• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie uprawy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2015 9:35
Mam 3 hektary kukurydzy. Jest to roślina, która nie jest zbyt sucha i sama się raczej nie zapali, ale moje pole otoczone jest przez pola ze zbożem, no w tym momencie w większości już ścierniska. A te ostatnio ciągle płoną. Boję się, że jeśli zapaliłoby się której w okolicy, to dym czy nawet ogień może zniszczyć moją uprawę, więc chciałabym ją ubezpieczyć. Czy to możliwe w tym momencie? Ile by kosztowało?
Cytuj
gryzli

Niezarejestrowani

10.8.2015 12:38
Concordia ma dobra oferte ubezpieczenia upraw. Zobacz sobie na ich stronie czy sie łapiesz.
Cytuj
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2015 15:56
A to można coś ubezpieczyć, jeśli jest takie duże ryzyko wystąpienia jakiejś katastrofy naturalnej?
Bo z tego, co wiem, to na terenach zalewowych nikt nie ubezpieczy domu od zalania, więc w czasie takich upałów raczej nikt nie ubezpieczy od pożaru upraw. Lepiej zapobiegać, więc może poproś sąsiadów, żeby zaorali swoje ścierniska, przynajmniej od strony twojego pola.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

12.8.2015 15:25
można ubezpieczyc dom od zalania znajdujący się na terenie zalewowym (ma to swoją cenę), poza tym w takim przypadku występuje karencja
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Karol

Niezarejestrowani

13.8.2015 13:48
Troche za pozno sie za to zabralas, jak teraz ubezpieczysz to zadziala CI za jakies min. 3 miesiace.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

14.8.2015 8:37
Ubezpieczenie upraw prowadzi min. Concordia i według mojej wiedzy można ubezpieczyć uprawy - kukurydzę przed zbiorem zarówno od ognia jak i gradobicia z karencją 14 dni. Tyle w tym temacie. Zainteresowanych odsyłam do agentów TU zajmujących się tym ryzykiem (ubezpieczenie upraw). Wszystkowiedzących doradców proszę o zastanowienie się zanim udzielą porad.
Wypowiedź została zmieniona przez: Krzysztof Wilczyński 14.8.2015 8:38
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
vasyl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2015 11:29
Pytanie tylko, czy za 14 dni nadal potrzebne będzie ubezpieczenie, bo podobno niedługo te upały się skończą i już nie będzie takiego ryzyka pożarów.
Na drugi rok radziłbym wcześniej obejrzeć się za ubezpieczeniem. Chyba można uprawę ubezpieczyć zaraz po zasianiu?
Czy wtedy koszt jest wyższy czy wręcz przeciwnie?
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

17.8.2015 9:31
vasyl napisał
Pytanie tylko, czy za 14 dni nadal potrzebne będzie ubezpieczenie, bo podobno niedługo te upały się skończą i już nie będzie takiego ryzyka pożarów.
Na drugi rok radziłbym wcześniej obejrzeć się za ubezpieczeniem. Chyba można uprawę ubezpieczyć zaraz po zasianiu?
Czy wtedy koszt jest wyższy czy wręcz przeciwnie?

,,Ubezpieczenia zajmują się zdarzeniami losowymi, które wywołują negatywne konsekwencje. Są zdarzenia, które w skutkach są pozytywne a mimo to są przedmiotem ubezpieczenia. Ubezpieczenia zajmują się wyrównywaniem skutków zdarzeń losowych.
Cechy zdarzeń losowych.
Zdarzenie losowe-zdarzenie losowe musi być zdarzeniem przyszłym. Zdarzenia losowe są niepewne. Źródła zdarzeń losowych:
-obiektywne zdarzenie losowe wywołane przez siły przyrody, naturę;
-zachowanie człowieka.,,
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
jamie

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2015 16:53
Więc wiemy już, czym jest zdarzenie losowe, super.
A tak w ogóle, to czy rolnicy, przynajmniej ci, którzy biorą dotacje nie mają obowiązku ubezpieczyć co najmniej połowy swoich upraw? Tak gdzieś słyszałem. No ale po co myśleć zawczasu i się ubezpieczać, skoro w razie czego wystarczy zaskomleć i państwo da. Bo dla rolników zawsze są fundusze, teraz z powodu suszy też ma być im przyznana jakaś pomoc, bo się nie ubezpieczyli, choć mogli.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 8:14
jamie napisał
Więc wiemy już, czym jest zdarzenie losowe, super.
A tak w ogóle, to czy rolnicy, przynajmniej ci, którzy biorą dotacje nie mają obowiązku ubezpieczyć co najmniej połowy swoich upraw? Tak gdzieś słyszałem. No ale po co myśleć zawczasu i się ubezpieczać, skoro w razie czego wystarczy zaskomleć i państwo da. Bo dla rolników zawsze są fundusze, teraz z powodu suszy też ma być im przyznana jakaś pomoc, bo się nie ubezpieczyli, choć mogli.
To forum dotyczy ubezpieczeń nie polityki. Z mojego posta ma wynikać, że nie da się ubezpieczyć od zdarzeń pewnych ( oczywiście wyjątkiem jest śmierć naturalna ), także w przypadku dużego ryzyka zajścia wypadku zakres oferowanej ochrony jest z zasady bardzo ograniczony przez Ubezpieczyciela.
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Odpowiedź