• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie dla rowerzysty

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

7.4.2015 13:50
Pakiety ubezpieczeń dedykowane dla rowerzystów, czy inne rozwiązania indywidualne ?
Niezbędne jest posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla rowerzysty.
Tu znajdziecie porady: http://wrower.pl/porady/ubezpieczenie-roweru-i-rowerzysty,2282.html
Wypowiedź została zmieniona przez: Krzysztof Wilczyński 7.4.2015 13:53
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
monk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.4.2015 13:55
Ciekawy artykuł. Myślę, że jest bardzo przydatny szczególnie teraz kiedy coraz więcej osób z uwagi na ciepłą pogodę przesiada się właśńie na rowery.
Szkoda,że obecnie nie ma ubezpieczenia od kradzieży roweru. Takie zdarzają się dość często kiedy zostawimy rower na dworze przypięty linką ( trzeba widocznie zainwestować w mocniejsze zabezpieczenia).
Czy ubezpieczenie NNW jest drogie?
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

7.4.2015 14:26
monk napisał

Czy ubezpieczenie NNW jest drogie?

Ceny NNW zależą w dużej mierze od zakresu ubezpieczenia, sumy odszkodowania i ryzyka. Przeważnie są to ceny rzędu 100-200 zł/rok za dobre NNW :)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 20:24
Rowerzyści muszą mieć oc? Naprawdę? Ale to chyba jacyś wyczynowcy tylko. Nie wyobrażam sobie, żebym jadąc rowerem miała komuś zrobić krzywdę!
Przecież jak jeżdżę rowerem, to nie pędzę i jestem raczej ostrożna.
Aczkolwiek NNW by się przydało, bo już miałam taką sytuację, że jakiś pajac jechał samochodem i wychylił się przez okno i mnie popchnął. Oczywiście wylądowałam w rowie, choć i tak się cieszę, że nie pod kołami. Aż szkoda, że byłam w takim szoku, że nie zapamiętałam numerów, bo bym poszła na policję.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 23:29
OC nie jest obowiązkowe dla rowerzystów. Jednak wyobraź sobie, że jedziesz rowerem, i obrysujesz lub wgnieciesz, przykładowo zaparkowane przy chodniku nowe auto za 100-500 tys. Jesteś w stanie zapłacić z własnej kieszeni za malowanie drzwi i ewentualnie prostowanie blachy? Druga opcja to dużo trzeba, aby potrącić dziecko i zrobić mu znaczną krzywdę? Od takich rzeczy jest OC
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.4.2015 20:13
Ale przecież malowanie blachy, to znaczy jednej części auta, na przykład jednych drzwi to kwota 250-350 złotych. Więc raczej mnie stać. I nie wiem, jak trzeba jeździć, żeby potrącić dziecko. Jak widzę przy drodze dzieci, to zawsze zwalniam, niezależnie od tego, czy jeżdżę rowerem czy samochodem. Aczkolwiek z drugiej strony, jeśli dziecko wybiegnie mi na drogę, pod koła, to jest to raczej wina rodzica, który nie dopilnował pociechy. Zresztą, tyle lat jeżdżę rowerem i nigdy nie stwarzałam dla nikogo zagrożenia.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

11.4.2015 21:31
ElżbietaMaj napisał
Ale przecież malowanie blachy, to znaczy jednej części auta, na przykład jednych drzwi to kwota 250-350 złotych. Więc raczej mnie stać. I nie wiem, jak trzeba jeździć, żeby potrącić dziecko. Jak widzę przy drodze dzieci, to zawsze zwalniam, niezależnie od tego, czy jeżdżę rowerem czy samochodem. Aczkolwiek z drugiej strony, jeśli dziecko wybiegnie mi na drogę, pod koła, to jest to raczej wina rodzica, który nie dopilnował pociechy. Zresztą, tyle lat jeżdżę rowerem i nigdy nie stwarzałam dla nikogo zagrożenia.

Myślisz, że ktoś jak ma nowe auto to będzie malował u Pana Mirka pod miastem czy w ASO tak aby auto było zrobione idealnie? Wierz mi to nie kosztuje wtedy 350 zł. Dziecko może wybiec Ci na pasach i wtedy to nie będzie wina rodziców. Poza tym takie OC kosztuje coś w okolicach 20-30 zł za rok (a wcale nie musisz wykupować na cały rok), a super wypasiony pakiet z NNW, ubezpieczeniem Casco, bagażu itp maks 100 zł na rok.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.4.2015 19:51
Widzę, że cena jest naprawdę niska, więc moim zdaniem, pani Elżbieto, naprawdę warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem. Tym bardziej, że nawet jeżdżąc stosunkowo powoli może coś się wydarzyć. I nie mówię tu o rozjechaniu dzieciaka, ale po prostu chwila nieuwagi nawet na rowerze może skutkować stłuczką.
Pytanie tylko, co takie ubezpieczenie obejmuje? Czy jak sami spadniemy z tego roweru i coś sobie zrobimy to także dostaniemy jakieś odszkodowanie?
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

12.4.2015 21:42
carlos napisał

Pytanie tylko, co takie ubezpieczenie obejmuje? Czy jak sami spadniemy z tego roweru i coś sobie zrobimy to także dostaniemy jakieś odszkodowanie?

OC to OC tak samo jak w innych pojazdach :) Pokrywa wyrządzone przez nasz szkody podczas poruszania się rowerem. Casco pokrywa koszty naprawy naszego roweru i bagażu, natomiast NNW koszty naszego leczenia.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Gość

Niezarejestrowani

13.4.2015 17:41
Finansolog napisał
carlos napisał

Pytanie tylko, co takie ubezpieczenie obejmuje? Czy jak sami spadniemy z tego roweru i coś sobie zrobimy to także dostaniemy jakieś odszkodowanie?

OC to OC tak samo jak w innych pojazdach :) Pokrywa wyrządzone przez nasz szkody podczas poruszania się rowerem. Casco pokrywa koszty naprawy naszego roweru i bagażu, natomiast NNW koszty naszego leczenia.
A czy istenieje AC dla rowerzysty? byłoby chyba korzystniejsze.
Cytuj
Odpowiedź