• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy cena ubezpieczenia OC od 1 kwietnia wzrośnie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

1.4.2015 14:41
Kadża napisał
OC na pewno nie potanieje bo jednak przy nowych zasadach firmy będą musiały liczyć się z wiekszymi kosztami a to zostanie przerzucone na nas.Zresztą widać od początku roku,że cena oc nieustannie wzrasta.
Moim zdaniem jest to opcja na plus ponieważ sama już wolę trochę więcej dopłacić ale mieć zrobiony samochód na bum cyk cyk a nie najtanszymi możliwymi częściami jak jest obecnie.

Warto jest wybierać większe , sprawdzone firmy takie jak:
allianz
hestia
pzu
warta
Ale dlaczego/ Jesli jakas mniejsza firma daje CI taniej i z wiekszym zakresem to nic nie stoi na przeszkodzie, zeby korzystac. Nie rozumiem. Na tej zaadzie wciaz wszyscy korzystaja z uslug PKO BP, które ma drogie konta, kredyty, ale jednak sprawdzone. To bez sensu.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

1.4.2015 14:49
To jest dobry pszykład, ale podobnie jest z PZU, wszyscy sie tam ubepzieczaja, a ubepzieczneia grupowe to juz tylko tam i dlaczego? Nie ma racjonalnego wyłumaczenia. Bo tak.
Cytuj
Nathan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.4.2015 7:29
Ja również mam podobne podejście
Dlaczego ? Dlatego,że większe sprawdzone firmy nie robią głównie problemów z wypłatą odszkodowania. W przypadku tych mniejszych jest bardzo dużo skarg.
Pamiętaj,że nie zawsze niska cena równa się również dobrej obsłudze. W przypadku ubezpieczenia nie powinniśmy oszczędzać.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

2.4.2015 7:58
Ale to znaczy, ze mam placic wiecej za marke? Mysle, ze mniejsze firmy wlasnie powinny sie rozwijac, jesli maja lepsza oferte to warto z nich korzystac.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.4.2015 11:55
Jasne że jeśli mają lepszą ofertę to warto skorzystać ale jak ktoś już pisał powyżej problem pojawia się gdy taka firma kombinuje jak może by nam jak najmniej wypłacić.
Rozumiem w pełni ludzi którzy nie mają na to czasu ani nerwów i wolą już zapłacić trochę więcej za tą ,,markę"
Cytuj
natglika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.4.2015 12:40
W przypadku każdej marki może być problem z wypłatą odszkodowania. I tej mniejszej i tej większej. Dlatego też warto jest się dobrze wczytywać w regulamin. Tak aby wiedzieć na co się piszemy. Niekiedy ubezpieczenie zawiera wiele wykluczeń, człowiek na to nie zwraca uwagi a potem ma pretensje do ubezpieczyciela.

Zawsze jak brałam ubezpieczenie korzystałam z porady doradcy , nigdy sama... Dzięki temu miałam podpowiedź na co warto jest zwrócić uwagę.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

7.4.2015 13:34
Tez mysle, ze jesli jest renomowana firma to łatwiej im zaufac. Moze juz korzystalismy z ich uslug, czy nasi bliscy. A tak jakas nowosc, nawet jakby miala taniej to trudniej sie przelamać.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

7.4.2015 15:16
Przede wszystkim system BLS został tak skonstruowany żeby ubezpieczyciele nie musieli konkurować ceną tylko jakością usług. Mechanizmy w nim zastosowane, czyli rozliczanie się ubezpieczycieli na podstawie stałych stawek ryczałtowych ma zapobiec motywacji do zaniżania odszkodowań, tak przynajmniej zapewnia Polska Izba Ubezpieczeń i przyznaję, że brzmi to sensownie.
Myślę, że nie ma co się martwić o wysokość odszkodowań rozliczanych w ramach BLS z bardzo prostego powodu - ubezpieczyciel, który będzie zaniżał, będzie tracił klientów. Jeśli chodzi o podwyżki cen OC to według mnie napewno wpłyną na to rekomendacje KNF odnośnie wysokości odszkodowań komunikacyjnych. Rekomendacje zostały wprowadzone 1 kwietnia br. i jeśli ubezpieczyciele wezmą je sobie do serca to tym samym poniosą większe koszty co się odbije na naszych składkach. Na chwilę obecną nie ma jeszcze znaczących ruchów cen :)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Gość

Niezarejestrowani

7.4.2015 16:59
Bo minęło dopiero kilka dni. Ogolnie zmiany sa na lepsze. BLS to swietny pomysł, i dziwne ze dopiero teraz na to wpadli.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.4.2015 9:25
Jak ceny zacznal wzrastac to zmiany nie beda az tak na lepsze. Wiadomo, głównym kryterium zawsze bedzie cena.
Cytuj
Odpowiedź