• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie od podtopienia.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
mirella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.2.2016 19:43
Mam taki powtarzający sie problem w moim domu.Po bardzo intensywnych opadach deszczu mam zalana piwnicę .Domek jest jednopietrowy ,zrobiona nowa opaska izolacyjna poniżej głębokości piwnicy i nowa izolacyjna podłoga w piwnicy.Nie ma w pobliżu żadnych mokradeł ani rzek.Dom po rodzicach - 60 letni.Czy jest mozliwość ubezpieczenia domu tylko od zalań?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

18.2.2016 12:06
[quote author=mirella]Mam taki powtarzający sie problem w moim domu.Po bardzo intensywnych opadach deszczu mam zalana piwnicę .Domek jest jednopietrowy ,zrobiona nowa opaska izolacyjna poniżej głębokości piwnicy i nowa izolacyjna podłoga w piwnicy.Nie ma w pobliżu żadnych mokradeł ani rzek.Dom po rodzicach - 60 letni.Czy jest mozliwość ubezpieczenia domu tylko od zalań?[/quote

Nie znam takiej oferty która w ochronie uwzględniałaby tylko zalania. Zalania mieszczą się w zakresie podstawowym ochrony, określanym najczęściej jako "... od ognia i innych zdarzeń losowych..." lub jako rozszerzenie zakresu tej ochrony.Nie dziwię się że to co Pani opisuje określa Pani jako "zalanie". Proszę jednak wybierając ofertę skupić się na definicjach zakresu ochrony, definicjach owych zdarzeń losowych i wyłączeniach/ograniczeniach w ochronie ubezpieczeniowej. Jeśli to co Pani opisuje nie mieści się w zdefiniowanym zakresie ochrony lub mieści się ale jest wyłączone, to polisa "nie zadziała". Na ogół "zalanie" określa się jako działanie cieczy, czasem pary, powstałe wskutek:... i tu wymienia się konkretne przyczyny, takie jak np.: opady atmosferyczne, wydostawanie się wody, pary z uszkodzonych urządzeń, cofnięcie się wody, ścieków z urządzeń kanalizacyjnych, wodociagowych, i paru innych. Do końca nie jest jasne dlaczego są przecieki do piwnicy po ulewnych deszczach. Warto więc wezwać kompetentnego fachowca by to ustalił. Być może przyczyną jest coś co da się podciągnąć pod wadę budowlaną (np. źle położona opaska izolacyjna). Jeśli tak to polisa tu nie pomoże. Zwracam Pani uwagę na polisy w formule "all risks", czyli od wszystkiego co nie jest wyłączone, z tym że wady budowlane też są tam wyłączone.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
lech-p

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.2.2016 18:27
Ja mam podobny problem jak Ty z ta piwnica .Nie mam pojecia o co chodzi z ta woda w piwnicy .Moze jakis ciek wodny co przybiera na sile po ulewach albo dlugotrwalych opadach? Juz jestem umówiony z firma ,zeby jeszcze raz sprawdziła co nalezy w tej piwnicy.Dom mmam ubezpieczony na ogólnych warunkach .A odszkodowanie dostalem tylko raz ,kiesy po ulewach straz pożarna pompowala wode praktycznie u kazdego .
Cytuj
Odpowiedź