• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

co wybrać zus czy ofe co sie opłaca ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Malicki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 21:12
Mam blisko 40 lat, od samego początku mojej pracy byłem w II filarze. I teraz nie wiem - czy mam nic nie robić i maja mnie przenieść do ZUS czy pozostać - do tej pory jestem w jednym z bardziej efektywnych OFE od samego ich początku. Co się opłaca z punktu widzenia wysokości mojej emerytury - o ile nie podniosą mi wieku do 100 lat
Cytuj
Beata66

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 10:30
Teraz to chyba każdy ma problem z wyborem OFE czy ZUS sama jestem w takiej sytuacji i nie mogę podjąć żadnej konkretnej decyzji. Myślę że może ktoś się wypowie i da nam konkretne powody co wybrać .Bo jak się nie zdecydujemy to czeka nas automatyczne przerzucenie do ZUZ.
Cytuj
Elka729

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 15:20
jak by nie było za jakiś czas i tak wszystko trafi do ciemnej dziury w ZUS'ie, zostanie wprowadzona kolejna reforma a my na emeryturze będziemy mieli dokładnie tyle ile sami odłożymy smile czarna wizja lecz jakże prawdziwa.

"Umiesz liczyć, licz na siebie" - przysłowie coraz bardziej prawdziwe w obecnych czasach
Cytuj
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 17:04
Najpierw trzeba tej emerytury dożyć:D Z tym też będzie problem bo z opieką zdrowia u nas tak dobrze jak z ZUS-em. Ja powoli zaczynam odkładać pieniądze do przysłowiowej skarpety. Masz rację, lepiej liczyć na siebie. Nie wierzę, że kasa z OFE nie trafi kiedyś do ZUS-u.
Cytuj
nicola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 19:00
Ja jestem za ofe. W ZUS już dawno przestałam wierzyć. A jaki fundusz emerytalny wybraliście? Ja się jeszcze zastanawiam. Mam kilku faworytów ale nie wiem którego wybrać. Co sądzicie o Skandii lub ING? Ja jakoś jestem bardziej przekonana do ING ale słyszałam różne opinie o nich więc wolałabym jeszcze tu się zapytać...
Cytuj
Emiljan0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 17:45
A ja znalazłem coś takiego więc jak się wczytałem to chyba ZUZ daje korzystne warunki .W przypadku decyzji ubezpieczonego o pozostawieniu całej składki w ZUS, składka emerytalna (19,52%) będzie dzielona w następujący sposób:

12,22% trafi na indywidualne konto ubezpieczonego w ZUS (I filar),
7,3% trafi na indywidualne subkonto ubezpieczonego w ZUS (II filar) i będzie podlegać dziedziczeniu na takich samych zasadach jak w OFE.
Cytuj
moniuska20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:10
Ja poddaję się losowaniu. Niech ZUS sam zdecyduje gdzie rafię. Nie mam już siły w szukanie odpowiedniego funduszu. Przeglądałam różne oferty przez dwa dni aż w końcu rozbolała mnie głowa. I tak nas oszukają i tak. Mam zamiar zacząć odkładać sobie pieniądze na konto.
Cytuj
GrochaGocha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 22:54
odkładanie na własne konto to bardzo dobry pomysł. Ale żeby od razu sie poddać i decydować na losowanie ZUS? Przecież oni mogą Ci tam wylosować tak nie korzystny fundusz że głowa mała. Nie lepiej poszukać, samemu. Nie potrzeba na to naprawdę sporo czasu.
Cytuj
ArekKowal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 20:11
Ja też przez to przechodziłem. Zastanawiałem sie jaki fundusz wybrać. To całe szukanie było takie męczące i nudne że zastanawiałem sie jak jak przez to przejdę, chciałem już zrezygnować i też postawić na losowanie w ZUS ale dobrze ze w ostatniej chwili sie opamiętałem i sam wybrałem taki fundusz jak chciałem.
Cytuj
FabianPol

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 17:19
Zdecydowanie ofe, zobacz jakie składki zabiera Ci Zus i co z tego masz, na dobrą sprawę nie wiadomo czy na starość bedziesz miał jak dostać ta emeryturo bo nie wiadomo czy będa ludzie którzy na Ciebie będa pracować. A w ofe chyba masz większa pewność co do tego.
Cytuj
Odpowiedź