• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

OC- kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

18.3.2015 10:21
O tym, że OC nie zawsze chroni kierowcę przed odpowiedzialnością za wyrządzone na drodze szkody wiedzą prawie wszyscy. Pewnie dlatego w kraju stale rośnie liczba zainteresowanych AC. W jakich sytuacjach nie możemy liczyć na wpłatę? o tym tutaj
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.3.2015 11:01
Ciekawe, obawiam się, że naprawdę nie wszyscy kierowcy wiedzą, że w pewnych wypadkach to oni będą musieli pokryć koszty odszkodowań, jeśli spowodują wypadek, na przykład pod wpływem substancji odurzających. Miałem kiedyś taką dyskusję w gronie znajomych i kilka osób zarzekało się, że tak nie jest. To tylko dowodzi, że trzeba czytać warunki ubezpieczenia.
Mnie natomiast zawsze zastanawiało, czy to ubezpieczenie działa także w przypadku, jeśli na przykład moim samochodem jechałaby inna osoba i spowodowała wypadek? Czy wówczas ubezpieczyciel pokryłby straty z oc? Oczywiście nie mam na myśli kradzieży, tylko jazdę za moim przyzwoleniem.
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.3.2015 12:23
U nas OC jest "auta", czyi jesli ktos inny bedzie kierował twoim samochodem to zostanie pokryte. Inaczej jest np. w Anglii gdzie wykupują obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne nie na pojazd, a na kierowcę.
Cytuj
kysan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.4.2015 14:20
Skoro ubezpieczenie jest auta, to czemu zniżki są na kierowcę? W wielu wypadkach w ankiecie, jaką wypełnia się przed podpisaniem polisy jest punkt mówiący o tym, czy samochodem będzie kierować osoba poniżej 25 roku życia. Co w przypadku, jeśli zaznaczyło się, że nie, a wypadek zostanie spowodowany przez taką osobę? Ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania? Nie mówię tu o sytuacji, gdy ktoś kłamie w tej ankiecie, ale po prostu jestem sobie w stanie wyobrazić taką sytuację, gdzie poznaję fajną dziewczynę, ona chce się przejechać, a że ma prawko to jej pozwalam, no i niestety powoduje kolizję. I okazuje się, że nie ma 25 lat, a ja ją poznałem parę miesięcy po podpisaniu polisy. I co wtedy?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

20.4.2015 14:57
wyplaci, to sa dane szacunkowe. takie procedury. W razie czego brane beda pod uwage faktyczne dane. Zbadana zostanie sytuacja ktor miala miejsce, a nie ktor moglaby miec
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

29.4.2015 14:58
Warunki w których ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania zawsze są w OWU Polisy...
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

29.4.2015 15:37
Artur Sarnecki napisał
Warunki w których ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania zawsze są w OWU Polisy...

Mówimy o OC, które nie ma OWU u poszczególnych ubezpieczycieli tylko jest regulowane ustawą.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

30.4.2015 10:05
Proszę nie mieszajcie ubezpieczeń OC i CASCO. Na pytanie przed jaką odpowiedzialnością kierowcy nie chroni OC pojazdu odpowiedź znajdziecie tu:
USTAWA z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych
Art. 38. Zakład ubezpieczeń nie odpowiada za szkody
Art. 43. Zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Odpowiedź