• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

500 złotych na dziecko PiSu ma szansę na realizację?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Elwira

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.11.2015 10:11
Wczoraj nowa Premier tak naobiecywała, ze faktycznie jakby w to wierzyć to albo kraj niebawem by zbankrutował, albo podniosą nam podatki, bo przecież skądś te pieniądze muszą brać.
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.11.2015 11:03
W sumie to niekoniecznie. Wiadomo, że wcześniej czy później to podatnik dostanie po kieszeni, jednakże jeśli wprowadzą zapowiadaną całą resztę dotyczącą banków, supermarketów itd to wówczas już jakaś cześć gotówki się znajdzie.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Elwira

Niezarejestrowani

19.11.2015 12:09
Daniel napisał
W sumie to niekoniecznie. Wiadomo, że wcześniej czy później to podatnik dostanie po kieszeni, jednakże jeśli wprowadzą zapowiadaną całą resztę dotyczącą banków, supermarketów itd to wówczas już jakaś cześć gotówki się znajdzie.
Wie Pan, same zmiany beda juz generowały koszty...
Cytuj
IrenaPo

Niezarejestrowani

19.11.2015 12:17
Ja to nie rozumiem tego narzekania. Zaczekajmy, dajmy im szanse. Sami ich wybraliśmy. Niektórzy czynnie, niektórzy biernie. Trzeba zaczekać na efekty.
Cytuj
Orest

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.11.2015 13:40
Ja też się zgadzam, że trzeba poczekać. Tak naprawdę przedsiębiorczy człowiek się zawsze odnajdzie w nowej rzeczywistości, więc będziemy musieli się dostosować. Nie da się niczego zmienić na lepsze, jeśli się niczego nie robi. A pogorszyć już się wiele nie da.
Paradoksalnie te pieniądze mogą tez odciążyć budżet, bo w wielu rodzinach dochód podskoczy o tyle, że nie będą się kwalifikować do innej socjalnej pomocy. A ograniczenie socjalu to dobre posunięcie.
No i im prościej tym lepiej. A obecny projekt jest chyba prosty?
Do konkretnego dochodu na osobę będzie 500 złotych na każde dziecko, powyżej na drugie i kolejne.
Cytuj
WitekEk

Niezarejestrowani

19.11.2015 14:19
I co za to, że będą dostawać po te 500 zł, skoro mi podniosą podatki.
Cytuj
mirella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.11.2015 15:26
WitekEk napisał
I co za to, że będą dostawać po te 500 zł, skoro mi podniosą podatki.


To niech pan sobie machnie dwójkę i nie odczuje pan wzrostu podatków :)
Ale tak szczerze mówiąc, to i ja bym wolała, żeby zamiast mi dawać 500 złotych na dziecko, pozwolili mi te 500 złotych odliczyć z podatków. Bo obecna ulga na dziecko te 1200 rocznie to nie jest zbyt dużo.
Ja sobie na moje dzieci zarobię, ale niech mi państwo mniej zabiera, to będę się cieszyć.
Państwo by nie woleli takiego obrotu sprawy??
Cytuj
Filip

Niezarejestrowani

19.11.2015 15:50
mirella napisał
WitekEk napisał
I co za to, że będą dostawać po te 500 zł, skoro mi podniosą podatki.


To niech pan sobie machnie dwójkę i nie odczuje pan wzrostu podatków :)
Ale tak szczerze mówiąc, to i ja bym wolała, żeby zamiast mi dawać 500 złotych na dziecko, pozwolili mi te 500 złotych odliczyć z podatków. Bo obecna ulga na dziecko te 1200 rocznie to nie jest zbyt dużo.
Ja sobie na moje dzieci zarobię, ale niech mi państwo mniej zabiera, to będę się cieszyć.
Państwo by nie woleli takiego obrotu sprawy??
Ooo niezłe rozwiązanie, ulga na dziecko. Nie brzmi to jednak, aż tak spektakularnie, wiec pewnie nie biorą tego pod uwagę.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

20.11.2015 0:37
Więcej osób ma dzieci niż pobiera zasiłki socjalne obecnie, jestem przekonany

Orest napisał
Ja też się zgadzam, że trzeba poczekać. Tak naprawdę przedsiębiorczy człowiek się zawsze odnajdzie w nowej rzeczywistości, więc będziemy musieli się dostosować. Nie da się niczego zmienić na lepsze, jeśli się niczego nie robi. A pogorszyć już się wiele nie da.
Paradoksalnie te pieniądze mogą tez odciążyć budżet, bo w wielu rodzinach dochód podskoczy o tyle, że nie będą się kwalifikować do innej socjalnej pomocy. A ograniczenie socjalu to dobre posunięcie.
No i im prościej tym lepiej. A obecny projekt jest chyba prosty?
Do konkretnego dochodu na osobę będzie 500 złotych na każde dziecko, powyżej na drugie i kolejne.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Kwitek

Niezarejestrowani

20.11.2015 10:35
Ten temat jakoś ucichł ostatnio, maja ważniejsze sprawy. A ci co na nich glosowali ... no cóż, niech czekają nadal i liczą na pomoc.
Cytuj
Odpowiedź