• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

dla rowerzysty

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
tomczi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.5.2014 11:41
Czy warto wziac konkretnie "ubezpieczenie dla rowerzystow"? Sporo ich ostatnio, ale zastanawiam się czy zwykle ubezpieczenie na zycie nie chroni mnie w ten sam sposob. Nie usmiecha mi sie 2 razy placic.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.5.2014 12:07
Tez ostatnio się tym interesowałem, znalazłem np. assistance dla rowerów w jednym z towarzystw. Te oferty niewiele są warte. Co prawda koszt to jakieś 100-150 zł rocznie. Ubezpieczenie chroni co prawda przed kradzieżą i wypadkiem. Ale np. assistance chroni Cie tylko raz przez cały rok od wypadku, i to naprawa w kwocie tylko do 1000 zł (sorry ale wiele rowerów teraz to koszt używanego auta), transport roweru tylko na 50 km. A jeśli chodzi o te na życie to się zastanawiam sam czy nie lepiej sobie odpuścić jakieś dodatkowe ubezpieczenia.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

9.5.2014 12:17
Proponujemy zainteresować się polisami OC , które chronią posiadacza roweru przed następstwem nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialnością cywilną Polisy proponują towarzystwa ubezpieczeniowe. Są to albo specjalne ubezpieczenia rowerowe, skorzystać można tez z ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które zapewni również ubezpieczenie roweru. Takie ubezpieczenie dostaniemy ubezpieczając mieszkanie. Co do assistance to faktycznie maja one często wąski zakres, tutaj znów polecamy czytać regulaminy i analizować warunki.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

9.5.2014 12:21
Bez przesady, te ubezpieczenia dla rowerzystów to tylko odpowiedz na zapotrzebowanie, podejrzewam ze i tak ochrona jest żadna. I więcej sie czlowiek nachodzi z załatwieniami niz cokolwiek od nich dostanie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

12.5.2014 9:23
No ale zawsze masz jakieś zabezpieczanie, ja juz 3 rok z kolei mam w PZU i jest ok.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

12.5.2014 9:32
A tam, wcale nie musisz miec wykupionego OC jeśli masz, a pewnie masz wykupiona np. jakas polise na zycie.
Cytuj
gruby_franek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 12:36
To zależy czego się oczekuje:
OC w życiu prywatnym - chroni od roszczeń osób trzecich (jak wyrządzę komuś szkodę to TU pokryje koszty)

NNW - (to nie jest to samo NNW co przy ubezpieczeniu auta!) - chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków. Czyli dobra rzecz niekiedy :)

Ubezpieczenie pokrycia kosztów leczenia - czasami się przydaje ale bez przesady, moim zdaniem NNW powinno wystarczyć (no chyba, że się jeździ na OK jak szatan :P)

Turystyczne - to może się przydać jeśli się na rowerze jeździ poza granicami Polski

Na Życie - każde ubezpieczenie na życie jest całkowicie różne - niektóre mają w sobie NNW i np. ubezpieczenie pokrycia kosztów leczenia. Warto pomyśleć o nim - akurat życia się nie wycenia, więc np. w przypadku śmierci ubezpieczonego - osoby uprzednio przez niego wskazane mogą dostać pieniądze zarówno z NNW i z polisy na Życie.

UWAGA - zawsze sprawdź sumę ubezpieczenia przed zakupem polisy - określa ona górny limit odpowiedzialności TU. I jak zwykle - czytaj Ogólne Warunki Umowy!
Cytuj
Franek - your friendly neighborhood grammar nazi
gruby_franek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 12:39
Acha - to ubezpieczenie rowerzysty w PZU to jakaś kpina jest. Bardzo niskie sumy ubezpieczenia. AC - bardzo ograniczony zakres. OC - tylko szkody "rowerowe" (a ubezpieczenie OC w życiu prywatnym - wszystkie szkody + szkody wyrządzone przez najbliższych będących częścią wspólnego gospodarstwa domowego, oraz często również pracowników wykonujących usługi na jego rzecz)
Cytuj
Franek - your friendly neighborhood grammar nazi
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 17:34
wydaje mi się że takie ubezpieczenie dla rowerzystów nie ma sensu. Jakoś tak czuje że pojawiły sie tylko na rynku ze względu na duży wzrost liczby rowerzystów. Ja osobiście nie bawiła bym sie w płacenie takiego dodatkowego ubezpieczenia to samo wychodzi jeśli mamy wykupioną zwykłą polise na życie.
Cytuj
Angel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 17:28
Jestem podobnego zdania. Mam wrażenie że ubezpieczenie to zostało stworzone ze ze względu na to w Polsce rośnie liczba osób jeżdżących an rowerze. Nasze państwo staje się coraz bardziej aktywne. Coraz więcej osób zamiast samochodem do pracy jeździ rowerem. Gdyby tak sie nie działo takie ubezpieczenie raczej nie miałoby miejsca.
Cytuj
Odpowiedź