• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

E-sąd

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Martusia90

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 19:23
Ja jeszcze nie słyszałam o takim sądzie .Przecież chyba cała sprawa nie może odbywać się zaocznie .Chyba że tylko jakieś mało ważne sprawy są przyjmowane przez internet .Jak nieraz się słyszy to sprawy sądowe są odraczane albo toczą się przez dłuższy okres czasu .To jak jest w takim przypadku ?
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 7:12
Ja już miałam "przyjemność" otrzymać wyrok z e-sądu. Przyszło do mnie kilka papierów w tym nakaz zapłaty zadłużenia w jakimś tam terminie. Oczywiście zapłaciłam ale w ratach. Do dzisiaj nie wiem po co firma windykacyjna oddała sprawę do e-sądu skoro nic tym nie wskórali i tak spłacałam wszystko w ratach i tak.
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 8:46
Wiecie może gdzie w Polsce jest e-sąd? Znajduj się w każdym mieście czy może w jednym np. Warszawie? Jak można się odwołać od decyzji takiego sądu? Dla mnie to bardzo dziwne, że takie e-sądy w ogóle powstały i uważam, że to bez sensu. Osoba oskarżona o coś może się w jakikolwiek sposób bronić?
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 10:02
a ja sie nie zgodze.. dla przedsiebiorcy ktory dochodzi o swoja kase taki esad to wybawienie - kiedys załatwiałam sprawe z klientem ktory olał wszystkie wezwania do opłaty a wisiał mi około 10 tys zł :/ windykacja i inne znane mi metody zawiodły wiec załozyłam za 30 zł sprawe w esadzie (nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba jest w łodzi?) i po 3 tyogdniach dostałam klauzule wykonalnosci, kolesia zgłosiłam do biku i firma mu padła bo nie mogł dostac nawet telefonu na abonament :P teraz komornik siedzi na nim a ja moze niedługo zobacze kase od tego oszusta ;)
Cytuj
luna0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 12:01
A ja powiem że dobrze , mamy możliwość tak przeprowadzenia sprawy .Nie zawsze jesteśmy w stanie dojechać do sądu aby złożyć wniosek a teraz dzięki temu jest wielkie ułatwienie .W końcu dłużnicy nie będą czuli się tak penie jak dotychczas .Wiele osób w końcu ściągnie swoje długi .
Cytuj
wika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 10:48
Też uważam, że taki e-sąd jest dobrym sposobem na odzyskanie pieniędzy od nieuczciwych kontrahentów. Mi podoba się to, że nie trzeba uczestniczyć w żadnych rozprawach bo czasami człowiek nie ma czasu ani ochoty nie przesiadywanie w sądzie. Poza tym założenie takiej sprawy jest dosyć tanie. Z tego co ja wiem e-sąd jest też w Lublinie.
Cytuj
mycha566

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 11:19
Ja do tej pory nie wiedziałam że takie sądy istnieją ,dla mnie też jest to znakomitym rozwiązaniem .Nigdy nie lubiłam stawać twarzą w twarz z kimś od kogo chcę ściągnąć zadłużenie .A może orjetujecie się w których miastach jeszcze jest taki e-sąd?.Jak długo trwa złożenie takiego wniosku ?
Cytuj
Damaris4

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 13:07
Ja też nie słyszałam o istnieniu e-sąd .To wniosek przez internet można składać? ,a rozprawy odbywają się zaocznie czy osoby pozwane są wzywane na tą rozprawę a my tylko otrzymujemy wyrok.?A czy naprawdę płacimy tylko 30 zł. bo trochę coś mało mi się wydaje ?
Cytuj
mutual

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2014 12:19
damaris ja tyle płaciłem jak składałem sprawe o długi - koles w ogole mial w nosie to ze trzeba opłacać fakture i na kilka tysiecy mi zrobił tyły,szybko i sprawnie to poszło wiec to nic strasznego :) jak dla mnie oby więcej takich e sądów było a nie siedzenia za biurkiem i picia kawek..
Cytuj
i do what i want i live what i want and noone can say stop !
Karol77

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 8:04
Opłata w e-sąd zależna jest od wartości przedmiotu sporu jest to 1,25 %, jednak nie mniejsza niż 30 zł.Na przykład przy 10 tys. zapłacimy 125zł. tą kwotę przekazujemy przelewem internetowym z rachunku danej osoby aby możliwa była jaj identyfikacja .Prawidłowy przelew to znaczy opłacony pozew powoduje rozpoczęcie postępowania .
Cytuj
Odpowiedź