• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

E-sąd

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Angelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 0:10
Witam, ostatnio dowiedziałam się że istnieje coś takiego jak e-sąd. Teraz zaczynam zastanawiam się nad tym całym e-sądem. Czy warto z tego korzystać? Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie sprawy bez obecności na rozprawie. Jak to w ogóle wygląda? gdzie zapadaja decyzje? I jak zostajemy poinformowani o tym jaki był wynik rozprawy i czy taki wynik jest prawomocny?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 9:53
E-sad w swoim zamyśle ma ułatwić pracę powodom masowym/pełnomocnikom lub komornikom sądowym. Można poprzez system załatwiać sprawy sądowe internet, są to tak zwane elektroniczne postępowanie upominawcze, takie jak: sądowy nakaz zapłacenia zaległych rachunków. Aby złożyć pozew przez internet należy zarejestrować się na stronie EPU i mieć na niej aktywne konto, następnie trzeba złożyć podpis elektroniczny i wnieść opłatę za e-pozew. Wymagania formalne dotyczące pozwu to wskazanie dowodów popierających nasz wniosek sądowy, oraz nasz PESEL lub NIP i numer KRS (dotyczy wyłącznie spółek biznesowych). Pozniej postępujemy zgodnie z tym jak prowadzi nas witryna.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
biedronkaK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 11:05
O matko to jaka ja jestem zacofana. Nie miałam zielonego pojęcia że jest cos takiego jak e-sąd. Moim zdaniem to juz trochę lekkie przegięcie. I co taki oskarżony pewnie nawet nie wie że przeciw niemu zostało wszczęte jakieś postępowanie.A składanie zeznań. bronienie się? Jak to tam wygląda?
Cytuj
iwonka0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 13:00
Jestem w szoku nigdy nie słyszałam że coś takiego istnieje .A jak są informowane osoby oskarżone ,ta cała sprawa przebiega bez nich ,wszystko zaocznie .Przecież na rozprawach oskarżony przedstawia dowody niewinności , świadków a tak to nie ma szans .A jakie koszty ponosimy jak przez system załatwiamy sprawę sądową .
Cytuj
Stiven4

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 15:19
A to aj czytałem że sporo osób które zostały tam na coś skazane, zazwyczaj na opłacenia jakiś rachunków lub innych spłat bardzo narzekają i szukaj pomocy jak sie do tego odwołać i sprawić by taki wyrok był niewinny. Dobrze że nie miałem z tym styczności osobiście.
Cytuj
maruda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 16:02
To już jest jakiś dziwny pomysł żeby tworzyć coś takiego jak e-sąd. Może niech pomyślą o stworzeniu takich internetowych urzędów żeby nie trzeba było stać tyle w kolejkach tylko wpisać sobie wszystko ładnie w domu przed komputerem i czekać spokojnie na decyzje.
Cytuj
Maćkowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 16:11
O te urzedy to jest bardzo dobry pomysł. Tylko co wtedy robiły by te Panie pracujące w urzędach i pijące co chwile kawkę. Musiały by sie w końcu nauczyć obsługi komputera i pracy przy nich a wtedy zabrało by im czasu na pogaduchy więc pewnie nie wprowadza tego.
Cytuj
Franciszek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 17:04
kto by na coś takiego poszedł.Widzicie żeby nasz rząd wpadł kiedyś na taki pomysł? Ja jakoś nie bardzo. No chyba że unia odgórnie narzuci im takie rozwiązanie. Jesteśmy chyba zbyt zacofanym krajem na takie rozwiązanie. Duży sukces to to że powstały te e-sądy
Cytuj
beciazz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 18:08
Dla mnie to jakaś głupota żeby sprawy sądowe były prowadzone przez internet .Jak osoba ma się bronic ,przecież ten cały przewód sadowy prowadzony jest zaocznie .Nie wiem czy właśnie unia nie narzuca nam takich wymogów ,jak dla mnie to chore .Chyba nigdy nie skorzystam z takiego rozwiązania .
Cytuj
OlkaW

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 18:21
Wiesz, Ty możesz nie skorzystać. Gorzej jak ktoś wykorzysta to przeciwko Tobie i wniesie pozew do takiego sądu. My jesteśmy informowani w jakiś sposób że przeciwko nam się toczy sprawa czy dostajemy pocztą już tylko gotowy wyrok?
Cytuj
Odpowiedź