• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie mieszkania od włamania

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jamie

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.9.2015 15:36
Czy mogę gdzieś ubezpieczyć mieszkanie tylko od włamania? I jaki byłby to koszt?
Oczywiście chodzi o ubezpieczenie ruchomości, które osobiście wyceniam na jakieś 30 tysięcy złotych.
Jakie musiałbym mieć zabezpieczenia w mieszkaniu, żebym mógł się ubezpieczyć?
Co jeśli coś sobie dokupię (ostatnio szukam nowego telewizora), czy będę mógł zwiększyć sumę ubezpieczenia w trakcie jego trwania?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.9.2015 11:02
tak, możesz skorzystać z takiego ubezpieczenia
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Aniela Agopsowicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 114 razy

Wyślij wiadomość

19.9.2015 21:44
Jak najbardziej są ubezpieczenia, które chronią nasz majątek znajdujący się w mieszkaniu. Nie obejmują one tylko włamań, ale i pożary czy zalania. W wielu ubezpieczalniach podstawą jest posiadanie drzwi antywłamaniowych.
Cytuj
Pozdrawiam
Aniela Agopsowicz
Doradca finansowy
https://ekantor.pl/
AnatolNowaczek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2015 10:59
Z tymi drzwiami to racja, i jak jest alarm przeciwpożarowy (w domach) to już całkiem niezłe oferty można wynegocjować.
Cytuj
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2015 13:38
Czy te drzwi to muszą być jakiejś renomowanej firmy? Są na to jakieś konkretne wymogi?
Ja mieszkam w mieszkaniu wynajmowanym, no i drzwi są zwykłe, ale za to zamek jakiś taki bajerancki, z zasuwami i w ogóle, chyba nawet ma jakiś atest, ale to musiałabym dopytać. Czy takie zabezpieczenie wystarczy?
No i słyszałam także, że w umowach pojawia się zapis, że nie mogą być otwierane okna w mieszkaniu. I to nie tylko wtedy, gdy nikogo nie ma (co uważam za oczywiste), ale także wtedy, gdy wszyscy w mieszkaniu są. I jeśli ktoś normalnie sobie uchyli okno i agent ubezpieczeniowy się o tym dowie, to może to być podstawą do niewypłacenia odszkodowania. To prawda?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

23.9.2015 15:19
Basia napisał
Czy te drzwi to muszą być jakiejś renomowanej firmy? Są na to jakieś konkretne wymogi?
Ja mieszkam w mieszkaniu wynajmowanym, no i drzwi są zwykłe, ale za to zamek jakiś taki bajerancki, z zasuwami i w ogóle, chyba nawet ma jakiś atest, ale to musiałabym dopytać. Czy takie zabezpieczenie wystarczy?
No i słyszałam także, że w umowach pojawia się zapis, że nie mogą być otwierane okna w mieszkaniu. I to nie tylko wtedy, gdy nikogo nie ma (co uważam za oczywiste), ale także wtedy, gdy wszyscy w mieszkaniu są. I jeśli ktoś normalnie sobie uchyli okno i agent ubezpieczeniowy się o tym dowie, to może to być podstawą do niewypłacenia odszkodowania. To prawda?

Aby uzyskac minimum informacji nt. ubezpieczenia mieszkań, zapraszam na mój blog: www.wartoubezpieczenia.pl, podstrona "ubezpieczenia" - domy i mieszkania.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Margaret

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.9.2015 10:20
Zapis o zamkniętych oknach w mieszkaniu jak dla mnie kompletnie bez sensu. Brzmi jak jakaś paranoja.
Wypowiedź została zmieniona przez: Margaret 24.9.2015 10:21
Cytuj
Wrocka

Niezarejestrowani

24.9.2015 10:27
Margaret napisał
Zapis o zamkniętych oknach w mieszkaniu jak dla mnie kompletnie bez sensu. Brzmi jak jakaś paranoja.
A dlaczego, ubepzieczyciel chce mieć pewność czy to nie my jesteśmy "winni"
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

