• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dostaniemy głodowe emerytury?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

21.10.2015 11:24
demokracja ale prezydencka, sejmy w Polsce zawsze były szkodliwe, wracając do tematu polecam mój artykuł: http://artursarnecki.eu/czy-mozesz-liczyc-w-przyszlosci-na-emeryture-z-zus/
Wypowiedź została zmieniona przez: Artur Sarnecki 21.10.2015 11:26
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
JankaNowak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 9:26
Hmmm demokracja prezydencka, jak w USA. Nie wiem czy Polacy są gotowi na takie zmiany, nasza demokracja jest młoda. Poczekajmy, zobaczymy co czas przyniesie. I co przyniosą najbliższe wybory...
Cytuj
Danuta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 11:22
Eh, te wybory nic nie przyniosą. Ja mam wrażenie, że naszej Polsce naprawdę nic nie pomoże. Przede wszystkim nie rozumiem ludzi. Bo każdy narzeka, że jest źle, że politycy robią, co chcą, uprawiają prywatę, nie słuchają woli narodu...
A ile osób poszło na referendum?
Dano nam realną szansę na decydowanie w sposób bezpośredni o pewnych sprawach. owszem, w mediach się nie mówiło o referendum, krytykowało się go, ale jak narzekam, że nie mam na nic wpływu, a ktoś mi pozwala o czymś zdecydować to idę i oddaję głos!
Uważam, że każdy, kto nie poszedł na referendum, bo mu się nie chciało nie ma teraz prawa narzekać na to, że politycy nie robią różnych rzeczy po jego myśli!
No czy nie tak? Owszem, te 100 mln zostało wywalone w błoto, ale nie przez Komorowskiego, który referendum zarządził, a przez Polaków, którzy nie wykorzystali swojej szansy na powiedzenie, co o tym myślą.
Cytuj
Kongo

Niezarejestrowani

22.10.2015 11:24
Właśnie powiedzieli co tym myślą nie idąc do wyborów. Rozważane były sprawy, które nie są dla nas aż tak istotne.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 19:13
My jako Polacy nauczyliśmy się tylko dyskutować, biadolić. Media podsycają atmosferę, politycy też w kółko to samo. A ja nie zastanawiam się nad tym, tylko po prostu pracuję. Ile już było obwieszczanych końców świata - i świat istnieje. Były kryzysy ekonomiczne - i świat się nie przewrócił. W Polsce mieliśmy olbrzymią inflację, ludzie płacili niebotyczne kwoty kredytów, oprocentowanie zmieniało się miesięcznie i jakoś żyjemy. Czy możemy w końcu mówić o głodowych emeryturach? Wydaje mi się, że nie możemy o tym mówić w oderwaniu od innych warunków ekonomicznych. Jeśli będą niskie emerytury, dostawcy usług, producenci towarów będą również musieli dostosować ceny do popytu. Jeśli popyt spadnie to albo obniżą ceny albo splajtują . I tak w kółko. Tak więc ja nie zastanawiam się czy emerytura będzie taka czy taka. Myślę o tym, aby pracować i cieszyć się tym co mam.
Jestem w trakcie czytania pewnej książki z serii Bogaty Polak, Biedny Polak. Jest tam taki fajny fragment, kiedy pewien reporter koniecznie chciał się dowiedzieć, jakim bogactwem dysponuje baron Rothschild. Okazja nadarzyła się już po jego śmierci. Reporter zdobył telefon do księgowego Rothschielda, zadzwonił, i zadał mu pytanie. Ten wysłuchał dziennikarza, po czym powiedział: Teraz Pan Rothschield już nic nie ma. Teraz nie ma już nic. Dlatego, czy warto zawracać sobie głowę, tym, czy za ileś tam lat będzie istniał ZUS, i ile nam zapłaci?
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
JakubZet

