• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Karta dla wielodzietnych

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
mania2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 16:48
Co myślicie o karcie dużej rodziny? Pojawiła się niedawno i uprawnia rodziny wielodzietne do dość duzych zniżek np. na muzea, intercity i inne wydarzenia kulturalne. Podoba wam się ten pomysł że niekoniecznie i twierdzicie ze nasze kochane panstwo jest zbyt opiekuńcze?
Cytuj
hubcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2014 9:23
to bardzo dobry pomysł tak jak wyczytałem na stronie bipu w krakowie:
- karta przysługuje tylko rodzinom 3+ z dziecmi do ukonczenia 18 roku zycia, lub 25 lat jesli dziecko sie uczy i bez ograniczen wielkowych jeśli w rodzinie sa dzieci niepełnosprawne.

bardzo fajny pomysł bo takie osoby zazwyczaj maja mniej kasy. jedyne co mnie zastanawia czy 3 dzieci to juz wielodzietnosc?
Cytuj
lola85

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 6:20
Nie sądzę by 3 dzieci była uważana za wielodzietność ale musisz to sprawdzić. Ja uważam, że karta to dobry pomysł ale... Dziwię się ludziom, że decydują się na więcej niż dwójkę dzieci. Przecież wyjścia do muzeów i wycieczki to nie wszystko. Trzeba jeszcze te dzieci wyżywić i ubrać.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 10:04
lola85 napisał
Nie sądzę by 3 dzieci była uważana za wielodzietność ale musisz to sprawdzić. Ja uważam, że karta to dobry pomysł ale... Dziwię się ludziom, że decydują się na więcej niż dwójkę dzieci. Przecież wyjścia do muzeów i wycieczki to nie wszystko. Trzeba jeszcze te dzieci wyżywić i ubrać.
Rodziny z trojka dzieci także traktowane są jako wielodzietne. Pomaga wielodzietnym w codziennym życiu, uprawniając do zniżek komunikacyjnych. Każda z nich, posiadając sześcioro dzieci liczyć może w przypadku połączeń kolejowych na 75% zniżkę, przy pięciorgu 50%. Czwórka lub troje dzieci to odpowiednio 40 lub 30% ulgi komunikacyjnej.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Raffallo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 17:25
Ale co takim ludziom dają zniżki na wejście do muzeum albo na przejazdy. Lepiej zaoferować im pomoc w formie jedzenia albo ciuchów. Przecież te dzieci też trzeba ubrać i nakarmić. Dla mnie ta karta minęła sie z celem i troche nie przemyślanie to zrobili.
Cytuj
Papatka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 19:22
A no nasz rząd kolejny raz nie przemyślał dokładnie sprawy. Chciał zrobić dla nas coś dobrego a wyszło tak jak zwykłe. Zamiast takim ludziom oferować rabaty na jedzienie lub na ciuchy czy książki do szkoły to oni im wejścia do muzeum. Przecież to chore jest.
Cytuj
Stiven4

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 19:55
To juz chyba w naszym kraju norma że rząd myśli nie o tym co powinien. Musimy sie do tego przyzwyczaić. Po co komu wyjscie do muzeum jak nie bedzie miał co do garnka włożyć czy sie za co ubrać albo umyć.
Cytuj
sunshine

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 18:22
No co normalnego mógłby wymyślisz nasz rząd. Po co takim rodzinom jedzenie, po co niższe opłaty za prąd czy wode, po co mniej za ubrania., Jak można iść do muzeum i taniej przejechać sie pociągiem. W ogóle to było nie przemyślane.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 18:54
Zgadzam sie z wami, oni to zrobili po to zeby nikt im nie zarzucił że nic nie robią dla rodzin. Dali karte , dali a to że ludzie nie mają na jedzienie ubranie czy rachunki to nie ważne, ważne że przejada sie pociągiem czy pojdą do muzeum.
Cytuj
selena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.6.2014 17:38
Wydaje mi się, że karta nie jest złym pomysłem. Wielu rodzin nie stać na wyjścia do muzeum, kina czy na basen, ale jakby nie patrzeć macie rację. Większość wielodzietnych rodzin ledwo wiąże koniec z końcem i taka karta na nic im się zda, bo na wycieczce trzeba jeszcze coś zjeść/wypić a na to zniżek już raczej nie ma...
Cytuj
Odpowiedź