• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Gdzie po najlepsze ubezpieczenie dla kobiety w ciąży?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Klara

Niezarejestrowani

30.10.2015 8:51
Ja uważam, ze ubezpieczenie grupowe ma sens. Ceny są niższe, a wiadomo przecież - i na szczęście, że nie każdy skorzysta.
Cytuj
Arczi

Niezarejestrowani

30.10.2015 10:04
W chwili obecnej mam już ubezpieczenie grupowe i tam za urodzenie dziecka otrzymam 1700 zł. I czemu miałbym nie traktować tego ubezpieczenia jako becikowe skoro od państwa żadnej pomocy nie dostanę.
Cytuj
marcel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.10.2015 13:15
Ja także mam w pracy ubezpieczenie grupowe w PZU i jest tam taka opcja, jak urodzenie dziecka. Nie pamiętam teraz ile się za to dostaje, ale jest na pewno. Ale moja dziewczyna też ma ubezpieczenie z tą opcją. czy w przypadku, gdyby zaszła w ciążę teraz, to oboje byśmy otrzymali te wypłaty? Ona nie ma ubezpieczenia w PZU tylko gdzieś indziej (chwilowo nie pamiętam), no i pracujemy w całkiem innych zakładach.
Bo jeśli i tak oboje nie dostaniemy wypłaty, to może lepiej z tej opcji zrezygnować?
Cytuj
Arczi

Niezarejestrowani

30.10.2015 13:34
marcel napisał
Ja także mam w pracy ubezpieczenie grupowe w PZU i jest tam taka opcja, jak urodzenie dziecka. Nie pamiętam teraz ile się za to dostaje, ale jest na pewno. Ale moja dziewczyna też ma ubezpieczenie z tą opcją. czy w przypadku, gdyby zaszła w ciążę teraz, to oboje byśmy otrzymali te wypłaty? Ona nie ma ubezpieczenia w PZU tylko gdzieś indziej (chwilowo nie pamiętam), no i pracujemy w całkiem innych zakładach.
Bo jeśli i tak oboje nie dostaniemy wypłaty, to może lepiej z tej opcji zrezygnować?


A czemu mielibyście nie dostać? z każdego ubezpieczenia, ile byś ich nie miał powinieneś dostać kwotę o której mowa w warunkach umowy.
Cytuj
Leon

Niezarejestrowani

30.10.2015 13:38
Arczi napisał
W chwili obecnej mam już ubezpieczenie grupowe i tam za urodzenie dziecka otrzymam 1700 zł. I czemu miałbym nie traktować tego ubezpieczenia jako becikowe skoro od państwa żadnej pomocy nie dostanę.
A jaką chcesz pomoc? To Twoje dziecko, Ty masz obowiązek o nie się troszczyć!
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

31.10.2015 14:12
marcel napisał
Ja także mam w pracy ubezpieczenie grupowe w PZU i jest tam taka opcja, jak urodzenie dziecka. Nie pamiętam teraz ile się za to dostaje, ale jest na pewno. Ale moja dziewczyna też ma ubezpieczenie z tą opcją. czy w przypadku, gdyby zaszła w ciążę teraz, to oboje byśmy otrzymali te wypłaty? Ona nie ma ubezpieczenia w PZU tylko gdzieś indziej (chwilowo nie pamiętam), no i pracujemy w całkiem innych zakładach.
Bo jeśli i tak oboje nie dostaniemy wypłaty, to może lepiej z tej opcji zrezygnować?

Po pierwsze; zwycięzcy w ostatnich wyborach sporo w"tym temacie" obiecali, po drugie; ile polis na życie, tyle świadczeń, po trzecie; aby zrezygnować z jakiejś opcji w ubezpieczeniu grupowym, potrzebny jest konsensus wszystkich ubezpieczonych, po czwarte: wspomniałem wcześniej o karencjach w ochronie ubezpieczeniowej. Proszę sprawdzić jaka jest karencja w ubezpieczeniu funkcjonującym w firmie zatrudniającej żonę i od jak dawna jest tam ubezpieczona.
Oczywiście że ubezpieczenia grupowe jako takie mają sens, zwłaszcza jeśli nie możemy sobie na inne pozwolić. Można jednak i należy zastanowić się nad zakresem ochrony ubezpieczeniowej - to miałem na myśli, odnosząc się do opcji - urodzenie dziecka. Nadal uważam, że można część składki przeznaczonej na tą opcję inaczej zagospodarować.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Frąc

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.11.2015 13:32
Też jestem zdania, że opłatę za opcję związaną z urodzeniem dziecka można by było przeznaczyć na coś innego, tym bardziej, jeśli dana osoba mieć dzieci nie chce. Ale to raczej jest do zrobienia tylko w ubezpieczeniach indywidualnych, bo w przypadku grupowych niestety coś takiego raczej się nie zdarzy.
Większość osób zwykle jednak chce mieć te dzieci i w związku z tym dla nich jest to dobra opcja, a przecież nie da się takiego ubezpieczenia zawrzeć w ten sposób, że jedna czy dwie osoby będzie bez takiej opcji, prawda? Musieliby się wszyscy zgodzić?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

3.11.2015 14:11
Frąc napisał
Też jestem zdania, że opłatę za opcję związaną z urodzeniem dziecka można by było przeznaczyć na coś innego, tym bardziej, jeśli dana osoba mieć dzieci nie chce. Ale to raczej jest do zrobienia tylko w ubezpieczeniach indywidualnych, bo w przypadku grupowych niestety coś takiego raczej się nie zdarzy.
Większość osób zwykle jednak chce mieć te dzieci i w związku z tym dla nich jest to dobra opcja, a przecież nie da się takiego ubezpieczenia zawrzeć w ten sposób, że jedna czy dwie osoby będzie bez takiej opcji, prawda? Musieliby się wszyscy zgodzić?


Zgoda, ale jeśli się Pan zdecyduje na grupę otwartą, czyli poza z-dem pracy, to ma Pan możliwość wybrania opcji dowolnej, czyli pakietu takiego jaki Panu odpowiada.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Karolina

Niezarejestrowani

4.11.2015 11:09
Otóz to, pakiet grupowy nie musi oznaczać, że ubezpieczamy się na wypadek tego czego nie chcemy. Oczywiście w zakładach racy taka sytuacja może mieć miejsce, ale już grupowe poza umożliwiają wybór tego czego na prawdę potrzebujemy.
Cytuj
Odpowiedź