24.9.2015 10:41
Wrocka napisał
Margaret napisał
Zapis o zamkniętych oknach w mieszkaniu jak dla mnie kompletnie bez sensu. Brzmi jak jakaś paranoja.
A dlaczego, ubepzieczyciel chce mieć pewność czy to nie my jesteśmy "winni"

Szanowna Pani,
wszelkie ogólne warunki ubezpieczenia określają w jakiś sposób zakres ochrony. Jeśli chodzi o ryzyka takie jak np. kradzież z włamaniem, kradzież, dewastacja, rozbój, etc. definicje tych zdarzeń odnoszą się do konkretnych paragrafów Kodeksu Karnego (ustawa wyższego rzędu). Jeśli sprawca wejdzie do mieszkania przez uchylone okno, nie ma możliwości zakwalifikowania tego faktu jako kradzieży z włamaniem, ponieważ aby tak było musi ów sprawca sforsować przeszkodę (wybić szybę, wyłamać ramę, sforsować zamek w oknie, etc.). W standardowych ubezpieczeniach tego typu jest ryzyko "kradzież z włamaniem", a nie zwykła kradzież. To nie pośrednicy ubezpieczeniowi "pilnują klienta", czy dokonują kwalifikacji prawnej czynu. W takich przypadkach klient ma obowiązek powiadomić organy ścigania. Decyzja w tej sprawie tych organów jest podstawą do uznania roszczenia. Ubezpieczyciel po zakwalifikowaniu zdarzenia jako mieszczącego się w zakresie ochrony ubezpieczeniowej ustala wielkość strat.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Aniela Agopsowicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 114 razy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 11:50
Basia napisał
Czy te drzwi to muszą być jakiejś renomowanej firmy? Są na to jakieś konkretne wymogi?
Ja mieszkam w mieszkaniu wynajmowanym, no i drzwi są zwykłe, ale za to zamek jakiś taki bajerancki, z zasuwami i w ogóle, chyba nawet ma jakiś atest, ale to musiałabym dopytać. Czy takie zabezpieczenie wystarczy?
No i słyszałam także, że w umowach pojawia się zapis, że nie mogą być otwierane okna w mieszkaniu. I to nie tylko wtedy, gdy nikogo nie ma (co uważam za oczywiste), ale także wtedy, gdy wszyscy w mieszkaniu są. I jeśli ktoś normalnie sobie uchyli okno i agent ubezpieczeniowy się o tym dowie, to może to być podstawą do niewypłacenia odszkodowania. To prawda?

Wszystko zależy od definicji drzwi antywłamaniowych przedstawionej przez ubezpieczalnię. Firma Allianz np. (tak bardzo skrótowo) mianem drzwi antywłamaniowych określa te, które posiadają atest Instytutu Mechaniki Precyzyjnej lub atest innej jednostki, która jest uprawniona do nadania certyfikatu.
Niestety każda ubezpieczalnia ma określone normy co dane drzwi powinny posiadać aby spełniały funkcję antywłamaniowych. A jak wiemy w przypadkach losowych przy staraniach o odszkodowanie diabeł tkwi w szczegółach wiec warto zwrócić uwagę na to co i w jakiej ilości drzwi powinny mieć.

Jeśli chodzi o okna, to spotkałam się z zapiskiem w Ogólnych warunkach ubezpieczenia PZU DOM Plus, że ubezpieczyciel nie odpowiada za szkody poniesione w wyniku zalania mieszkania, w którym pozostawiono otwarte okna. W kwestii włamania jeśli na oknie nie będzie śladów stanowiących dowód użycia siły lub narzędzi to szkoda również nie zostanie uznana. Czyli jeśli zostawimy otwarte okno, czy uchylone, co ułatwi sprawę włamywaczom to niestety, ale straty nie będą uznane.
Cytuj
Pozdrawiam
Aniela Agopsowicz
Doradca finansowy
https://ekantor.pl/
Odpowiedź