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.10.2015 11:20
Stanisław Bińkiewicz napisał
My jako Polacy nauczyliśmy się tylko dyskutować, biadolić. Media podsycają atmosferę, politycy też w kółko to samo. A ja nie zastanawiam się nad tym, tylko po prostu pracuję. Ile już było obwieszczanych końców świata - i świat istnieje. Były kryzysy ekonomiczne - i świat się nie przewrócił. W Polsce mieliśmy olbrzymią inflację, ludzie płacili niebotyczne kwoty kredytów, oprocentowanie zmieniało się miesięcznie i jakoś żyjemy. Czy możemy w końcu mówić o głodowych emeryturach? Wydaje mi się, że nie możemy o tym mówić w oderwaniu od innych warunków ekonomicznych. Jeśli będą niskie emerytury, dostawcy usług, producenci towarów będą również musieli dostosować ceny do popytu. Jeśli popyt spadnie to albo obniżą ceny albo splajtują . I tak w kółko. Tak więc ja nie zastanawiam się czy emerytura będzie taka czy taka. Myślę o tym, aby pracować i cieszyć się tym co mam.
Jestem w trakcie czytania pewnej książki z serii Bogaty Polak, Biedny Polak. Jest tam taki fajny fragment, kiedy pewien reporter koniecznie chciał się dowiedzieć, jakim bogactwem dysponuje baron Rothschild. Okazja nadarzyła się już po jego śmierci. Reporter zdobył telefon do księgowego Rothschielda, zadzwonił, i zadał mu pytanie. Ten wysłuchał dziennikarza, po czym powiedział: Teraz Pan Rothschield już nic nie ma. Teraz nie ma już nic. Dlatego, czy warto zawracać sobie głowę, tym, czy za ileś tam lat będzie istniał ZUS, i ile nam zapłaci?
Pana motywacje na prawdę dają do myślenia.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

24.10.2015 11:04
idąc tym tropem nie myśl, nie rozmawiaj, ciesz się tym co robisz... nie kupuję do końca...
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

24.10.2015 11:14
Polacy jako naród to krzykacze i ludzie którzy lubią mieć swoje zdanie, nawet jeśli nie słuszne.

Nasza demokracja jest młoda? Polska stworzyła drugą konstytucję na świecie.

To sejmy i sejmiki doprowadziły do rozbiorów Polski, podobnie przez sejmiki Polska nie osiągnęła pełni możliwości po 1 wojnie a teraz gnijemy w poddańczym maraźmie - politycy myślą tylko o swoich pensjach, a my jesteśmy zdani na siebie i łaskę silniejszych Państw.

W Polsce władze sprawują partie. Partie nie są potrzebne ludziom, Partie są potrzebne politykom.

Polska najlepiej funkcjonowała kiedy władza była w 1 ręku - kiedy przed zaborami byliśmy europejską potęgą i po 1 wojnie światowej kiedy Piłsudski stał się swoistym dyktatorem, ale pozytywnym.

To rozproszenie władzy w Polsce powoduje tą słabość, partie koncentrują się na tym żeby dostać się do sejmu, więc rzucają hasła ale nie mogą zrobić znaczących ruchów z obawy o swoje diety.

Tak więc mamy prawo które ma przepisy wykluczające się lub kuriozalne, mamy służbę zdrowia która jest chora, mamy system emerytalny który musi być ratowany oskładkowaniem każdej możliwej umowy.Mamy w końcu sytuację w której wykonujemy przykazy ze strony niemiec lub usa aby się im przypodobać.

Znamienne jest to że USA ma mniej więcej tyle samo kongresmenów co POLSKA, kraj dużo większy i o wiele bardziej bogatszy, co świadczy o paranoji tego co tu się dzieje. Porównując to w Polsce powinien być prezydent i sejm lub senat z setką wybranych i to wszystko.

Polacy właśnie dlatego że nie są przygotowani do demokracji powinni zmienić ustrój, na prezydencki.

Ale to tylko moja teoria

JankaNowak napisał
Hmmm demokracja prezydencka, jak w USA. Nie wiem czy Polacy są gotowi na takie zmiany, nasza demokracja jest młoda. Poczekajmy, zobaczymy co czas przyniesie. I co przyniosą najbliższe wybory...
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

24.10.2015 14:27
No i w ten sposób uczyniliśmy ten wątek bardziej polityczny, niż potrzeba. Tylko jaka z tego korzyść dla odwiedzających to forum?
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

25.10.2015 17:29
Państwowe emerytury to polityka - Panie Marianie :)
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Odpowiedź