• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co wpływa na wysokość składki OC?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
arturr2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.10.2015 8:44
Oczywiście nie pytam o te oczywistości, jak wiek, doświadczenie czy zniżki kierowcy, ale w porównywarkach często wpisuje się takie dziwne rzeczy jak:
- adres parkowania w dzień i w nocy
- ilość przewidywanych kilometrów, jakie się przejedzie w ciągu roku
- gdzie w nocy auto będzie parkować
Zawsze mnie to zastanawiało, czy odpowiedzi na te pytania mogą wpłynąć na wysokość składki, oraz czy są jakoś weryfikowane?
Cytuj
Paweł

Niezarejestrowani

29.10.2015 9:37
Oczywiście, że tak. Wszystko to ma wpływ. Nawet z tym podanych przez Ciebie możesz zobaczyć, ze można oszacować ryzyko poniesienia jakiejś szkody.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

29.10.2015 16:19
arturr2 napisał
Oczywiście nie pytam o te oczywistości, jak wiek, doświadczenie czy zniżki kierowcy, ale w porównywarkach często wpisuje się takie dziwne rzeczy jak:
- adres parkowania w dzień i w nocy
- ilość przewidywanych kilometrów, jakie się przejedzie w ciągu roku
- gdzie w nocy auto będzie parkować
Zawsze mnie to zastanawiało, czy odpowiedzi na te pytania mogą wpłynąć na wysokość składki, oraz czy są jakoś weryfikowane?


W zasadzie nikt chyba nie udzieli Panu precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie. Dlaczego? Wszystkich niuansów związanych z kwotacją nie znają nawet agenci. W większosci przypadków te zmienne są uwzględnione w algorytmie, a nikt Panu nie zdradzi jak ten algorytm jest zbudowany. Większość tych i innych zmiennych ma wpływ na składkę ale różny. Zależy to też od tego, do jakiej grupy został zakwalifikowany pojazd, użytkownik, właściciel. Ciagle szuka się zmiennych, aby precyzyjniej grupować klientów, tym samym indywidualizować składkę. Może być tak, że p. Kowalskiemu konkretny wskaźnik zwiększył składkę o np. 5,00 zł, a p. Nowakowi o 12,00 zł.To tak skrótowo, bo zmiennych, konfiguracji tych zmiennych, jest więcej. ZU szukają ciągle zmiennych innych które wpływają - w szerokim zaczeniu tego słowa, na ryzyko ubezpieczeniowe. Niektóre dane podawane przez klientów na razie więc nie mają znaczenia, ale za jakiś czas mogą mieć.Co do weryfikacji... są na to metody, może nie zawsze skuteczne, ale są.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
patryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.10.2015 8:27
Ja zawsze piszę, że mój samochód będzie parkował w garażu. Z drugiej strony wydaje mi się, że te akurat pytania mają znaczenie przy AC, a tego nigdy nie kupuję. Niestety na te starsze samochody nikt nie da ac.
Ale nie przeszkadza mi to szczególnie, jeszcze nie miałem sytuacji, w której bym takiego ubezpieczenia potrzebował.
Bo do oc to mi też nie za bardzo pasują takie pytania, prawda? Oc jest tylko podczas jazdy ważne, gdy zdarzy się wypadek.
Cytuj
Michał

Niezarejestrowani

30.10.2015 8:49
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
arturr2 napisał
Oczywiście nie pytam o te oczywistości, jak wiek, doświadczenie czy zniżki kierowcy, ale w porównywarkach często wpisuje się takie dziwne rzeczy jak:
- adres parkowania w dzień i w nocy
- ilość przewidywanych kilometrów, jakie się przejedzie w ciągu roku
- gdzie w nocy auto będzie parkować
Zawsze mnie to zastanawiało, czy odpowiedzi na te pytania mogą wpłynąć na wysokość składki, oraz czy są jakoś weryfikowane?


W zasadzie nikt chyba nie udzieli Panu precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie. Dlaczego? Wszystkich niuansów związanych z kwotacją nie znają nawet agenci. W większosci przypadków te zmienne są uwzględnione w algorytmie, a nikt Panu nie zdradzi jak ten algorytm jest zbudowany. Większość tych i innych zmiennych ma wpływ na składkę ale różny. Zależy to też od tego, do jakiej grupy został zakwalifikowany pojazd, użytkownik, właściciel. Ciagle szuka się zmiennych, aby precyzyjniej grupować klientów, tym samym indywidualizować składkę. Może być tak, że p. Kowalskiemu konkretny wskaźnik zwiększył składkę o np. 5,00 zł, a p. Nowakowi o 12,00 zł.To tak skrótowo, bo zmiennych, konfiguracji tych zmiennych, jest więcej. ZU szukają ciągle zmiennych innych które wpływają - w szerokim zaczeniu tego słowa, na ryzyko ubezpieczeniowe. Niektóre dane podawane przez klientów na razie więc nie mają znaczenia, ale za jakiś czas mogą mieć.Co do weryfikacji... są na to metody, może nie zawsze skuteczne, ale są.
I rpzez to pewnie w jednym TU wyjdzie nam korzystniej, a w innym nie? Mają różne algorytmy?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

4.11.2015 18:24
To też ma wpływ na poziom składki w OC komunikacyjnym i nie tylko.

