• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak się dowiedzieć, jaką mam zniżkę na oc?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
tales

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.1.2016 8:13
Do tej pory zawsze ubezpieczałem samochód w jednym TU. Teraz kupiłem kolejny i mam problem, bo przy wyliczaniu składki padło pytanie o dotychczasową zniżkę, a w mojej starej polisie nigdzie nie ma takiej informacji. Czy ktoś wie, gdzie mogę ją znaleźć?
Jakąś zniżkę mam na pewno, bo od kilku lat jeżdżę bezszkodowo.
Ale ile? Mam sobie policzyć 10% za każdy rok ubezpieczenia czy mogę to gdzieś sprawdzić?
Cytuj
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

25.1.2016 11:29
tales napisał
Do tej pory zawsze ubezpieczałem samochód w jednym TU. Teraz kupiłem kolejny i mam problem, bo przy wyliczaniu składki padło pytanie o dotychczasową zniżkę, a w mojej starej polisie nigdzie nie ma takiej informacji. Czy ktoś wie, gdzie mogę ją znaleźć?
Jakąś zniżkę mam na pewno, bo od kilku lat jeżdżę bezszkodowo.
Ale ile? Mam sobie policzyć 10% za każdy rok ubezpieczenia czy mogę to gdzieś sprawdzić?

Większośc towarzystw zaczytuje dane bezpośrednio z UFG. Pójdź do dowolnego agenta, poproś o ofertę i żeby przy okazji sprawdził Ci raport UFG.
Wypowiedź została zmieniona przez: Piotr Ożarowski 25.1.2016 11:30
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

25.1.2016 13:03
Można problem załatwić tak jak p. Piotr radzi, jeśli tylko zależy panu na informacji orientacyjnej. Są jeszcze inne ścieżki.
Pierwsza; zwrócić się do swojego dotychczasowego ubezpieczyciela o zaświadczenie dot. bezszkodowego przebiegu ubezpieczenia. To wystarczy, jeśli ma pan u tego ubezpieczyciela co najmniej 5-letni lub dłuższy staż ubezpieczeniowy. Gorzej jeśli korzystał pan z usług kilku ubezpieczycieli. Każdy z nich wyda panu zaświadczenie tylko za okres w którym był pan w tym ZU ubezpieczony, więc musiałby pan do nich wszystkich zwrócić się z takim wnioskiem.
Druga; zwrócić się bezpośrednio do UFG (https://www.ufg.pl, dalej kliknąć w: baza OC i AC), pobrać formularz i listownie lub mail` em wysłać na adres: oi@ufg.pl . Zaświadczenie dostarczane jest do 15 dni od daty wpłynięcia wniosku. Szczegółowe informacje na ten temat są zamieszczone na w/w stronie. Może się okazać jednak, że w bazie danych UFG brakuje niektórych danych archiwalnych lub pojawił się jakiś błąd. Wtedy nie mamy wyjścia. Pozostaje się zwrócić do ubezpieczyciela który ubezpieczał nasz pojazd w okresie co do którego mamy zastrzeżenia z prośbą o wydanie stosownego zaświadczenia i uzupełnienie danych w UFG.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
dominika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.1.2016 13:31
Też miałam ostatnio taki problem. Samochód miałam od 5 lat, przez 3 lata ubezpieczony w Axa direct i przez 2 w You Can Drive Hestii. Tyle tylko, że nie po kolei:
1 i 2 rok - AXA
3 rok - YCD
4- AXA
5 - YCD
Rozumiem, że w tej sytuacji muszę się zwrócić bezpośrednio do UFG?
Bo wybrnęłam z tego licząc ilość lat i po prostu za każdy rok policzyłam 10 % zniżki. Kalkulator oc to zaakceptował. Mogę mieć problemy, jeśli ta wartość będzie się różnić od rzeczywistej?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

25.1.2016 15:47
dominika napisał
Też miałam ostatnio taki problem. Samochód miałam od 5 lat, przez 3 lata ubezpieczony w Axa direct i przez 2 w You Can Drive Hestii. Tyle tylko, że nie po kolei:
1 i 2 rok - AXA
3 rok - YCD
4- AXA
5 - YCD
Rozumiem, że w tej sytuacji muszę się zwrócić bezpośrednio do UFG?
Bo wybrnęłam z tego licząc ilość lat i po prostu za każdy rok policzyłam 10 % zniżki. Kalkulator oc to zaakceptował. Mogę mieć problemy, jeśli ta wartość będzie się różnić od rzeczywistej?

Nie wiem z jakiego kalkulatora Pani korzystała. Prwdopodobnie kalkulator skwotował składkę na podstawie tego co Pani oświadczyła. Jeśli to nie zgadza się z rzeczywistym przebiegiem szkodowym, to po weryfikacji składka może okazać się inna.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
dominika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.1.2016 16:06
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał

Nie wiem z jakiego kalkulatora Pani korzystała. Prwdopodobnie kalkulator skwotował składkę na podstawie tego co Pani oświadczyła. Jeśli to nie zgadza się z rzeczywistym przebiegiem szkodowym, to po weryfikacji składka może okazać się inna.


Korzystałam chyba z rankomatu.
W każdym razie ta składka przeszła, już ja opłaciłam i mam ubezpieczenie. To oznacza, że trafiłam ze zniżką? Czy po prostu mogli tego nie sprawdzić?
Nie chciałabym, żeby mnie ktoś oskarżył o oszustwo czy coś takiego. Myślałam, że oni sobie sami to sprawdzą, czy mam te 40% zniżki czy jednak nie.
Dotąd jeździłam bezszkodowo, więc jeśli co roku naliczają 10% to powinnam tyle mieć.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

25.1.2016 17:15
dominika napisał
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał

Nie wiem z jakiego kalkulatora Pani korzystała. Prwdopodobnie kalkulator skwotował składkę na podstawie tego co Pani oświadczyła. Jeśli to nie zgadza się z rzeczywistym przebiegiem szkodowym, to po weryfikacji składka może okazać się inna.


Korzystałam chyba z rankomatu.
W każdym razie ta składka przeszła, już ja opłaciłam i mam ubezpieczenie. To oznacza, że trafiłam ze zniżką? Czy po prostu mogli tego nie sprawdzić?
Nie chciałabym, żeby mnie ktoś oskarżył o oszustwo czy coś takiego. Myślałam, że oni sobie sami to sprawdzą, czy mam te 40% zniżki czy jednak nie.
Dotąd jeździłam bezszkodowo, więc jeśli co roku naliczają 10% to powinnam tyle mieć.

Gwarancji dać nie mogę. Z rankomatami tak bywa. Trzeba wszystko uważnie czytać. Prawdopodobnie gdzieś tam zamieszczony był zapis, że oświadczenie klienta może być poddane weryfikacji. Dzisiaj miałem taki przypadek, że klient oświadczył, że ma "na koncie" 1 szkodę, a okazało się że niestety dwie. Po prostu myslał, że 1 szkoda z AC się nie liczy bo on nie był sprawcą. A tu wyszło, że ZU nie dokonał skutecznego regresu na sprawcę.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
djurek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 8:04
Ale w takim przypadku klientowi grożą jakieś konsekwencje?
Z uwagi na fakt, że w sumie podał fałszywe oświadczenie, bo myślał inaczej?
Bo wydaje mi się, że pół biedy, jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe sobie wszystko od razu, przed wyliczeniem składki zweryfikuje. Gorzej za to, jeśli tego nie zrobi i potem w razie szkody wyjdzie,że coś było nie tak.
Czy grożą wtedy jakieś nieprzyjemności?
Cytuj
Odpowiedź