• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co ósmy Polak oszczędza regularnie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

24.10.2014 14:58
Według opublikowanych przez Citi Handlowy wyników VII edycji badania "Postawy Polaków wobec oszczędzania" organizowanego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowym 12 proc. Polaków oszczędza regularnie. Jak Państwo myślą z czego wynika tak niski odsetek? Zapraszam do zapoznania się z pełnymi wynikami badania.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

25.10.2014 15:53
To i tak niezle. To badanie ma jakies zaskakująco optymistyczne wyniki, przy bezorbociu 12 proc. nie wiem czy tak mozna wierzyc takim statystykom.
Cytuj
gosia-1989

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.10.2014 23:33
mi się wydaje że z niskiego wynagrodzenia lub braku chęci czy tez braku umiejętności oszczędzania. znam wiele osób które żyją z dnia na dzień i wydają pieniądze nie myśląc co będzie jutro, tyle ile mają wypłaty tyle wydają, nie odkładając niczego.
Cytuj
papriczka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.10.2014 9:48
Może ludzie oszczędzają trzymając pieniądze w domu, teraz widziałam coraz popularniejsze są domowe sejfy nawet dla ludzi nie koniecznie bardzo zamożnnych. Po prostu dużo ludzi nie ufa bankom, woli samodzielnie odkładać "do skarpety".
Cytuj
Julita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2014 19:59
Ja oszczędzam i w domu i w banku. Mam konto oszczędnościowe, a w domu pieniądze na czarną godzinę, żeby nie biegać do banku. Wydawało mi się, ze teraz każdy coś odkłada, przynajmniej tak powinno być, żeby oszczędzać na emeryturę.
Cytuj
Eliza2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2014 21:07
To ja chyba nie jestem tym co ósmym polakiem , bo u mnie z oszczędzaniem bywa bardzo różnie. Chyba nawet nie umiem zbytnio oszczędzać bo zawsze jak mam troche wiecej pieniędzy to podświadomie szukam sposobów na ich wydanie.
Cytuj
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.1.2015 9:23
Moim zdaniem u Polaków jest problem z oszczędzaniem. Żyją z dnia na dzień, nie myślą o przyszłości. Lubią kupić sobie dobry samochód, nowy telefon, tablet. Wszystko po to aby zaszpanować innym. Sama nazwałabym ich bogatymi - biednymi. Niby mają wiele ale tak naprawdę nie mają nic.
Czy Wam również wydaje się,ze wielu Waszych znajomych żyje na pokaz?
Wypowiedź została zmieniona przez: Adrianna 2.1.2015 9:24
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
Bialek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.1.2015 14:00
Adrianna napisał
Moim zdaniem u Polaków jest problem z oszczędzaniem. Żyją z dnia na dzień, nie myślą o przyszłości. Lubią kupić sobie dobry samochód, nowy telefon, tablet. Wszystko po to aby zaszpanować innym. Sama nazwałabym ich bogatymi - biednymi. Niby mają wiele ale tak naprawdę nie mają nic.
Czy Wam również wydaje się,ze wielu Waszych znajomych żyje na pokaz?

Oczywiście,że tak . Pokazują ile mają, zadłużają sie a potem płacz jak zwolnienie z pracy ponieważ mają wiele obciążeń miesięcznych.
Znam nawet jedną osobę,która posiada ponad 6 tys. złotych zobowiązań miesięcznie.
Cytuj
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.1.2015 17:28
Nie od dziś wiadomo, że oszczędzanie nawet tych niewielkich kwot w długim terminie może wygenerować małą fortunę.
Odkładając co miesiąc kwotę np 200 zł (myślę, że większość z nas dałoby radę) da nam na przestrzeni 10 lat kwotę 24 tys zł (do tego trzeba doliczyć kapitalizację na lokacie). Krótko mówiąc da się odłożyć około 30 tys zł niewielkim kosztem. Odkładając 400 można wygenerować około 60 tys zł na przestrzeni 10 lat. W 20 lat będzie to około 140 tys zł.
Cytuj
Bialek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.1.2015 6:18
Irek napisał
Nie od dziś wiadomo, że oszczędzanie nawet tych niewielkich kwot w długim terminie może wygenerować małą fortunę.
Odkładając co miesiąc kwotę np 200 zł (myślę, że większość z nas dałoby radę) da nam na przestrzeni 10 lat kwotę 24 tys zł (do tego trzeba doliczyć kapitalizację na lokacie). Krótko mówiąc da się odłożyć około 30 tys zł niewielkim kosztem. Odkładając 400 można wygenerować około 60 tys zł na przestrzeni 10 lat. W 20 lat będzie to około 140 tys zł.

Czyli w sumie niezła emeryturka.... Czyli dobre zabezpieczenie na przyszłość biorąc pod uwagę prognozy, które mówią, że nie będziemy mieli prawdopodobnie w przyszłości żadnych emerytur...
Swoją drogą to lepsze jest Waszym zdaniem konto oszczędnościowe czy lokata?
Cytuj
Odpowiedź