• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie przed burzą

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jerzyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 12:51
Mieszkam w rejonie, gdzie często są wiosną burze. Martwię się, żeby nie narobiły szkód. Stąd moje pytanie jak się ubezpieczyć żeby w razie czego dostać jakieś odszkodowanie?
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 14:37
gdzies kiedys czytałam ze są takie ubezpieczenia i przed powodzią i po skutkach burzy i innych takich zjawiskach. na pewno trzeba porobic od razu zdjecia i dokumentacje jeszcze zanim ubezpieczyciel przyjedzie no i nie krecic - moj znajomy wyceniał kiedys popowodziowe domy na podkarpaciu i wiele osob mu wciskalo ścieme ze cos było droższe niz w rzeczywistości było :)
Cytuj
be free like a child
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 14:47
Możliwe, że posiada już pani takie ubezpieczenie. Zwykle standardowe ubezpieczenie nieruchomości chroni najczęściej przed między innymi uderzeniem pioruna. Warto więc przeczytać umowę.

Przeglądając oferty polis zauważyć można, że taka polisa chroni mienie w sytuacji, gdy piorun uderzy bezpośrednio w nieruchomość i pozostaną ślady wyładowania. Jednak częściej możemy mieć do czynienia z sytuacją, w której piorun uderza tak, że sprzęty RTV/AGD ulegają awarii. Warto, więc zastanowić się nad ubezpieczeniem instalacji oraz sprzętu RTV/AGD.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
GrochaGocha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 12:02
Właśnie z tego co sama kiedyś czytałam ubezpieczenie od skutków burzy czy powodzi jest w takim standardowym ubezpieczeniu. No chyba że chcesz dokupić sobie jeszcze coś dodatkowego. Ale wydaje mi sie że jest to zbędne jeśli już opłacasz to zwykłe ubezpieczenie.
Cytuj
jarek80

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2014 7:45
Też mi się wydaje, że standardowe ubezpieczenie obejmuje skutki powodzi i burzy. Musiałbym zerknąć w Naszą umowę. U Nas na szczęście powodzie nie występują ale burze są często i to ogromne. Raz piorun uderzył w pole pod moim oknem aż dom się zatrząsł:/
Cytuj
Rekin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 15:13
Mam domek na wsi, ostatnio dość często są tam przeróżne dość groźne dla starego budownictwa zjawiska pogodowe. Ponieważ ja się w papierkowej robocie u nas w domu kompletnie nie orientuję i nie mam pojęcia za co płacimy ile a tym bardziej jakie mamy ubezpieczenia nie byłem świadom czy jest tam jakiekolwiek ubezpieczenie i chciałem namówić żonę właśnie na ubezpieczenie tego domku. Okazało się, że żona już o ubezpieczeniu dawno pomyślała i... tak, standardowe ubezpieczenie obejmuje także skody wyrządzone przez burze, wichury i ulewy. Zatem sprawdź, czy też takiego przypadkiem nie masz :)
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2014 14:24
Rozumiem, że chcesz ubezpieczyć dom? Zapytaj ubezpieczyciela,w firmie ubezpieczeniowej, w której teraz ubezpieczasz dom. Zapewne mają jakiś pakiet dodatkowy, który możesz płacić. Wiem, że jeżeli masz takie zniszczenia warto od razu to dokumentować tak abyś miał dowód.
Cytuj
baterflaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 17:19
Większość ubezpieczeń domów obejmuje przyczyny atmosferyczne, jeśli nie wszystkie ubezpieczają głównie od tego. Wydaje mi się, że już może nawet masz takie ubezpieczenie a nawet o tym nie wiesz, przejrzyj swoje ubezpieczenie, chyba że jeszcze nie masz zadnego i dopiero szukasz.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 18:38
Ubezpieczyć się możesz z tym, że konkretnie od czego? Od burzy się nie da. Od zalania, konkretnego zniszczenia i tak dalej. Musiałbyś się przejść do ubezpieczalni i zapytać jak sprawa wygląda no i ile to kosztuje, bo składka może być kosmiczna.
Cytuj
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.8.2014 11:40
jarek80 napisał
Też mi się wydaje, że standardowe ubezpieczenie obejmuje skutki powodzi i burzy. Musiałbym zerknąć w Naszą umowę. U Nas na szczęście powodzie nie występują ale burze są często i to ogromne. Raz piorun uderzył w pole pod moim oknem aż dom się zatrząsł:/


Pewnie obejmuje jakiś konkretny skutek po burzy, ale nie wydaje mi się, że jakieś zalanie duże albo coś. Najlepiej zerknąć do umowy. My też mamy ubezpieczenie ale nie ma w umowie żadnego punktu który mówiłby o powodzi czy o burzy.
Cytuj
Odpowiedź