• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

500 złotych na dziecko PiSu ma szansę na realizację?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
krystin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.11.2015 15:18
Ja tam dzieci nie mam i mieć nie zamierzam, więc dla mnie jest to totalnie poroniony pomysł. Przeszkadza mi sam fakt, że rodzic na dziecko dostaje zwrot podatku, nawet jeśli samego podatku zapłacił dużo mniej.
Przykładem jest moja mama, która pracując na umowie zlecenie w zeszłym roku podatku zapłaciła około 500 złotych, a na siostrę niepełnoletnią dostała zwrot ponad tysiąc.
Skąd te pieniądze się biorą?
Przecież się magicznie nie rozmnożyły.
Do tego jest też darmowa edukacja, służba zdrowia, nawet przedszkola, a oni jeszcze chcą kasy.
Cytuj
Wally

Niezarejestrowani

20.11.2015 15:29
Teraz nie chcesz, ale za jakiś czas możesz chcieć mieć i ciekawe co wtedy będziesz mówić...
Cytuj
Everett

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.11.2015 15:31
Wally napisał
Teraz nie chcesz, ale za jakiś czas możesz chcieć mieć i ciekawe co wtedy będziesz mówić...


A ja znam wiele osób, które nie chcą mieć dzieci i choć sam do tego nie podchodzę z taką pewnością, bo mam jeszcze czas na decyzję, to dziwi mnie, że zawsze znajdzie się ktoś chętny do mówienia innym, jak będzie wyglądać ich przyszłość.
Jeśli chłopak pisze, że nie chce i nie zamierza mieć dzieci, to raczej jest duża szansa, że w przyszłości też nie zechce.
A co jeśli zechce, bo j=się odmieni?
No nie wiem, może na nie zapracuje?
Cytuj
krystyna kot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.11.2015 15:21
Dobrze by było, gdyby ten projekt został zrealizowany. Na pewno poprawiłaby się dzietność w Polsce. Wiem, że wiele młodych osób nie decyduje się na dziecko, bo mieszkają w wynajętych mieszkaniach albo tułają się po rodzinie. Wielu z nich pewnie by chciało mieć już dzieci, ale nie mają takiej możliwości. niestety zarobki w Polsce są bardzo niskie w porównaniu do kosztów, jakim jest dziecko, a młodzi ludzie podchodzą do planowania rodziny bardziej świadomie niż parę lat temu.
Czy ten projekt poprawiłby ich sytuację? Wydaje mi się, że tak.
Cytuj
Roch

Niezarejestrowani

2.12.2015 11:24
Poprawiłby dzietność, dzieci mieliby najubożsi. Czy to ma sens? Trzeba wprowadzać zmiany systemowe, powoli do celu. A nie obiecywać jakieś gorsze i liczyć na poprawę!
Cytuj
grażynka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.12.2015 13:17
Roch napisał
Poprawiłby dzietność, dzieci mieliby najubożsi. Czy to ma sens? Trzeba wprowadzać zmiany systemowe, powoli do celu. A nie obiecywać jakieś gorsze i liczyć na poprawę!


A czy są prowadzone nad tym jakieś prace?
Wiadomo już coś?
Bo według zapowiedzi to miałoby to wejść od stycznia 2016, więc niby powinno już coś być wiadomo.
A najubożsi i tak mają najwięcej dzieci, po prostu z takim dodatkiem będzie im łatwiej i już nie będą tacy ubodzy.
Naprawdę niektórzy nie rozumieją, jak ciężko utrzymać liczną rodzinę. Sama mam 3 dzieci i nie uważam się za patologię. Ale bogaci nie jesteśmy, bo całą gromadkę musi utrzymać mąż, a z jednej pensji nie jest łatwo. Z taką ilością dzieci muszę zostać w domu i się nimi zająć. 500 złotych to jak wypłata dla matki, która prowadzi dom.
Cytuj
PrzemysławŻukowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.12.2015 15:09
Niestety n ie wierzę w te mrzonki. Nawet jeśli będzie wprowadzony, to na krótko i zostanie obwarowany progami dochodowymi. 500zł to też słaba zachęta na dziecko, a mamy niż demograficzny. Dziecko kosztuje dużo, dużo więcej..
Cytuj
I mówi to każdy, kto się kimś opiekuje, że trzeba być sprawiedliwym, ale samej sprawiedliwości nikt
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

13.12.2015 0:31
mamy już przecież wstępne informacje, 500 zł będzie wliczane do dochodu, nie będzie się należeć każdemu itp itd
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Steven

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.12.2015 19:01
Nie no, akurat miesięcznie można dziecko całkiem nieźle utrzymać za 500 złotych.
I dla wielu osób to będzie naprawdę dużo, oczywiście pytanie, czy wydadzą pieniądze na dzieci, czy na głupoty.
Bo znam takich, co zaciągają kredyyty i wydają pieniądze na laptopy, tablety i całą masę niepotrzebnego sprzętu, modne markowe ubrania, kosmetyki, a potem brakuje im na rachunki.
A o takich, co wydają na fajki i alkohol to nawet nie wspomnę.
Mam nadzieję, że to będzie jakoś weryfikowane komu i na co zostaną przyznane publiczne pieniądze?
Cytuj
Monika

Niezarejestrowani

14.12.2015 9:37
Steven napisał
Nie no, akurat miesięcznie można dziecko całkiem nieźle utrzymać za 500 złotych.
I dla wielu osób to będzie naprawdę dużo, oczywiście pytanie, czy wydadzą pieniądze na dzieci, czy na głupoty.
Bo znam takich, co zaciągają kredyyty i wydają pieniądze na laptopy, tablety i całą masę niepotrzebnego sprzętu, modne markowe ubrania, kosmetyki, a potem brakuje im na rachunki.
A o takich, co wydają na fajki i alkohol to nawet nie wspomnę.
Mam nadzieję, że to będzie jakoś weryfikowane komu i na co zostaną przyznane publiczne pieniądze?
Taaa weryfikowane, kto cwany ten dostanie. Jak zawsze.
Cytuj
Odpowiedź