• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Gdzie po najlepsze ubezpieczenie dla kobiety w ciąży?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ula34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.10.2015 8:57
Jestem w 24 tygodniu ciąży. Za tydzień wyjeżdżam z mężem do Chorwacji na tygodniowe wakacje. Myślimy o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Czytałam jednak, że mogą być problemy ze względu na mój stan, to znaczy, że ubezpieczyciele mogą mi dać dużo gorsze warunki. Będę wdzięczna, gdyby ktoś mi podpowiedział, który z ubezpieczycieli traktuje najlepiej kobiety w ciąży i u kogo ubezpieczę się na najlepszych warunkach?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

16.10.2015 11:10
Szanowna Pani,
To nie jest kwestia „dużo gorszych warunków”. Wszyscy ubezpieczyciele albo wykluczają albo w różnym zakresie ograniczają swoją odpowiedzialność w takich sytuacjach. Na czym to z grubsza polega? Należy zajrzeć do owu w części dot. wyłączeń odpowiedzialności i określenia zakresu ochrony.
1.Czas ciąży i górny limit odpowiedzialności. Najczęściej ochrona jest do 32 tygodnia (np. Warta, Allianz). Może to być sformułowane następująco: (wyłączenie) „porodu oraz związanego z nim leczenia i opieki nad matką lub dzieckiem, jeśli nastąpił powyżej 32 tygodnia ciąży.” Należy to odczytać w kontekście zakresu ochrony ubezpieczeniowej tego ubezpieczyciela(Warta), który został określony następująco: „… niezbędne i udokumentowane koszty leczenia ubezpieczonego, który w trakcie podróży zagranicznej, musiał bezzwłocznie poddać się leczeniu w kraju miejsca zdarzenia, w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem, zaistniałym w okresie ubezpieczenia.” Proponuję już nie analizować kwestii czy ciąża jest chorobą, bo ten ubezpieczyciel w kolejnym paragrafie określa swój zakres odpowiedzialności następująco: „kosztów leczenia związanego z ciążą i porodem wynosi 5 000 zł.”
W Allianz te kwestie są tak oto sformułowane: „Koszty leczenia związanego z ciążą i porodem, nie później jednak niż do zakończenia 32 tygodnia ciąży, ograniczone do 2 wizyt i do równowartości 6 000 PLN łącznie w okresie ubezpieczenia…”
2.Na co możemy liczyć? W drugim przypadku sprawa jest jasna. Tylko wizyty domowe, ew. ambulatoryjne, w pierwszym ubezpieczyciel nie wyklucza swej odpowiedzialności także w przypadku np. konieczności położenia Pani w szpitalu np. aby zdiagnozować przyczyny np. jakiś dolegliwości.
Należy przy tym pamiętać, że w obu przypadkach mówimy o odpowiedzialności ubezpieczyciela w związku z „nagłymi” przypadkami, wymagającymi podjęcia „bezzwłocznych” działań.
3.O czym należy jeszcze wiedzieć?
A) Wszędzie znajdzie Pani zapisy ograniczające ochronę (różnie sformułowane) do leczenia tylko w niezbędnym zakresie umożliwiającym powrót do kraju. Innymi słowy, jeśli chciałaby Pani przejść badania np. profilaktyczne, inne, w klinice zagranicznej, to takiej odpowiedzialności ubezpieczyciela nie będzie.
B) Sprawa się komplikuje jeśli kobieta będąca w ciąży ma jakieś choroby przewlekłe. Należy wówczas wykluczyć oferty które nie przewidują ochrony w takich przypadkach, a w pozostałych zgłosić taką opcję.
C) Proponuję zwrócić uwagę na możliwości jakie daje wykupienie konkretnych wariantów assistance – może się to przydać.
D) Wszędzie znajdzie Pani zapisy w o.w.u. wykluczające lub ograniczające odpowiedzialność ubezpieczyciela w kontekście np. „istnienia przeciwwskazań lekarskich do odbycia podróży zagranicznej ze względów zdrowotnych” ( tu nie tylko chodzi o wyjazd w góry lub do krajów tropikalnych) i/ lub „istnienia przed wyjazdem wskazań do wykonania zabiegu operacyjnego lub poddania się leczeniu.”

To najważniejsze, moim zdaniem kwestie odnoszące się do Pani przypadku. Proszę analizując oferty i w trakcie kontaktu z ubezpieczycielem żądać precyzyjnych odpowiedzi w poruszonych tu kwestiach.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Ula34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.10.2015 13:41
Dziękuję!
Bardzo dokładnie mi Pan opisał, na co mam zwracać uwagę, teraz już będę więcej wiedziała. Myślę, że najpierw zgłoszę się do Warty, bo przecież nie jestem w stanie wykluczyć wizyty w szpitalu, a wydaje mi się, że te są najbardziej kosztowne.
Na choroby przewlekłe na szczęście nie cierpię, więc ta część mnie ominie.
Mam nadzieję, że sprawę ubezpieczenia można w całości załatwić przez internet?
Bo zostało już niedużo czasu do wyjazdu, a ja jak zwykle za późno o tym pomyślałam.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

16.10.2015 14:52
Ula34 napisał
Dziękuję!
Bardzo dokładnie mi Pan opisał, na co mam zwracać uwagę, teraz już będę więcej wiedziała. Myślę, że najpierw zgłoszę się do Warty, bo przecież nie jestem w stanie wykluczyć wizyty w szpitalu, a wydaje mi się, że te są najbardziej kosztowne.
Na choroby przewlekłe na szczęście nie cierpię, więc ta część mnie ominie.
Mam nadzieję, że sprawę ubezpieczenia można w całości załatwić przez internet?
Bo zostało już niedużo czasu do wyjazdu, a ja jak zwykle za późno o tym pomyślałam.


Jeśli chce Pani ustawić polisę indywidualnie, to proszę udać się do najblizszej agencji. Jeśli woli Pani przez internet, to proszę na wyszukiwarce kliknąć www.warta.pl Następnie w baner kup polisę on line, dalej ubezpieczenia turystyczne - pakiet podróżnik. Otworzy się arkusz. Z lewej u góry proszę zaznaczyć polisa indywidualna, ew. rodzinna, grupowa, termin, itd. Tam są pakiety. prosze wybrać jakiś pakiet, można go modyfikować. Dalej już Pani sobie poradzi. Udanej podróży.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

19.10.2015 12:22
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
Szanowna Pani,
To nie jest kwestia „dużo gorszych warunków”. Wszyscy ubezpieczyciele albo wykluczają albo w różnym zakresie ograniczają swoją odpowiedzialność w takich sytuacjach. Na czym to z grubsza polega? Należy zajrzeć do owu w części dot. wyłączeń odpowiedzialności i określenia zakresu ochrony.
1.Czas ciąży i górny limit odpowiedzialności. Najczęściej ochrona jest do 32 tygodnia (np. Warta, Allianz). Może to być sformułowane następująco: (wyłączenie) „porodu oraz związanego z nim leczenia i opieki nad matką lub dzieckiem, jeśli nastąpił powyżej 32 tygodnia ciąży.” Należy to odczytać w kontekście zakresu ochrony ubezpieczeniowej tego ubezpieczyciela(Warta), który został określony następująco: „… niezbędne i udokumentowane koszty leczenia ubezpieczonego, który w trakcie podróży zagranicznej, musiał bezzwłocznie poddać się leczeniu w kraju miejsca zdarzenia, w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem, zaistniałym w okresie ubezpieczenia.” Proponuję już nie analizować kwestii czy ciąża jest chorobą, bo ten ubezpieczyciel w kolejnym paragrafie określa swój zakres odpowiedzialności następująco: „kosztów leczenia związanego z ciążą i porodem wynosi 5 000 zł.”
W Allianz te kwestie są tak oto sformułowane: „Koszty leczenia związanego z ciążą i porodem, nie później jednak niż do zakończenia 32 tygodnia ciąży, ograniczone do 2 wizyt i do równowartości 6 000 PLN łącznie w okresie ubezpieczenia…”
2.Na co możemy liczyć? W drugim przypadku sprawa jest jasna. Tylko wizyty domowe, ew. ambulatoryjne, w pierwszym ubezpieczyciel nie wyklucza swej odpowiedzialności także w przypadku np. konieczności położenia Pani w szpitalu np. aby zdiagnozować przyczyny np. jakiś dolegliwości.
Należy przy tym pamiętać, że w obu przypadkach mówimy o odpowiedzialności ubezpieczyciela w związku z „nagłymi” przypadkami, wymagającymi podjęcia „bezzwłocznych” działań.
3.O czym należy jeszcze wiedzieć?
A) Wszędzie znajdzie Pani zapisy ograniczające ochronę (różnie sformułowane) do leczenia tylko w niezbędnym zakresie umożliwiającym powrót do kraju. Innymi słowy, jeśli chciałaby Pani przejść badania np. profilaktyczne, inne, w klinice zagranicznej, to takiej odpowiedzialności ubezpieczyciela nie będzie.
B) Sprawa się komplikuje jeśli kobieta będąca w ciąży ma jakieś choroby przewlekłe. Należy wówczas wykluczyć oferty które nie przewidują ochrony w takich przypadkach, a w pozostałych zgłosić taką opcję.
C) Proponuję zwrócić uwagę na możliwości jakie daje wykupienie konkretnych wariantów assistance – może się to przydać.
D) Wszędzie znajdzie Pani zapisy w o.w.u. wykluczające lub ograniczające odpowiedzialność ubezpieczyciela w kontekście np. „istnienia przeciwwskazań lekarskich do odbycia podróży zagranicznej ze względów zdrowotnych” ( tu nie tylko chodzi o wyjazd w góry lub do krajów tropikalnych) i/ lub „istnienia przed wyjazdem wskazań do wykonania zabiegu operacyjnego lub poddania się leczeniu.”

To najważniejsze, moim zdaniem kwestie odnoszące się do Pani przypadku. Proszę analizując oferty i w trakcie kontaktu z ubezpieczycielem żądać precyzyjnych odpowiedzi w poruszonych tu kwestiach.

W dniu dzisiejszym kontaktowałem się z Allianz. Zapewniano mnie, że jeśli klientka w ciąży nagle będzie musiała skorzystać z badań, etc. w szpitalu, to podobnie jak w Warcie ten ZU pokryje ew. koszty. Moje twierdzenie w poprzednim zapisie było oparte tylko na zapisach w o.w.u. Na marginesie; zapisy w o.w.u. są takie jakie są, nic na to nie poradzę, więc zawsze należy się upewnić przed podjęciem decyzji, czy dobrze je odczytujemy.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Arczi

Niezarejestrowani

29.10.2015 14:54
Z żoną planujemy dziecko. Wiem, że są opcje ubezpieczenia się i otrzymanie jakiejś gotówki po narodzinach. Jakie ubezpieczanie wybrać, aby ta kwota była jak najwyższa??
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

