• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jakie ubezpieczenie dla najemcy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Łuki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.8.2015 16:25
Wynajmuję od miesiąca mieszkanie, ale do tej pory mieszkałem zawsze w domu jednorodzinnym i wiele kwestii nie jest dla mnie jasnych. Słyszałem, że mieszkając w bloku częste jest na przykład zalewanie mieszkania sąsiada. Ponieważ nie stać mnie, żeby za[płacić od ręki za czyjś remont stwierdziłem, że dobrze byłoby się od tego ubezpieczyć. czy jako najemca mogę gdzieś kupić takie ubezpieczenie? Co jeszcze mógłbym popsuć i warto by było to ubezpieczyć?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

24.8.2015 16:40
a jakie masz zapisy w umowie najmu?

czy jeżeli zalejesz sąsiada z powodu awarii pralki, która należy do właściciela to kto za to odpowiada?

jako właściciel sam wykupuję ubezpieczenie, koszt wkalkulowane w najem
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Łuki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 7:11
"Strony ustalają, iż wszelkie koszty i świadczenia związane z eksploatacją lokalu mieszkalnego, przez czas trwania umowy ponosić będzie najemca." - mam taki zapis i poza nim niczego innego, co mogłoby nawiązywać do takich przypadków.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 8:58
Minimalne ubezpieczenie dla najemcy to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym ( jeżeli jest to najem prywatny, a nie na firmę ) z opcją odpowiedzialność najemcy.
Dodatkowo proszę ubezpieczyć mienie istniejące właściciela lokalu – ubezpieczenie to pokryje ewentualne koszty w przypadku szkód w tym lokalu spowodowanych przez Ciebie lub osoby trzecie.
Szczegóły warunków ubezpieczeń u sprzedawcy – proszę przeczytać tzw. owu ubezpieczenia.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Łuki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 10:48
Krzysztof Wilczyński napisał
Minimalne ubezpieczenie dla najemcy to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym ( jeżeli jest to najem prywatny, a nie na firmę ) z opcją odpowiedzialność najemcy.
Dodatkowo proszę ubezpieczyć mienie istniejące właściciela lokalu – ubezpieczenie to pokryje ewentualne koszty w przypadku szkód w tym lokalu spowodowanych przez Ciebie lub osoby trzecie.
Szczegóły warunków ubezpieczeń u sprzedawcy – proszę przeczytać tzw. owu ubezpieczenia.


Tak, to najem prywatny, tzn. razem z dziewczyną wynajmujemy mieszkanie, żeby w nim mieszkać.
OC poszukam, ale te sprzęty to nie rozumiem po co ubezpieczać? W końcu zapłaciłem kaucję, więc nawet, jak coś zniszczymy, to ze swojego nie będziemy musieli oddawać, a wątpię, żeby ubezpieczenie było tańsze niż kaucja.
Tylko właśnie z tym zalaniem mam problem.
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 13:37
Łuki napisał
Krzysztof Wilczyński napisał
Minimalne ubezpieczenie dla najemcy to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym ( jeżeli jest to najem prywatny, a nie na firmę ) z opcją odpowiedzialność najemcy.
Dodatkowo proszę ubezpieczyć mienie istniejące właściciela lokalu – ubezpieczenie to pokryje ewentualne koszty w przypadku szkód w tym lokalu spowodowanych przez Ciebie lub osoby trzecie.
Szczegóły warunków ubezpieczeń u sprzedawcy – proszę przeczytać tzw. owu ubezpieczenia.


Tak, to najem prywatny, tzn. razem z dziewczyną wynajmujemy mieszkanie, żeby w nim mieszkać.
OC poszukam, ale te sprzęty to nie rozumiem po co ubezpieczać? W końcu zapłaciłem kaucję, więc nawet, jak coś zniszczymy, to ze swojego nie będziemy musieli oddawać, a wątpię, żeby ubezpieczenie było tańsze niż kaucja.
Tylko właśnie z tym zalaniem mam problem.

Kaucja jest zwrotna. Więc jeśli wszystko będzie w porządku i żadna z wcześniej sprawnych rzeczy nie będzie uszkodzona to otrzymasz kaucję z powrotem. To są nadal Twoje pieniądze a dla wynajmującego jest to takie zabezpieczenie.
Cytuj
Łuki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 15:51
Tomasz Paryz napisał

Kaucja jest zwrotna. Więc jeśli wszystko będzie w porządku i żadna z wcześniej sprawnych rzeczy nie będzie uszkodzona to otrzymasz kaucję z powrotem. To są nadal Twoje pieniądze a dla wynajmującego jest to takie zabezpieczenie.


Tak, ja wiem, że kaucja jest zwrotna, jeśli wszystko będzie ok, aczkolwiek ktoś mi zaproponował ubezpieczenie sprzętów wynajmującego (w moim przypadku nie jest to wiele rzeczy, a ja pytam po co? Jeśli coś zniszczę,to zostanie własnie z kaucji potrącone, a ja te pieniądze i tak traktuję, jakbym je już wydał. Zresztą kaucja nas wyniosła 500 złotych, więc naprawdę nie sądzę, żeby takie ubezpieczenie było tańsze.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 18:55
Łuki napisał
Krzysztof Wilczyński napisał
Minimalne ubezpieczenie dla najemcy to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym ( jeżeli jest to najem prywatny, a nie na firmę ) z opcją odpowiedzialność najemcy.
Dodatkowo proszę ubezpieczyć mienie istniejące właściciela lokalu – ubezpieczenie to pokryje ewentualne koszty w przypadku szkód w tym lokalu spowodowanych przez Ciebie lub osoby trzecie.
Szczegóły warunków ubezpieczeń u sprzedawcy – proszę przeczytać tzw. owu ubezpieczenia.


