• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Ciąża a umowa o dzieło

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2015 10:28
Jestem obecnie w 3 miesiącu ciąży i od początku nie pracowałam, byłam zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako bezrobotna. Ale niedawno dostałam propozycję dorobienia sobie na umowie o dzieło, nie jest to ciążka praca, bo mogę ją wykonywać w domu przy komputerze.
Mam jednak wątpliwości, czy ją przyjąć. Czy gdybym się zgodziła, to musiałabym się wyrejestrować z UP? Nie dostaję żadnych zasiłków ani innych pieniędzy, utrzymuje mnie chłopak, ale miałam tam ubezpieczenie zdrowotne, a nie zarobię tyle, żeby opłacić prywatne ubezpieczenie. W mojej sytuacji nie mogę jednak pozostać bez ubezpieczenia zdrowotnego. Co państwo mi radzą?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.6.2015 11:25
Przy umowie o dzielo nie masz ubepzieczenia, bierz prace, ale sie nie wyrejestrowuj ;p
Cytuj
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.6.2015 16:32
Że przy umowie o dzieło nie ma ubezpieczenia, to ja wiem. Tylko pytam, czy dla kobiet w ciąży nie ma jakichś wyjątków?
Bo nie ukrywam, że by mi się przydały te pieniądze.
Więc mówi pan, że nie trzeba się wyrejestrowywać, jeśli praca ma być na umowę o dzieło?
Przyznam, że tak byłoby mi najlepiej.
Cytuj
Anna Kopeć

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 150 razy

Wyślij wiadomość

25.6.2015 9:27
Gość chyba bardziej myślał o tym, żeby Pani nie chwaliła się w UP faktem podjęcia pracy i pracowała "na czarno" ;)
Cytuj
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2015 10:50
Ależ co oni tu pani doradzają! Oczywiście, że trzeba zgłosić podjęcie pracy w Urzędzie Pracy, nawet jeśli to umowa o dzieło, bo inaczej może pani dostać karę. Ja bym nie ryzykował, tym bardziej, że kobiety w ciąży są ubezpieczone, nawet jeśli nie są.
Było już o tym gdzieś tu pisane, proszę poszukać. Albo może ktoś mógłby znaleźć i wrzucić link?
Cytuj
robert

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2015 13:41
Pewnie, że trzeba zgłosic. Ludzie tak kombinują, a potem ściemniają, że nie wiedzieli i wgl. Tak to nie moze wygladać.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

27.6.2015 12:36
Pracę jak najbardziej trzeba zgłosić, ale w UP automatycznie tracisz status bezrobotnego w tym także i ubezpieczenie. Według mnie najlepsze rozwiązanie dla pracujących o dzieło to ubezpieczenie się w KRUS jako rolnik (jeśli tylko ma się taką możliwość). Za 390 zł na kwartał masz pełne ubezpieczenie zdrowotne, chrobowe, rentowe, wypadkowe i "emeryturkę". Wszystko legalnie i na spokojnie :)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.6.2015 16:18
A jakie są warunki ubezpieczenia w KRUS? Musze mieć rolnicze wykształcenie? Bo nie mam. Miałabym za to możliwość dzierżawy jakiegoś hektara ziemi rolnej od mojej mamy. Czy to wystarczy?
No i czy mogę jednocześnie pracować na tę umowę o dzieło czy już nie?
Cytuj
patyk89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.6.2015 17:33
Mysle, ze nie bedzie problemu z przyjeciem takiej pracy, przeciez lepiej dorobic niz i tak nic nie dostawac?


_____
Cytuj
http://teletrade-dj.pl/synctrading
Piotr Benet

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2015 13:13
Moja żona obecnie od roku pracuje na umowie o dzieło. Co miesiąc jest spisywana nowa umowa. Nie zarabia mało. Jest ubezpeczona zdrowinie przy mnie ( sam jestem obecie zatrudniony na etat).
Czy w przypadku mozliwej ciąży jest opcja,że bedzie dostawała pieniądze z zasiłku? Czy jednak nie ma co na to liczyć? Czy ktoś z Was może miał taką sytuację?
Cytuj
Odpowiedź