• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jakie ubezpieczenie na życie dla 40-latka?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

25.11.2015 17:24
Wbrew pozorom nie zadał Pan pytania łatwego, na które można w sposób jednoznaczny odpowiedzieć krótko; „tak” lub „nie”. W dodatku „odkurzył” Pan problem wielokrotnie, także na tym forum, objaśniany, tzw. polisolokat. Wokół polisolokat narosło wiele mitów. Nie sposób je tu wszystkie weryfikować. Zanim odpowiem na Pana pytanie taka mała konstatacja. Odpowiedziałem już we wcześniejszym wpisie, że „główną funkcją umowy ubezpieczenia na życie jest ochrona”. Warto jeszcze postawić pytanie; czy wobec tego na tego typu polisach powinni klienci ZU zarabiać? Na ochronie życia, zdrowia, mienia, etc. na pewno nie. Umowa taka ma zapewnić środki na leczenie, rehabilitację, zabezpieczyć finansowo w przypadku śmierci ubezpieczonego jego bliskich, partnerów biznesowych, etc. To w jakiej wysokości ma być wypłacone świadczenie na wypadek np. śmierci, to kwestia negocjacji i wyboru. W konkretnych przypadkach jednak „się zarabia”. Bywa czasem tak, że klient zdąży zapłacić ledwie kilka- kilkanaście miesięcznych składek, dojdzie do zdarzenia ubezpieczeniowego (np. zgonu) i ZU musi wypłacić określoną wcześniej dość pokaźną sumę ubezpieczenia. W skrajnych przypadkach może być tak, że klient zdążył wpłacić kilkaset złotych, a ZU beneficjentom wypłaca np. 100 tys. zł. Proszę znaleźć inny instrument finansowy który zapewnia takie „przebicie”, w tak krótkim czasie. Oczywiście w takich przypadkach ubezpieczyciele nie zarabiają ale to ryzyko jest wkalkulowane w składkę ubezpieczeniową. Polisy na życie mają różną konstrukcję, nie wszystkie gwarantują wypłatę określonej, wysokiej sumy ubezpieczenia w każdym przypadku.
Wracając do Pana pierwszego pytania co jest droższe; ubezpieczenie na życie, czy na życie i dożycie, to proponuje takie oto przeliczenie. Dwa ubezpieczenia: pierwsze tylko na życie, SU na życie 100 000,00 zł i drugie na życie i dożycie, z SU na życie 100 000,00 zł i dożycie - 100 000,00. zł. Składka miesięczna w pierwszym przypadku to kwota np.: 100,00 zł, w drugim np.: 190,00 zł. Obie umowy zawierane na 20 lat. W pierwszym przypadku klient zapłaci 24 00,00 zł, w drugim, 45 600 zł. Różnica w składce: 21 600,00 zł. W pierwszym przypadku, jeśli nie dojdzie do zdarzenia ubezpieczeniowego, po zakończeniu umowy klient nie otrzyma jakichkolwiek pieniędzy, bo zapłacił za ochronę w okresie ubezpieczenia. W drugim przypadku ZU wypłaci, jeśli nic się nie stanie w trakcie trwania umowy, co najmniej 100 tys. W pierwszym przypadku za ochronę zapłacimy 24 tys. zł, w drugim o 21,6 tys. zł więcej, ale „wróci do nas” 78,4 tys. zł. Proszę samemu ocenić która polisa jest „droższa”. Można się oczywiście zastanawiać, czy co miesiąc inwestując „gdzieś” 90,00 zł można lepiej zarobić przez 20 lat inwestowania. To oczywiście abstrakcyjny schemat, warto więc przeprowadzić porównanie na konkretach. Przytaczam to wyliczenie aby tylko pokazać jeden ze sposobów analizy porównawczej różnych ubezpieczeń. Często pisze się, także tu na forum, o zaszytych w polisach bardzo dużych kosztach i b. małych zyskach klientów. O tym i o polisolokatach wypowiem się innym razem, oczywiście jeśli Państwa interesuje mój punkt widzenia.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Anita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.11.2015 8:34
Witam panów, tak poczytałam te wypowiedzi i wreszcie zaczęłam widzieć większy sens w ubezpieczeniach. Dotąd wprawdzie miałam NNW i OC, ale jako takiego ubezpieczenia na życie mieć nie chciałam, bo nie mam bliskich, których chciałabym zabezpieczyć.
Jednakże jeśli jest to taka oferta, gdzie jeśli nic mi się nie stanie przez 20 lat, to ZU wypłaci pieniądze dla mnie, to ona rzeczywiście ma sens.
No i z pańskiego wyliczenia wynika, że jeśli nic mi się nie stanie przez ten okres, to 'zarobię'.
W związku z tym mam pytanie: czy taka polisa może być zawarta na krótszy okres niż 20 lat? Na przykład na 10 lat?
I żeby nie było niejasności w nazewnictwie polisa na życie i dożycie to jest polisolokata czy nie? Bo już się zgubiłam.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