Tak, to najem prywatny, tzn. razem z dziewczyną wynajmujemy mieszkanie, żeby w nim mieszkać.
OC poszukam, ale te sprzęty to nie rozumiem po co ubezpieczać? W końcu zapłaciłem kaucję, więc nawet, jak coś zniszczymy, to ze swojego nie będziemy musieli oddawać, a wątpię, żeby ubezpieczenie było tańsze niż kaucja.
Tylko właśnie z tym zalaniem mam problem.
Wszystkie opisane tu ubezpieczenia są dobrowolne :)
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
:D

Niezarejestrowani

26.8.2015 11:17
Krzysztof Wilczyński napisał
Łuki napisał
Krzysztof Wilczyński napisał
Minimalne ubezpieczenie dla najemcy to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym ( jeżeli jest to najem prywatny, a nie na firmę ) z opcją odpowiedzialność najemcy.
Dodatkowo proszę ubezpieczyć mienie istniejące właściciela lokalu – ubezpieczenie to pokryje ewentualne koszty w przypadku szkód w tym lokalu spowodowanych przez Ciebie lub osoby trzecie.
Szczegóły warunków ubezpieczeń u sprzedawcy – proszę przeczytać tzw. owu ubezpieczenia.


Tak, to najem prywatny, tzn. razem z dziewczyną wynajmujemy mieszkanie, żeby w nim mieszkać.
OC poszukam, ale te sprzęty to nie rozumiem po co ubezpieczać? W końcu zapłaciłem kaucję, więc nawet, jak coś zniszczymy, to ze swojego nie będziemy musieli oddawać, a wątpię, żeby ubezpieczenie było tańsze niż kaucja.
Tylko właśnie z tym zalaniem mam problem.
Wszystkie opisane tu ubezpieczenia są dobrowolne :)
Ludziom sie pewnie mysli z OC dla kierowców. :D
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 17:40
Łuki napisał
Wynajmuję od miesiąca mieszkanie, ale do tej pory mieszkałem zawsze w domu jednorodzinnym i wiele kwestii nie jest dla mnie jasnych. Słyszałem, że mieszkając w bloku częste jest na przykład zalewanie mieszkania sąsiada. Ponieważ nie stać mnie, żeby za[płacić od ręki za czyjś remont stwierdziłem, że dobrze byłoby się od tego ubezpieczyć. czy jako najemca mogę gdzieś kupić takie ubezpieczenie? Co jeszcze mógłbym popsuć i warto by było to ubezpieczyć?


Najczęściej ubezpieczenie OC w życiu prywatnym występuję przy ubezpieczeniach domu/mieszkania. Tzw. OC najemcy jest rozszerzeniem tego ubezpieczenia. Wystarczy więc przejrzeć polisę ubezpieczenia domu rodzinnego i jeśli takiej opcji tam nie ma, to można ją włączyć.
W lokalu który wynajmujemy możemy ubezpieczyć mienie właściciela lokalu - najmującego, w tym np. stałe elementy tego mieszkania ( drzwi, okna, podłogi, armatura łazienkowa, powłoki malarskie, etc.), plus ew. jego ruchomości - oczywiście na jego rzecz - jeśli będziemy mieli do tego tytuł, np. najemca w umowie zamieści taki zapis że zobowiązuje/upoważnia najmującego do wykonania takiej czynności. To się raczej nie zdarza, a jak już to towarzyszy temu dodatkowy zapis dot. rozliczenia kosztów takiej polisy między stronami . Co zatem z np. ruchomościami Najemcy? Najemca może swoje mienie tj. ruchomości również ubezpieczyć, jeśli zechce.
Ubezpieczam także lokale przeznaczone pod wynajem. Właściciel często włącza tam także OC w życiu prywatnym. Próbuję wtedy tłumaczyć klientowi że to jego OC nie zawsze zadziała w każdym przypadku, a jeśli nawet, to należy się liczyć z regresem na sprawcę, czyli np. na najemcę. Co będzie jeśli najemca będzie niewypłacalny, a OC właściciela nie zadziała w pełni? OC najemcy więc uzupełnia luki w ochronie ubezpieczeniowej i chroni najemcę także przed kosztami regresu. Dla najmującego ma również taki walor, że miast wojować z najemcą o odszkodowanie, ma pewną wypłatę odszkodowania właśnie z polisy OC najemcy.
Zapewniam Pana, że za takie ubezpieczenie zapłaci Pan dużo mniej niż wysokość tej kaucji o której Pan wspomina. W ub. roku dwie studentki wynajmujące wspólnie mieszkanie u mojego klienta zapłaciły, o ile dobrze pamiętam po 30,00 zł za roczne ubezpieczenie. Oczywiście koszt zależy od zakresu ochrony i od sumy ubezpieczenia.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź