• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie chwilówki?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Iwo99

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 13:05
Zastanawiam się czy instytucje które oferują tzw. chwilówki mogą żadać ubezpieczenia takiej pożyczki? Czy w ogóle jest to zgodne z prawem? Na jednym forum czytałem że kolesiowi policzyli za pożyczkę 1 tysiąca zł ubezpieczenie w kwocie prawie 500 zł troche to dziwne i zastanawiajace
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 14:06
Na rynku występują takie produkty. Proponuje je między innymi SKOKi. Jest to ubezpieczenie na życie, które może również stanowić zabezpieczenie pożyczki chwilowej. Spotkać się możemy też z zabezpieczeniem dla członków SKOK korzystających z pożyczek-chwilówek, którzy mają problem ze spłatą zadłużenia.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
RadokZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 14:50
niby ubezpieczenie ok ale jaki to ma sens skoro bierzesz 1000 np na remont a ubezpieczenie to 500 plus jeszcze odsetki i inne opłaty typu prowizje - na mój gust średnio sie to opłaca. ja jak tylko moge to doradzam znajomym zeby brali po rodzinie bo potem nie ma takich wałków.
Cytuj
ryjek82

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2014 6:26
Ja też unikam chwilówek jak ognia. Nie warto się w nie pchać bo pożyczając 1000 trzeba oddać 2000 i do tego to ubezpieczenie... Moja mama często pożycza pieniądze w Bocianie ale ani razu Pani nie wspomniała o ubezpieczeniu. Dla mnie to trochę dziwne, wygląda jak kolejna próba naciągania ludzi.
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 7:34
Tomasz Słupczynski napisał
Na rynku występują takie produkty. Proponuje je między innymi SKOKi. Jest to ubezpieczenie na życie, które może również stanowić zabezpieczenie pożyczki chwilowej. Spotkać się możemy też z zabezpieczeniem dla członków SKOK korzystających z pożyczek-chwilówek, którzy mają problem ze spłatą zadłużenia.


Ale SKOK-i to nie parabanki prawda? Moim zdaniem SKOK-om jeszcze można zaufać, dbają o swoich klientów i co chwilę wymyślają dla nich nowe oferty. Jak jest z ubezpieczeniem chwilówek w Parabankach? Czy mogą oni żądać ubezpieczenia takiej pożyczki?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 10:01
Dodatkowe zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia zwykle występuje w ofertach parabanków. Ubezpieczenie pożyczki może być obowiązkowe, lub dobrowolne. W ofertach z ubezpieczeniem koszt całkowity zobowiązania jest znacznie wyższy. np. Provident oferuje pożyczki z pakietem ubezpieczeniowym oferowanym przez MetLife. Innym przykładem jest SMS365.pl , w ich wypadku do każdej pożyczki dołączony jest pakiet ubezpieczeniowy.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
beatrisR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 17:55
Te ubezpieczenia pożyczek są fajnym pomysłem ale moim zdaniem nie w każdym przypadku się sprawdzają. Bo po co komuś ubezpieczenie jak bierze tylko 1000 zł np. Same koszty takiego ubezpieczenia sa czasami prawie tak wysokie jak pożyczona kwota.
Cytuj
Vitalena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 18:44
Nie no jak sens jest ubezpieczać taka chwilówkę? No chyba ze chce sie wziąć 10 000 tysięcy zamiast tysiaca, wtedy takie ubezpieczenie jest potrzebne, a nawet bardzo się przydaje. Tylko ciekawe ile kosztuje przy takich chwiówkach.
Cytuj
Papatka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 19:34
ja też nie widze sensu w ubezpieczeniu chwilówki.Widocznie ktoś ma potrzebe ubezpieczania się. Ale nie wiadomo nawet czy te chwilówki mają coś takiego w swojej ofercie. Moim zdaniem mało ktora sie w cos takiego bawi bo to przecież dodatkowe koszta.
Cytuj
Dionizy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2014 17:28
A może oni temu kolesiowi zaproponowali takie ubezpieczenie bo też chcieli zarobić a firma ktora to ubezpieczała też należała do nich i dodatkowe pieniadze szły do ich kieszeni. Ci od chwilówek i parabanków kombinują na różne sposoby żeby wydobyć z nas jak najwięcej kasy.
Cytuj
Odpowiedź