• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

III filar jaki ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Brzanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 16:49
Ostatnio dzwonił do mnie koles z jakiejś firmy od ubezpieczeń bodajże już nawet nie wiem której bo tak mamrotał że szok (nienawidze takich) no ale mówił coś o 3 filarze, do tej pory myślałam że moim 3 filarem jest ofe i oświeciło mnie ze no własnie nie jest nim ofe i nie wiem jaka jest różnica pomiędzy ike a ikze ? ma ktos z was w ogóle 3 filar ?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

17.6.2014 10:37
Polacy maja mozliwosc dodatkowego oszczędzania na swoją emeryturę w III Filarze za pośrednictwem PPE (Pracowniczych Programów Emerytalnych), IKE (Indywidualnych Kont Emerytalnych) oraz IKZE (Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego). Główna różnica między IKE a IKZE polega na tym, że z IKE środki z z zachowaniem korzyści podatkowych można
po ukończeniu 60 lat lub 55 lat (po uzyskaniu uprawnień emerytalnych) oraz spełnieniu warunku:
dokonywania wpłat na IKE co najmniej w 5 dowolnych latach kalendarzowych albo b) dokonania ponad połowy wartości wpłat nie później niż na 5 lat przed, natomiast z IKZE wypłata taka może nastąpić n nasz wniosek po osiągnięciu przez niego wieku 65 lat oraz pod warunkiem dokonywania wpłat na IKZE co najmniej w 5 latach kalendarzowych.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 5:59
Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o III filarze! Do tej pory myślałem, że jest tylko ZUS i OFE. Szkoda, że nie nagłaśniają tego. Czy III filar jest opłacalny? Nie przepadną Nam te pieniądze? Do OFE mam duże zastrzeżenia i obawy i zastanawiam się czy nie będzie podobnie z tym filarem.
Cytuj
kolorowaPanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 11:33
no hcyba jakis goracy okres sie zrobil bo do mnie tez dzwonili w sprawie mojej polisy na zycie - ktorej nie mam ! po prostu śmiech na sali - sadzaja w tych call center jakis nieuków wiec nei bede nawet przeciez z nimi rozmawiała bo szkoda mojego czasu .
Cytuj
Grzegorz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 17:14
O ludzie a ja nie miałem zielonego pojecia ze cos takiego w ogóle jest. Może oni nie chcą tego nagłośniać bo wiedzą że ludzie jeszcze bardziej będa uciekać od Zusu. Ja mam po cichutku taka małą nadzieje ze przyjdzie moment w którym zlikwidują Zus i bedzie święty spokój.
Cytuj
Papatka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 19:15
Kiedy ktoś wspominał o jakimś III filarze? Ja pierwsze słysze, nawet nie wiem gdzie miałabym iśc żeby sie czegoś o tym dowiedzieć. Jak ktoś jest w tym obeznany to może i sie połapie a taka jak ja jestem całkiem zielona i nawet nie wiem gdzie mam iśc żeby dowiedzieć sie cos wiecej.
Cytuj
Hrabi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 20:19
To ja też należę do niedoinformowanej części naszego społeczeństwa.Nie wiedzałem że cos takiego jest. Ktoś powie mi gdzie sie zgłosić żeby dowiedzieć sie coś wiecej? Bo nie wiem czy znajde takie informacje na necie i zrozumiem to co przeczytam.
Cytuj
Dionizy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 17:21
Może jak pójdziemy do jakiegoś urzędu to powiedzą nam coś wiecej o tym trzecim filarze. Ja zagłębiłem sie trochę w temat na intranecie ale niestety nie jestem na tyle kumaty by zrozumieć coś z tego urzędowego pisma, wole jak ktoś mi to tak normalnie wytłumaczy
Cytuj
truskawka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 17:44
Ja już gdzieś wspominałam. Nasze Państwo powinno w należyty sposób doinformować swoje społeczeństwo, tylko oczywiście naszu ukochany ZUS by na tym w pewnym stopniu stracił i dlatego do tego nie dopuszczą a szkoda bo w końcu może by to wszystko zaczęło jakoś funkcjonowac.
Cytuj
Magduśka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 22:14
Ja zastanawiam się nad III filarem w Legg Mason. Wydaje mi się, że mają bardzo korzystną ofertę. Z tego co wyczytałam na ich stronie wynika, że można wpłacać ile się chce i kiedy się chce. Można też w każdej chwili wypłacić całość lub część pieniędzy. Poza tym środki zgromadzone na IKE są dziedziczone i można je przekazać dowolnej osobie.
Cytuj
Odpowiedź