• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Najlepsze oc dla młodego kierowcy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
LeonLisz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2015 15:28
Zdałem niedawno egzamin na prawo jazdy i chcę kupić samochód. Jeszcze nie wiem, co to będzie, ale raczej coś starszego i niedrogiego. Mam 23 lata. Możecie mi podpowiedzieć, gdzie najlepiej się ubezpieczyć, żeby było tanio? Bo moja siostra za oc za swój pierwszy samochód płaciła prawie 1000 złotych za rok, a było to polo z silnikiem 1,3, więc bez szału.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

5.6.2015 15:52
Zrób kalkulację w kilku porównywarkach internetowych i wybierz najtańszą ofertę ;) Ewentualnie wypełnij też kalkulatory Link4 i You Can Drive (YCD teoretycznie ma super oferty dla młodych kierowców). Jeśli masz tylko możliwość to dopisz na współwłaściciela rodzica, który ma wypracowane zniżki.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
LeonLisz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2015 11:55
No na razie jeszcze nie zrobię, bo nie mam samochodu, a jego dane są potrzebne do tych kalkulacji.
Ale jak kupię to od tego zacznę.
Jeszcze mam takie pytanie, czy jak kupię samochód z jakąś polisą to będę musiał coś dopłacać, jeśli zechcę kontynuować ubezpieczenie poprzedniego właściciela?
Cytuj
Melior

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.6.2015 21:27
U większości ubezpieczycieli (jeśli nie u wszystkich) dostaniesz jakąś dopłatę za czas użytkowania samochodu na starej polisie związaną ze zwyżką za wiek i brak stażu.
Czasem się nie opłaca kontynuować, wiem to po swoim przypadku.
Ale mam też takie pytanie, bo sam nie wiem, czy jeśli zawrzemy nowe ubezpieczenie z innym ubezpieczycielem po kupnie samochodu, to to stare musimy wypowiadać, czy niekoniecznie, bo coś się chyba zmieniało ostatnio?
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

8.6.2015 13:39
Melior napisał

Ale mam też takie pytanie, bo sam nie wiem, czy jeśli zawrzemy nowe ubezpieczenie z innym ubezpieczycielem po kupnie samochodu, to to stare musimy wypowiadać, czy niekoniecznie, bo coś się chyba zmieniało ostatnio?

Jeśli kupiłeś auto to ubezpieczenie OC, które dostajesz od sprzedającego jest ważne do końca opłaconego okresu, ale nie przedłuża się automatycznie na następny.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2015 15:37
Ja kiedyś jak brałem ubezpieczenie w AXA to dostałem 10% zniżki za to, że przez internet. Ale po roku oferta nie była już atrakcyjna, bo składka była wyższa niż dla nowego klienta, więc bez żalu zrezygnowałem.
Czy te towarzystwa nie dają żadnych zniżek za lojalność?
Chyba im nie zależy, żeby klienta przy sobie zatrzymać, albo liczą na to, że nie zechce mu się sprawdzać ofert konkurencji.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.7.2015 12:11
Finansolog napisał
Melior napisał

Ale mam też takie pytanie, bo sam nie wiem, czy jeśli zawrzemy nowe ubezpieczenie z innym ubezpieczycielem po kupnie samochodu, to to stare musimy wypowiadać, czy niekoniecznie, bo coś się chyba zmieniało ostatnio?

Jeśli kupiłeś auto to ubezpieczenie OC, które dostajesz od sprzedającego jest ważne do końca opłaconego okresu, ale nie przedłuża się automatycznie na następny.
Cytuj
macieksam

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1 razy

Wyślij wiadomość

17.7.2015 12:48
Najpierw, to się zastanów, czy na pewno chcesz kupować samochód (i ubezpieczać go) tylko na siebie. Taniej będzie z rodzicem: http://www.comperia.pl/artykuly/o_ubezpieczeniach/10786-czy-warto-korzystac-z-ubezpieczen-dla-mlodych-kierowcow.html
Cytuj
vasyl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.7.2015 10:11
Nie każdy ma możliwość z rodzicem, bo rodzic może nie mieć przecież prawa jazdy. Zresztą to trochę niepoważne, dorosły człowiek,mężczyzna, a samochód na ojca czy matkę. Trzeba się zastanowić , co jest dla nas ważniejsze.
Poza tym, jeśli chcecie ubezpieczyć się z rodzicem to musicie o tym wiedzieć już przy kupnie samochodu, bo umowa musi być zawarta na współwłaścicieli.
Wie ktoś jak jest potem, jeśli chcemy mieć samochód tylko na siebie, a jesteśmy współwłaścicielem? Trzeba jakąś darowiznę robić czy jak?
Cytuj
Zablokowany użytkownik

Niezarejestrowani

8.6.2016 15:08
Dla młodego człowieka współwłaścicielstwo jest chyba jedyną rozsądną opcją jeśli nie chcemy płacić tysięcy złotych za OC. Kilka lat temu, gdy ubezpieczałem swój pierwszy samochód różnica w OC dla mnie samego a gdy współwłaścicielem był mój tata wynosiła, o ile dobrze pamiętam koło 1000zł. Zniżki się powoli naliczają, po kilku latach bezszkodowej jazdy można spokojnie samemu sobie poradzić.
Co do tego które OC jest najlepsze - tu odpowiedź jest jedna - wybierz najtańsze. Zakres OC jest prawnie regulowany i musi być taki sam, więc bierz najtańsze od jak najbardziej zaufanej firmy. Typowy wskaźnik cena/jakość. Ja jeżdżę bezszkodowo, więc nie wiem jak wygląda sprawa dochodzenia do odszkodowań, ale dla mnie najkorzystniejszą ofertę przygotowało Liberty Ubezpieczenia, więc ze swojej strony polecam rozważenie właśnie Liberty.
Cytuj
Odpowiedź