29.10.2015 15:45
Czy urodzenie dziecka to jest nieszczęście od którego należy się ubezpieczyć ?
Według mnie nie. Zatem jeżeli jesteś ubezpieczony w ramach ubezpieczeń grupowych to tam jest najczęściej opcja ubezpieczenia – świadczenie w przypadku urodzenia się dziecka, ale są także inne świadczenia związane z ciążą i niestety niepomyślnymi zdarzeniami związanymi z ewentualnymi powikłaniami. Podobne świadczenia można uzyskać w ramach ubezpieczenia na życie w grupach otwartych – musisz się w tej sprawie rozejrzeć po rynku ubezpieczeniowym. Ja nie zajmę się szukaniem dla Ciebie najkorzystniejszej oferty w tym zakresie.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
lucy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.10.2015 15:53
Ale przecież są jakieś ubezpieczenia na odszkodowania w przypadku urodzenia dziecka. Trochę dziwnie to brzmi, ale tak to wygląda. Więc jeśli nie jest to nieszczęście to dlaczego Towarzystwa Ubezpieczeniowe proponują w ogóle takie produkty?
Moja znajoma ubezpieczyła się w ten sposób, bo właśnie rozpoczyna karierę i dziecko bardzo skomplikowałoby jej sytuację zawodową, więc ewentualną wpadkę (a takie się przecież zdarzają) można tu traktować w kategoriach 'nieszczęścia'.
No i takie ubezpieczenia mają przecież okres karencji, żeby wyeliminować ewentualne oszustwa.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

29.10.2015 16:02
Arczi napisał
Z żoną planujemy dziecko. Wiem, że są opcje ubezpieczenia się i otrzymanie jakiejś gotówki po narodzinach. Jakie ubezpieczanie wybrać, aby ta kwota była jak najwyższa??


Proszę ubezpieczenia nie mylić z tzw. "becikowym". Zazwyczaj opcja narodziny dziecka – jak napisał p. Stanisław, występuje w ubezpieczeniach grupowych na życie, także w tzw. "grupach otwartych". Wysokość jednorazowego świadczenia to kwestia indywidualnego ustawienia takiego ubezpieczenia. Może to być np. 800,00 zł, 1 200,00 zł lub inna. Proszę najpierw zorientować się w zakładach pracy; żony i Pana, czy takie ubezpieczenie funkcjonuje i na jakich warunkach. Proszę pamiętać również o karencjach w tym zakresie.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

29.10.2015 16:43
lucy napisał
Ale przecież są jakieś ubezpieczenia na odszkodowania w przypadku urodzenia dziecka. Trochę dziwnie to brzmi, ale tak to wygląda. Więc jeśli nie jest to nieszczęście to dlaczego Towarzystwa Ubezpieczeniowe proponują w ogóle takie produkty?
Moja znajoma ubezpieczyła się w ten sposób, bo właśnie rozpoczyna karierę i dziecko bardzo skomplikowałoby jej sytuację zawodową, więc ewentualną wpadkę (a takie się przecież zdarzają) można tu traktować w kategoriach 'nieszczęścia'.
No i takie ubezpieczenia mają przecież okres karencji, żeby wyeliminować ewentualne oszustwa.



"...dlaczego Towarzystwa Ubezpieczeniowe proponują w ogóle takie produkty?"
O ile mi wiadomo, to "przypadłość" typowo polska, bo w Europie ponoć to się nie zdarza w ubezpieczeniach grupowych. Zgryźliwie można rzec, że to tzw. reminiscencje "minionej epoki", gdzie ubezpieczenia traktowano inaczej. Ponadto jest na coś takiego zapotrzebowanie. Ta opcja, jako jedna z wielu, na tle innych opcji dodatkowych wcale nie jest tania. Specyfiką ubezpieczeń grupowych jest m. in. to, że cała grupa płaci na świadczenie, czyli w tym przypadku także ci którzy np. ze względu na wiek nigdy nie skorzystają z świadczenia w tym zakresie.
Składka za to świadczenie uzależniona jest nie tylko od wysokości świadczenia ale np. też od składu grupy; im więcej młodych ludzi w grupie tym wyższa składka. Mozna oczywiście się zastanawiać czy tą część składki któą pokrywamy koszt ubezpieczenia z tą opcją można lepiej zagospodarować. Wg. mnie można ale wiąże się to z odpowiedzeniem sobie na parę pytań, zaczynających się od słów; "co jest dla mnie ważniejsze, czy ...?"
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź