• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Utrata ubezpieczenia .

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Wiesiek4

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2014 19:54
W połowie maja straciłam ubezpieczenie w PUP ,została wykreślona.Szkołę średnią skończyłam w zeszłym roku ale na studia nie poszłam od razu .W tym roku zdecydowałam że pójdę , złożyłam stosowne papiery rekrutacja dopiero w lipcu .Moje pytanie brzmi , czy jak zostanę przyjęta to od razu będę mogła dopisać się do ubezpieczenia mamy czy będę zmuszona czekać aż do października .
Cytuj
WspaniałaL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 0:07
Jak się orientuje to bedziesz mógł ubezpieczyć sie przy mamie od razu. Tylko jak dowiesz się że bedziesz już przyjęty na konkretne studia to bedziesz musiał iść do sekretariatu i poprosić o takie zaświadczenie, wtedy z tym zaświadczeniem Twoja mama pójdzie do urzędu i chyba automatycznie bedziesz już ubezpieczony.
Cytuj
beatrisR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 9:45
tak będziesz mógł ubezpieczyć się przy mamie jeżeli dostaniesz się na studia i otrzymasz zaświadczenie .Wtedy twoja mama w zakładzie pracy zgłosi księgowej i w szybkim tempie poczta elektroniczną wyśle stosowny dokument do ZUZ o przypisaniu do ubezpieczenia .
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 10:44
Z informacji przekazanych przez NFZ wynika, że jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 18. lat, może być zgłoszone do ubezpieczenia jako członek rodziny, nie dłużej jednak niż do ukończenia 26. roku życia. Po tym czasie, o ile nie jest ubezpieczone z żadnego innego tytułu, powinno powiadomić szkołę lub uczelnię, która będzie zobowiązana zgłosić je do ubezpieczenia w NFZ. Dzieci posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności mogą być zgłaszane do ubezpieczenia bez ograniczenia wieku.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Rekin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2014 15:30
Twoja sytuacja jest nieco skomplikowana, ponieważ rok akademicki niby zaczyna się właśnie w październiku a należy pamiętać o ciągłości w ubezpieczeniu zdrowotnym! Do 3 miesięcy braku ubezpieczenia nie naliczą kary, powyżej już tak i to im dłużej bez ubezpieczenia tym więcej trzeba zapłacić. Swoją drogą to jest trochę bez sensu, ubezpieczenie powinno być dobrowolne. Dopytaj na uczelni, tam dostaniesz info z pierwszej ręki,
Cytuj
Angelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2014 19:11
Jest jakaś kara za to ze nie jest sie ubezpieczonym? Ja pierwszy raz o czymś takim słysze, swojego czasu przez kilka miesiecy nie byłam ubezpieczona, ani przy rodzicach, ani w Urzędzie Pracy i nikt nie powiadomił mnie o zapłaceniu jakiejś kary
Cytuj
Domi Kiwińska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 14:30
Jeśli nie jest się ubezpieczonym ponad 3 miesiące NFZ może nałożyć dość spore kary no i jak wiadomo, im dłuższy czas bez ubezpieczenia, tym wyższe kary. Nie wiem jak to wygląda w praktyce ale sprawdzałam tę informację jak skończyłam liceum i zrobiłam sobie rok przerwy przed studiami, pisało, że NFZ po kilku miesiącach bez ubezpieczenia może nałożyć karę już w wysokości kilku tysięcy.
Cytuj
frankensztajn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 19:02
Sprawdziłem powyższe informacje i trafiłem na taki artykuł - http://www.rynekzdrowia.pl/Ubezpieczenia-zdrowotne/Brak-ciaglosci-ubezpieczenia-zdrowotnego-kosztuje-i-to-sporo,135826,4.html ,więc sytuacja nie wygląda kolorowo. warto zwrócic na to uwagę. jak dla mnie takie ubezpieczenie powinno być dobrowolne, szczególnie, że osoby pracujące pomimo ubezpieczenia często wolą korzystac z usług prywatnych przychodzi - prawie że bez kolejek a i lekarze milsi.
Cytuj
askomola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 12:13
Gdy już się dostaniesz na studia będziesz musiał udać się do dziekanatu po zaświadczenie, że chodzisz na studia i to zaświadczenie, Twoja mama będzie musiała przedstawić w pracy.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

31.7.2014 15:36
Angelina napisał
Jest jakaś kara za to ze nie jest sie ubezpieczonym? Ja pierwszy raz o czymś takim słysze, swojego czasu przez kilka miesiecy nie byłam ubezpieczona, ani przy rodzicach, ani w Urzędzie Pracy i nikt nie powiadomił mnie o zapłaceniu jakiejś kary
Na jakiej niby zasadzie moga nalozyc karę? Kara spotka Cie, gdy cos se stanie a nie bedziesz ubezpieczona w postaci wysokich oplat za leczenie; ;p
Cytuj
Odpowiedź