pani doradzam.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Tomorek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.3.2016 15:31
Bradzo ciekawy wątek o tych rybkach .Sam przym,ierzam sie do zamówienia takiego pieknego akwarium z rafa koralowa .W ubiegłym tygodniu oglądałem je w sklepie zoologicznym i jestem pod wrażeniem do dziś .Pomyślałem wtedy ,że takie akwarium na pewno ma jakaś gwarancję u wykonawcy ,ale do głowy mi nie przyszło ,że mozna ubezpieczyć wnętrze akwarium .Popytam zgodnie z Pana sugestiami przede wszystkim zachowam wszystkie rachunki.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

12.3.2016 10:58
"A może ktos z Was wie ,czy mozna ubezpieczyć witraż ? Mam takie właśnie przesuwane drzwi w pokoju."

Proszę popytać w Warcie, produkt WDK Plus.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 12.3.2016 10:59
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź