• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

OC

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
betka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 8:43
Właśnie robi kurs prawa jazdy. Prowadzący zajęcia napomknął, że będziemy płacili bardzo wysokie OC , chyba około 2000. Czy to prawda? Czy istnieją jakieś możliwości tańszego OC? Mam 22 lata ,studiuję .A może ktoś może mnie ubepieczyć ,tak jak przy ubezpieczeniu zdrowotnym ?
Cytuj
Róża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 11:55
Chodzi Ci ,że można tańsze OC zapłacić jak się np. ma samochód do spółki z kimś ?Ja jestem wspólwłaścicielka samochodu z mamą po śmierci taty.Też będę robiła prawo jazdy .Czy ja mam się potem ubezpieczyć z mamą wspólnie?Będę jeździła tym samym samochodem .Czy zniżki mamy z OC przechodza na mnie?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 14:10
Na wysokość składki w OC kom. wpływa co najmniej kilkanaście czynników, m. in. rodzaj pojazdu (osobowy, inny), pojemność silnika ( im mniejsza, tym niższa składka) ale także niestety wiek właściciela/kierującego i czas posiadania prawa jazdy. Ubezpieczyciele różnie oceniają te i inne czynniki co do ich wpływu na wysokość składki. Jeśli chodzi o wiek, to najwięcej w większości towarzystw ubezpieczeniowych zapłacą właściciele do 25 roku życia. Jeśli chodzi o posiadanie prawa jazdy, to najczęściej taką granicą wzrostu składki z tego tytułu jest okres do 3 lat.Kolejna kwestia to czy jeśli właścicieli jest więcej niż jeden, z tym że ten drugi ma np. 45 lat, prawo jazdy pow. 3 lat i staż bezszkodowy pow. 6 lat, to czy jest to skuteczny sposób na obniżenie składki? I tak i nie. Są ZU które wezmą pod uwagę głównie zniżki tego "starszego" współwłaściciela i są takie które w niewielkim stopniu lub wcale tego nie uwzględnią. Może też być tak że ZU uwzględni np. 40% - 60% zniżki "starszego" współwłaściciela ale doliczą zwyżki za wiek i prawo jazdy tego drugiego. Generalnie warto rozważyćto "dopisanie" tylko wtedy gdy drugim właścicielem będzie osoba posiadająca powyżej 40% znmiżek za staż bezszkodowy. Należy pamiętać, że "dopisanie" do dow. rej. np. krewnego z dużymi zniżkami skutkuje także tym, że jeśli "ten młody" będzie sprawcą wypadku, ten drugi też traci zniżki. Kwestia 2 tys. za OC kom.: Nie przesądzałbym sprawy. Mimo dość skomplikowanej sytuacji na rynku ubezpieczeniowym i rosnącym cenom tego ubezpieczenia, różnice w cenach są jeszcze dość duże.
Szanowne Panie, możecie oczywiście skorzystać z porównywarek internetowych. Ponieważ jednak raczej nie macie Panie prawdopodobnie dużego doświadczenia, proszę taki rekonesans traktować jako tylko wstępne rozpoznanie. Proponuję skorzystać z doświadczenia pośrednika mającego dostęp do ofert na które zwróciły Panie uwagę podczas korzystania z porównywarki i wspólnie z nim poszukać optymalnego rozwiązania.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
ella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.2.2016 18:23
Ekspert w sposób bardzo czytelny i jasny wszystko opisał.Nie macie dziewczyny innego wyjścia ,jak z którymś z rodziców pójść wtedy do ubezpieczyciela ,który wam wszystko wyliczy.Na pewno rodzice podepną was pod swoje ubezpieczenie .A może poszukajcie OC tylko dla siebie ?Jakoś nie dowierzam w to 2000 ,gruba przesada.I życzę wam szybkiego zdania egzaminów i szerokiej drogi: ;)
Cytuj
Plozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.2.2016 9:39
A właśnie te 2000 to nie jest przesada.Żeby dokładnie wyliczyć trzeba pójść do ubezpieczyciela i podać dokładne dane.Np .bardzo ważna jest pojemność silnika.Z tego co się orientuję właśnie w okolicach 2000 jest OC dla młodego kierowcy.Wiem też ,że można się dopisać do ubezpieczenia osoby niespokrewnionej.
Cytuj
estimo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.2.2016 18:01
Nie bójcie się aż tak bardzo z tym OC.Rozejrzyjcie się wokół siebie i zobaczcie jak dużo jest młodych kierowców.Gdyby to wszystko było aż tak drogie pewnie nie jeździliby samochodami.Najlepiej iść do ubezpieczyciela i on wybierze wam najlepsza opcję .
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

10.2.2016 18:41
Plozek napisał
A właśnie te 2000 to nie jest przesada.Żeby dokładnie wyliczyć trzeba pójść do ubezpieczyciela i podać dokładne dane.Np .bardzo ważna jest pojemność silnika.Z tego co się orientuję właśnie w okolicach 2000 jest OC dla młodego kierowcy.Wiem też ,że można się dopisać do ubezpieczenia osoby niespokrewnionej.


Zanim zaczniemy sobie wzajemnie doradzać "dopisywanie osób" do dowodu rejestracyjnego, sami sobie odpowiedzmy na pytanie; czy godzę się na to, że w przypadku szkody spowodowanej przez drugiego współwłaściciela ja również utracę wypracowane zniżki? Kolejna sprawa. To nie jest tak że dopiszemy kogo chcemy i kiedy chcemy. Wydz. Komunikacji rejestruje pojazd na podstawie dokumentu nabycia pojazdu (faktura, umowa kupna-sprzedaży). Jeśli na takim dokumencie widnieje jedna osoba po stronie"nabywca", to na jakiej podstawie ma ten urząd wpisać kolejną? Wtedy albo trzeba o tym pomyśleć wcześniej, zanim taką umowę się zawrze, albo odsprzedać/darować jakąś część wartości pojazdu.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.2.2016 19:27
A mi się wydaje ,że ludzie kombinują jak mogą ,żeby zapłacić jak najmniej .Potem jak coś się stanie to jest krzyk .Ja już sama nie wiem z czego to wynika.Czy z takich oszczędności czy z bezmyślności?I nie ukrywajmy - głupota ludzka jest bezkresna .Ilu to kierujących jeździ nawet bez OC?
Cytuj
Odpowiedź