• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Kiedy mogę się ubezpieczyć w Krusie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
candyq

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 17:31
Mam możliwość wydzierżawić od mamy i babci ziemię rolną. Ale nie mam wykształcenia rolniczego. Chciałam się dowiedzieć, czy bez takiego wykształcenia mogę to zrobić i ubezpieczyć się w Krusie? Od razu zaznaczam, że nie chcę być rolnikiem i brać dotacji, a zależy mi tylko na ubezpieczeniu. Czy to w ogóle jest legalne i mogę tak zrobić? I jakiego areału potrzebuję, żeby ubezpieczyć się w KRUSIE?
Cytuj
Grzegorz Woźniak

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 172 razy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 21:44
Musisz posiadać status rolnika czyli 1 ha ziemi rolnej lub prowadzić produkcję rolną, wtedy nie musisz mieć hektara. Wykształcenie nie jest potrzebne, jednak musisz być rolnikiem. Należy zwrócić uwagę, że obowiązkowe jest również OC Rolnika, o którym większość ludzi zapomina, a wynika to z ustawy.
Cytuj
Grzegorz Woźniak
Doradca finansowo - ubezpieczeniowy
tel. 502019859
email: wozniakgrzegorz@op.pl
candyq

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2015 8:15
Ten jeden hektar to ma być przeliczeniowy czy fizyczny? Oc od czego konkretnie chroni i ile kosztuje?
Jeśli będę coś uprawiać na sprzedaż (może być np. czarny bez?) to już będę automatycznie rolnikiem? W tym momencie to ja tam mam swój ogródek, ale to pewnie nic nie znaczy...
Cytuj
smay

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2015 10:28
też mnie to zawsze zastanawiało, na jakich zasadach działa ubezpieczenie w Krusie. Zakładam, że ten hektar to przeliczeniowy właśnie, wszędzie biorą pod uwagę przeliczeniowe, więc i tu pewnie też. Ale na czym miałaby polegać ta produkcja rolna? I jak to się ma do pracy na umowie cywilnoprawnej?
Cytuj
Odpowiedź