• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Ubezpieczenie na życie na 2015

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 14:45
Ja w chwili obecnej mam ubezpieczenie na samochód oraz na dom. Nie mam jednak ubezpieczenia na życie .Wprawdzie miałam ofertę z pracy ale bardzo drogą bo w cenie aż 60 zł miesięcznie. Niby oferta była bogata ponieważ gwarantowali wysokie sumy nawet za pobyt w szpitalu.

Jednak wciąż jest to ponad 720 zł rocznie.... Czy nie taniej byłoby na przykład jakbym ubezpieczyła się sama?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 16:27
i tego właśnie nie rozumiem, ubezpieczyłaś auto ale siebie nie?

że tak zapytam: co jest cenniejsze?

ile płacisz za ubezpieczenie samochodu (rocznie), że 60 zł/m-c to się wydaje dużo?

ub. nieruchomości masz pewnie tylko dlatego, że bank tego wymagał?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 16:51
No z jednej strony, jeśłi tak spojrzeć, to owszem, wiadomo, że nasze zdrowie i życie jest cenniejsze. Ale z drugiej strony przecież w momencie wypadku nikt nas nie zostawi bez opieki zdrowotnej. Ja wiem, że publiczna opieka może nie jest tak dobra jak prywatna, ale jednak jest i po prostu mało osób myśli o tym w inny sposób.
Tym bardziej, że jeśli zawinił ktoś inny, to i tak możemy się sądzić o odszkodowanie.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 17:01
nastor napisał
No z jednej strony, jeśłi tak spojrzeć, to owszem, wiadomo, że nasze zdrowie i życie jest cenniejsze. Ale z drugiej strony przecież w momencie wypadku nikt nas nie zostawi bez opieki zdrowotnej. Ja wiem, że publiczna opieka może nie jest tak dobra jak prywatna, ale jednak jest i po prostu mało osób myśli o tym w inny sposób.
Tym bardziej, że jeśli zawinił ktoś inny, to i tak możemy się sądzić o odszkodowanie.

No tak, ale nie myl ubezpieczenia NNW z ubezpieczeniem na życie. Życiówka ma chronić bliskich nie Ciebie, aby było ich stać na utrzymanie i funkcjonowanie w przypadku Twojej śmierci, albo niezdolności do pracy (i tym samym zarabiania).
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 17:49
a jak nie było winy osób trzecich? trafisz do szpitala, tam Cię poskładają, a rehabilitacja? niezdolność do pracy i utrata dochodu?
może zostaniesz rencistą i co dalej? 600 zł/m-c wystarczy?

poza tym możesz umrzeć z przyczyn naturalnych, nie będzie żadnego odszkodowania a zobowiązania same się nie spłacą...

nie chciałbym się znaleźć w takiej sytuacji, płacę za ubezpieczenie i MAM NADZIEJĘ, że NIE będę musiał z niego korzystać!
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 11:20
ramzi napisał
Ja nie kupuję ubezpieczenia na życie, bo doszedłem do wniosku, że płacić tyle pieniędzy nie ma po co. W końcu gdybym w którymś momencie nie mógł opłacić składki i musiałbym przerwać ubezpieczenie, to wszystko bym stracił. Chyba lepszym wyjściem, mając w perspektywie te kilkadziesiąt lat jeszcze przed sobą, byłoby odkładanie niewielkich kwot na konto oszczędnościowe. Po latach, w razie czego byłoby zabezpieczenie. Ale to chyba rozwiązanie dla optymistów.


Prawda, biorąc pod uwagę różne losowe sytuacje życiowe taki fundusz to bardzo rozsądne podejście.
Cytuj
Krzysztof WilczyńskiBroker Ubezpieczeniowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 404 razy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 15:25
W zakładzie pracy funkcjonuje prawdopodobnie ubezpieczenie grupowe i niestety indywidulanie nie dostaniesz lepszej oferty. Jeżeli zatem chcesz mieć ubezpieczenie to nie zwlekaj, niestety po wypadku nie da się wykupić ochrony, dodatkowo od momentu zgłoszenia się do ubezpieczenia może być karencja - czyli okres oczekiwania na ,,zadziałanie,, ubezpieczenia ?
Cytuj
Krzysztof Ł. Wilczyński
Broker Ubezpieczeniowy
Odpowiedź