• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Płacenie ubezpieczenia

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
maruda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 16:58
mam do was pewne pytanie. Chce wziąć ubezpieczenie ale chciałbym sie dowiedzieć czy lepiej jest zapłacić całą składkę z góry czy lepiej jest płacić w ratach. I czy jeśli zdarzy sie taka sytuacja że nagle straciłbym prace to czy w trakcie trwania spłaty mogę jakoś zamienić ratę aby móc spłacać to według moich możliwości?
Cytuj
GabiGabi2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 21:19
Wydaje mi sie że lepiej będzie jak zapłacisz całość z góry. To przecież w jakiś stopniu ułatwi sytuacje. Płacąc z góry nie będziesz musiał sie później zastanawiać skąd wziąć pieniądze na zapłacenie bo będziesz miał to z głowy. Niestety nie wiem jak to jest z tym gdy stracisz prace.
Cytuj
mariqa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 16:11
Lepiej zapłać z góry ,nie wiadomo co w przyszłości może się stać .Teraz z pracą jest krucho ,jak Ci się noga podwinie to będzie problem .A ubezpieczenie trzeba płacić terminowo , bo inaczej zostaniesz wykluczona z ubezpieczenia.Może jeszcze popytaj jak to jest ,być może inaczej bo przepisy wciąż się zmieniają .
Cytuj
Laura1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 16:48
maruda - tak nie do końca rozumiem o jakie chodzi Ci ubezpieczenie , przypuszczam że ubezpieczenie kredytu.Ale w tym przypadku chyba banki od razu biorą całość ubezpieczenia .Dzięki temu będziesz miał niższe oprocentowanie oraz mniejsze raty kredytu .Zastanów się ,bo chyba jak zapłacisz od razu więcej skorzystasz .
Cytuj
Marysia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 0:43
A jeśli chodziło mu na przykład o ubezpieczenie samochodu? tam tez przecież są składki i można rozłożyć je na raty. Ale wydaje mi sie że lepiej będzie jak zapłacisz za wszystko z góry. Jeśli boisz sie że możesz stracić prace to lepiej dmuchać na zimne i to co sie da po opłacać sobie do przodu.
Cytuj
gruby_franek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 11:08
Zależy jaka firma i jakie ubezpieczenie. Generalnie opłaca się brać płatność jednorazową, bo jest dużo tańsza. Tańsza nawet niż kredyt gotówkowy, który miałby pokryć składkę.
Cytuj
Franek - your friendly neighborhood grammar nazi
nicola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 19:07
Jeśli masz możliwość zapłaty ubezpieczenia z góry to nawet się nie zastanawiaj:) Będziesz miał później spokój. A o jakie ubezpieczenie Ci chodzi bo nie napisałeś? Wydaje mi się, że w razie utraty będziesz mógł postarać się o obniżenie rat, w końcu dla banku lepiej będzie jeśli będziesz płacił, chociażby mniejsze raty niż wcale.
Cytuj
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 6:57
Zapłać z góry. Później nie będziesz musiał się martwić skąd wykombinować raty. Ja zawsze płacę ubezpieczenie za samochód z góry chociaż teoretycznie mogę rozłożyć płatność na dwie raty. Wolę mieć zapłacone raz i później się nie stresować. Mój tata zawsze płaci w ratach i zazwyczaj ma problem z zapłaceniem drugiej części.
Cytuj
bronek34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 22:26
Z góry zapłać lepiej się opłaca ,przecież jak ubezpieczenie jest rozłożone na dwie raty to jak je dodasz wychodzi drożej niż za cały rok z góry .Tak jest lepiej nie musisz myśleć że w połowie roku masz jakaś płatność a w razie problemów nie będziesz musiał martwić się że jeszcze ubezpieczenie masz nie zapłacone .
Cytuj
abzibzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 20:53
Zapłać wszystko, będziesz mieć spokój. Zwłaszcza, że ja sam piszesz możesz mieć problem ze zapłaceniem później. Ja zawsze tak robię bo nie lubię się stresować, że mam coś do zapłacenia. Znam jednak osoby, które płacą w ratach i nie narzekają. To chyba zależy od tego jaką kto ma sytuację finansową.
Cytuj
Odpowiedź