• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Szkodliwe warunki pracy a wcześniejsza emerytura

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ruda Maruda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 17:57
Zawód wykonywany przez mojego męża jest na liście uprawnionych do wcześniejszej emerytury - 60 lat. Kiedy należy się zwrócić do ZUS w takiej sytuacji? Kolega męża z pracy chwali się cały czas że zostały mu 3 lata tak jakby już wiedział na pewno że idzie na tą emeryturę w wieku 60 lat. Warunkiem jest bodajże 15 lat w tych warunkach i ukończenie 60 roku życia, więc kiedy się zwracać, jak ma się już te 15 lat stażu w takich warunkach, czy czekać do tych 50 kilku?
Cytuj
wernissa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 20:01
No wydaje mi się, że chyba należy się o to ubiegać wcześniej, bo chyba w prawie pracy jest jakiś artykuł mówiący, że pracodawca nie może zwolnić pracownika jeśli temu zostało 5 lat do emerytury, zatem w wieku 55 dobrze by było już mieć na piśmie kiedy ma się ten wiek emerytalny.
Cytuj
rodzynka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 20:27
najlepiej iść się dowiedzieć osobiście, sama szukałam takiej informacji, bo mój brat zaczął pracę w takich warunkach i stwierdziliśmy, że pójdziemy do ZUSu o to pytać, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu brat chce się pytać, to jeszcze napiszę.
Cytuj
Kornelia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 16:20
Czytałam o tym kiedyś, to podobno trzeba kogoś ściągac do swojego zakładu żeby sprawdził te szkodliwe warunki itp. ogólnie strasznie dużo roboty z tym. W sumie jestem ciekawa jak to jest, bo raz mówią że stanowisko ogólnie, a raz nże i tak nie każdy się kwalifikuje.
Cytuj
Ciastek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 22:56
Nie no bez przesady z tą weryfikacją, mi się wydaje że wystarczy świadectwo pracy z danego stanowiska. W końcu jak ktoś zmienia co chwile zakład w którym pracuje trudno żeby za każdym razem ściągać kogoś do wystawienia opinii o warunkach
Cytuj
Odpowiedź