• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie na wypadek utraty pracy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 13:12
Czym jest tak na prawdę ubezpieczenie na wypadek utraty pracy? Zazwyczaj przy kredytowaniu słyszy się o tej opcji, ale można sobie dobrowolnie je wykupić?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 14:48
Ubezpieczenie od utraty pracy zazwyczaj wykupowane jest obligatoryjnie przy zakupie kredytu hipotecznego, w ten sposób często też banki zachęcają klienta możliwością zmniejszenia kosztu kredytu poprzez obniżkę kosztów. Chodzi o to, że w momencie utraty pracy, gdy ubezpieczonemu grozi utrata płynności finansowej osoba ta może liczyć na to, że po utracie zatrudnienia przez czas określony w umowie, raty kredytowe będzie spłacał za nią ubezpieczyciel.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.6.2014 14:07
Nigdy sie nie spotkałam z ofertą ubezpieczenia od utraty pracy samodzielną. Zawsze w ten sposób banki sie zabezpieczają, w razie gdyby klient straci źródło utrzymania i nie mógł spłacać. A klient musi wykupić tak czy owak, bo inaczej kredyt bedzie drogi albo wcale go nie otrzyma.
Cytuj
kajo3

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.6.2014 17:03
z tego co wiem to tam są niezłe obostrzenia np że biorący kredyt musi mieć wystarczający staż pracy np minimum 3 miesiące, a jesli ma sie własna firme to trzeba najpierw ogłosic upadłość firmy i zarejestrowanie sie na bezrobocie.. no i chyba nie mozesz ty zwolnić sie z pracy sam bo tak ci sie podoba, tylko ciebie muszą zwolnić zeby ubezpieczyciel musiał ci spłacać raty.
Cytuj
abzibzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.6.2014 8:19
Takie ubezpieczenie na wypadek utraty pracy podczas brania krdytu to jest to samo co zawieszenie kredytu? Mój znajomy brał kredyt niedawno i ma w umowie, że w razie problemów ze spłatą ubezpieczyciel będzie płacił raty przez rok. Później rozumiem, że trzeba się jakoś rozliczyć z ubezpieczycielem?
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2014 20:56
Nigdy nie słyszałam o takim ubezpieczeniu... Co się dzieje gdy mija czas spłaty kredytu przez ubezpieczyciela? Kredytobiorca musi wtedy płacić raty dla banku i dla ubezpieczyciela jednocześnie? Jeśli tak to wcale to nie jest korzystne według mnie.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 10:40
szarlottka napisał
Nigdy nie słyszałam o takim ubezpieczeniu... Co się dzieje gdy mija czas spłaty kredytu przez ubezpieczyciela? Kredytobiorca musi wtedy płacić raty dla banku i dla ubezpieczyciela jednocześnie? Jeśli tak to wcale to nie jest korzystne według mnie.
Osoba posidajaca takie ubezpieczenie i spłacająca kredyt może liczyć na to, że po utracie pracy raty będzie spłacał za nią ubezpieczyciel. Warto zwrócic jednak uwage na jaki okres zostajemy zabezpieczeni, zazwyczaj jest to maksymalnie 12 miesiecy.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
jarek80

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2014 7:52
12 miesięcy to i tak sporo ale nie napisał Pan co dzieje się po tych 12 miesiącach? Jeśli ubezpieczyciel spłacał za nas raty to musimy mu później oddać te pieniądze czy po prostu możemy dalej ze spokojem spłacać kredyt?
Cytuj
lipslikesugar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 13:40
jarek80 napisał
12 miesięcy to i tak sporo ale nie napisał Pan co dzieje się po tych 12 miesiącach? Jeśli ubezpieczyciel spłacał za nas raty to musimy mu później oddać te pieniądze czy po prostu możemy dalej ze spokojem spłacać kredyt?


Na pewno ubezpieczyciela też trzeba spłacić, bo za darmo pieniędzy nikt nam nie da. Sama jestem ciekawa co dalej - przypuśćmy, że mam już nową pracę po utracie poprzedniej. Teraz muszę równocześnie spłacać ubezpieczyciela i bank, czy też najpierw bank, później ubezpieczyciela?
Cytuj
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2014 11:40
Tomasz Słupczynski napisał
szarlottka napisał
Nigdy nie słyszałam o takim ubezpieczeniu... Co się dzieje gdy mija czas spłaty kredytu przez ubezpieczyciela? Kredytobiorca musi wtedy płacić raty dla banku i dla ubezpieczyciela jednocześnie? Jeśli tak to wcale to nie jest korzystne według mnie.
Osoba posidajaca takie ubezpieczenie i spłacająca kredyt może liczyć na to, że po utracie pracy raty będzie spłacał za nią ubezpieczyciel. Warto zwrócic jednak uwage na jaki okres zostajemy zabezpieczeni, zazwyczaj jest to maksymalnie 12 miesiecy.


No i pewnie małymi literkami jest jeszcze podane milion innych ale, ale tylko 12 miesięcy, ale tylko połowa raty, ale coś tam. To jest tragedia. Nie wiem czy warto to wykupować. Może jak masz taką pracę jakąś niestałą to tak.
Cytuj
Odpowiedź