• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

jaki wybrac fundusz emerytalny

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
truskawka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 21:09
Witam
Chciałabym bardzo prosić was o pomoc. Otóż nadszedł moment w moim życiu kiedy stoje przed wyborem OFE i muszę zdecydować się który fundusz wybieram, gdyż inaczej wezmę udział w losowaniu ZUS a to raczej mi się nie widzi bo wydaje mi sie że taki ZUS wybierze dla mnie pierwszy lepszy fundusz i mogę na tym tylko źle wyjść.
Proszę doradźcie który fundusz wybrać i dlaczego?
Cytuj
rita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 7:31
Też zastanawiam się jaki fundusz wybrać. I mam pustkę w głowie. Może ktoś coś nam doradzi... Mi również nie uśmiecha się liczenie na ZUS. Oni raczej nic dobrego dla nas nie wybiorą. Słyszałam kiedyś o funduszu emerytalnym Skandia co o nim sądzicie?
Cytuj
Beata66

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 9:55
Chyba ten problem teraz wszyscy mają ,sama nie wiem na co się zdecydować .Wszędzie tylko dużo obiecują ale nic im chyba z tych obiecanek nie wyjdzie .Może znajdzie się jakaś osoba co zna się więcej na temacie i podpowie na co mam się zdecydować .Bo niestety wielkimi krokami zbliżam się do losowania .
Cytuj
Elka729

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 15:15
fundusz powinien być przede wszystkim stabilny i mały, by móc bardzo dobrze zarządzać aktywami niezależnie od tego co się dzieje na rynku, polecam
GENERALI OFE - wg mnie najlepszy otwarty fundusz emerytalny, mój znajomy zdecydował sie na niego patrząc na rankingi na stronach internetowych.
Cytuj
mirka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 1:17
Szczerze powiedziawszy gdybym miała możliwość wyboru innego sposobu oszczędzania na moją emeryturę, juz dawno bym to zrobiła... na OFE w ogóle nie zarabiają ludzie którzy pokładają tam pieniądze... jaki jest sens w takim razie?
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 9:00
Zawsze możesz odkładać pieniądze na konto oszczędnościowe czy lokatę. Chociaż nie będziesz miała pewności czy te pieniądze nie stracą kiedyś na wartości... Ja mam założone konto oszczędnościowe i wpłacam na nie co miesiąc 500 zł. Jeśli mi się nie przyda, skorzystają z niego moje dzieci.
Cytuj
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 9:20
Darecki ma dobry pomysł. Oprócz opłacania ZUS-u można pomyśleć o koncie oszczędnościowym. To też dobry sposób na odłożenie paru groszy na przyszłość. Niestety nie każdego stać na to by odkładać co miesiąc 500 czy więcej złotych. Ale myślę, że warto spróbować;)
Cytuj
Emiljan0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 17:39
Ja do tej pory nie zdecydowałam się ,uważam że czeka mnie losowanie .Nikt nie może udzielić jednoznacznej odpowiedzi gdzie będzie lepiej w OFE czy ZUS .A może ktoś się orjetuje czy można całkowicie zrezygnować z funduszu i zacząć odkładać sobie pieniądze na własna rękę ?
Cytuj
moniuska20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:08
Nie wydaje mi się by mozna było zrezygnować z funduszu... Jednak pieniądze zawsze możesz sobie odkładać. Ja też czekam losowanie. Niech się dzieje co chce i tak uważam, że nie dożyję 67 lat. Nie wyobrażam sobie siebie jako staruszki w obecnej pracy... Prędzej padnę.
Cytuj
GrochaGocha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 22:53
Ale losowanie to najgorsze co może być. Nie lepiej było posprawdzać rankingi i samemu zdecydować sie który fundusz wybrać. Ja wiem ze wybór jest spory ale jak by tak trochę przy tym przysiąść i dobrze poszukać to można wybrać coś naprawdę dobrego a nie czekać na losowanie.
Cytuj
Odpowiedź