Zakłady ubezpieczeń otrzymały list od KNF, w którym urząd ten zwraca im uwagę na konieczność zrewidowania podejścia do sposobów ustalania składek.Składki powinny być adekwatne do zobowiązań z umów ubezpieczenia oraz kosztów wykonywanej działalności. Urząd ten zwraca uwagę na pogarszanie się rentowności w ubezpieczeniach OC i AC/KR. W internecie jest sporo informacji na ten temat. List sam w sobie może niewiele zmieni ale ostrzeżenie w nim zawarte i zapowiedź ewentualnych działań zapobiegawczych może zmienić sporo. Czeka nas więc raczej wzrost cen, a nie wojna na promocje.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
vasyl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 8:23
Jak wzrosną ceny, to stracą klienci. Czy coś się polepszy? Według mnie niekoniecznie.
Ludzie i tak będą szukali najtańszego, no chyba, że ktoś może sobie pozwolić na więcej.
Ktoś się zresztą oburzał, że TU konkurują przede wszystkim ceną, no ale czym innym mają konkurować?
Przecież zakres oc jest ustalony ustawą.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 9:08
Prokonsumenckość w nowych przepisach ubezpieczeniowych wpłynie na podwyższenie stawek za ubezpieczenia. Argumentem dla zakładów ubezpieczeń do podwyższenia cen za polisy będzie nowy system wypłacalności zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji, a koszty wprowadzenia przepisów poniesie oczywiście klient/konsument. Zróżnicowanie stawek za ubezpieczenia komunikacyjne wyniknie z selekcjonowania ryzyka na podstawie posiadanych szczegółowych danych o kierowcach posiadaczach pojazdów i ich pojazdach, czyli jedni mogą zapłacić mniej a inni dużo więcej niż płacą teraz.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 10:05
Krzysztof Wilczyński napisał
Prokonsumenckość w nowych przepisach ubezpieczeniowych wpłynie na podwyższenie stawek za ubezpieczenia. Argumentem dla zakładów ubezpieczeń do podwyższenia cen za polisy będzie nowy system wypłacalności zakładów ubezpieczeń i zakładów reasekuracji, a koszty wprowadzenia przepisów poniesie oczywiście klient/konsument. Zróżnicowanie stawek za ubezpieczenia komunikacyjne wyniknie z selekcjonowania ryzyka na podstawie posiadanych szczegółowych danych o kierowcach posiadaczach pojazdów i ich pojazdach, czyli jedni mogą zapłacić mniej a inni dużo więcej niż płacą teraz.


W uzupełnieniu wpisu p. Krzysztofa dodam, że konkurowanie jakością, poziomem komunikacji z klientem, sprawnością obsługi, zwłaszcza po szkodowej już ma miejsce, chociaż dla wielu klientów być może nie jest jeszcze zauważalne. BLS, doliczanie tzw. ubytku wartości handlowej po szkodzie likwidowanej z OC kom, to rozwiązania które powodują wzrost kosztów i muszą się odbić na składce. Słusznie p. Krzysztof zwraca uwagę na zróżnicowanie stawek ubezpieczeniowych. Sami Państwo pytaliście się nas w innym wątku po co ubezpieczycielom tyle danych. Ano po to by znaleźć jak najwięcej zmiennych istotnych dla indywidualnej oceny ryzyka. Proszę zauważyć, że już niektóre ZU „wychodzą przed szereg” i np. dają dodatkowe atrakcyjne upusty cenowe dla klientów bezszkodowych np. posiadającym prawo jazdy od min. 15 lat. Możliwości jest wbrew pozorom wiele. Ustawa o obowiązkowych ubezpieczeniach określa, oprócz zasad ochrony, także minimum tego co musi być w tych ubezpieczeniach. Nikt nikomu nie broni „dozbroić” to minimum o dodatkowe opcje i zróżnicować składki od różnych czynników. Kilka dni temu wznawiałem ubezpieczenie OC kom klientce obsługiwanej do tej pory przez inną agencję. Klientka ta już otrzymała list od ubezpieczyciela z wysokością składki – dość atrakcyjnej zresztą. Ponieważ nie miałem jej w swojej bazie danych, musiałem prześledzić wszystkie detale. Okazało się że do tej pory miała wpisany inny zawód niż wykonywała. Skontaktowałem się z ubezpieczycielem i wniosłem o zmianę w bazie danych. Po zmianie składka jej spadła o kilkanaście złotych. Z tego wniosek, że należy jednak być precyzyjnym, bo wszystko może mieć znaczenie. Na czym polega jakościowa zmiana? Między innymi na tym, że kończy się, mam nadzieję, era rozdawnictwa zniżek bez żadnych zasad.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Anita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 11:06
ja tam się cieszę ze zmiany przepisów, bo niska składka jest dobra dopóki nie trzeba wnioskować o odszkodowanie. Wtedy dopiero okazuje się, że jedne towarzystwa są dobre, a inne mniej. Że jedne zaniżają odszkodowanie, a inne nie.
Teraz może się to skończy.
Sama przy pierwszym oc dostałam na wejściu 10% zniżki. Nie znaczy to jednak, że ubezpieczyciel był dobry. Po prostu taką miał strategię marketingową.
Czy nie wolicie Państwo, żeby ubezpieczyciele konkurowali jednak jakością, a nie ceną?
Cytuj
Odpowiedź