27.11.2015 8:48
Anita napisał
Witam panów, tak poczytałam te wypowiedzi i wreszcie zaczęłam widzieć większy sens w ubezpieczeniach. Dotąd wprawdzie miałam NNW i OC, ale jako takiego ubezpieczenia na życie mieć nie chciałam, bo nie mam bliskich, których chciałabym zabezpieczyć.
Jednakże jeśli jest to taka oferta, gdzie jeśli nic mi się nie stanie przez 20 lat, to ZU wypłaci pieniądze dla mnie, to ona rzeczywiście ma sens.
No i z pańskiego wyliczenia wynika, że jeśli nic mi się nie stanie przez ten okres, to 'zarobię'.
W związku z tym mam pytanie: czy taka polisa może być zawarta na krótszy okres niż 20 lat? Na przykład na 10 lat?
I żeby nie było niejasności w nazewnictwie polisa na życie i dożycie to jest polisolokata czy nie? Bo już się zgubiłam.

Przy ubezpieczeniu terminowym na życie ( takim na 10/15/20 lat ) zasady są następujące ( nie mówię o szczegółach umowy ):
1.Podpisujesz umowę na określony czas, a w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy tracisz.
2.Część Twoich pieniędzy w zależności od ryzyka ,,idzie,, na ochronę ubezpieczeniową, czyli pokrycie ryzyka np. śmierci lub/i wypadków.
3.Pozostałe pieniądze pracują na efekt końcowy, czyli aby po okresie umownym otrzymać umówioną kwotę pieniędzy.
4.TU nic nie dołoży, co najwyżej podzieli się zyskiem który wypracuje przy pomocy Twoich pieniędzy.
5.TU świadczy usługi ubezpieczeniowe, a nie jest instytucją pomocową ( pewno wiesz że wszelkiej maści fundacje także w pierwszej kolejności przeznaczają pieniądze na swoje funkcjonowanie i wynagrodzenia , a co zostanie tym obdarowują potrzebujących :( )- nie spodziewaj się zatem innego działania od komercyjnych TU.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
adiglejak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2018 15:28
Sprawdź wcześniej ranking ubezpieczeń na życie w porównywarce - to zawsze działa :)
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Azella

Niezarejestrowani

4.8.2019 17:11
Dobrą ofertę ubezpieczenia ma Cuk, polisa obejmuje całą rodzinę i jest w świetnej cenie
Cytuj
Michal

Niezarejestrowani

3.1.2020 11:39
Nie trzeba szukać u agentów, w multiagencji Cuk.pl specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiednie ubezpieczenie na życie.
Cytuj
goliat79

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.7.2020 10:44
Uważam, że warta uwagi jest oferta https://viennalife.pl/. Poważna firma z dobrą ofertą. Oferuje dojrzalszym użytkownikom z oszczędnościami :) możliwość korzystania z funduszy i innych opcji. Warto porównać ją z innymi firmami. Wypada bardzo dobrze :)
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

27.10.2020 20:17
Ja obecnie na przykład mam kilka polis, korzystam z grupówki w pracy żony ( można tak) a do tego kupiłem ubezpieczenie na życie online w aviva, oraz polisę na wyższą kwotę w Pzu, chociaż oczywiście każdy powinien samemu ocenić czego potrzebuje,
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Kubaaa

Niezarejestrowani

5.8.2021 10:08
Zwróć uwagę na ofertę https://www.ubezpieczony-online.pl/. Bardzo duży wybór ubezpieczeń a jednocześnie pomocna Pani Dorota, która pomaga wybrać najlepszą ofertę. Do tego również bardzo dobry kontakt z nią i można także liczyć na możliwość zakupienia ubezpieczenia przez internet więc to również bardzo duża wygoda.
Cytuj
Odpowiedź